یاداشت سردبیر /مردم مومن و انقلابی با سعه صدر چهره های نفاق را بشناسند

به گزارش النجم بشرویه :  یکی از راههای انحطاط جوامع انسانی نفوذ برخی افراد انسان نمایی است که با ادعای عالم بودن به تمام مسائل جهان هستی قصد دارند خود نمایی کرده و اخلاق انسانی را خدشه دار کنند .

 در عصر حاضر و با توسعه تکنولوژی و بویژه فضای مجازی این افراد با سوء استفاده از این فضا در ظاهر به قصد خدمت به مردم ولیکن در باطن با نیت ایجاد تفرقه و نفاق بین گروههای اجتماعی درسدد آنند تا از برخی مهره های سوخته سیاسی بت تراشی کرده و منجی بسازند و خود از آب گل آلود ماهی بگیرند .

وظیفه مردم مومن و انقلابی و مومنین با تقوا شناخت اینگونه افراد است تا بتوانند با سعه صدر چهره نفاق آنان را آشکار کرده و بر بصیرت افزایی اعضای جامعه اسلامی بیفزایند .

 مولی امیر المومنین علی (ع) در اول خطبه شماره هفت از نهج البلاغه اینگونه آدمها را چنین معرفی می کند :

  • شناخت بدترین انسانها:
  • دشمن ترین آدمها نزد خدا دو نفرند :
  • مردی که خدا اورا به حال خود واگذاشته ،و از راه راست دور افتاده است ،دل او شیفته بدعت است و مردم را گمراه کرده ، به فتنه انگیزی می کشاند و راه رستگاری گذشتگان را گم کرده و اطرافیان خود و آیندگان را گمراه ساخته است . بار گناه دیگران را بدوش کشیده و گرفتار زشتی های خود نیز می باشد .
  • و مردی که مجهولاتی به هم بافته ، و در میان انسانها ی نادان امت ، جایگاهی پیدا کرده است ،در تاریکی های فتنه فرو رفته ،و از مشاهده صلح و صفا کور است . آدم نماها اورا عالم نامیدند که نیست ،چیزی را بسیار جمع آوری می کند که اندک آن به از بسیار است ، تا آن که از آب گندیده سیراب شود ، و دانش و اطلاعات بیهوده فراهم آورد .

به امید بهره وری هرچه بیشتر از فضائل معنوی و وصایای مولا امیر المومنین علی (ع)

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .