کارشناس مذهبی آستان قدس رضوی :شهید به معنای واقعی حتی از مقام نبوت هم در روز قیامت بالاتر است

به گزارش النجم بشرویه : حجه الاسلام علی بیاتی کارشناس مذهبی آستان قدس رضوی در یادواره شهدای پایگاه امام حسن (ع) بشرویه که در محل سالن اجتماعات هیئت مهدیه برگزار شد با اشاره به جایگاه شهدا در نزد خداوند گفت : شهید از میان توده مردم عادی است که خود را به مقام انبیا الهی می رساند و بی شک شهدای عزیز ما زنده اند.

 دبیر امر به معروف در مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان افزود: شهید به معنای واقعی حتی از مقام نبوت هم در روز قیامت بالاتر است و به فرموده رهبری شهدا امام زادگان  عشق هستند .

 وی با اشاره به وجود با برکت امام هشتم در ایران اسلامی و امام زادگان لازم التعظیم بیان کرد: مفتخر هستیم که در ایران اسلامی حرم حضرت امام رضا (ع) قرار گرفته و مامن مسلمانان جهان است و بیشترین امام زادگان در کشور ما می باشند.

بیاتی افزود: تثبیت مکتب اسلامی در کشور ما به واسطه وجود بابرکت امام معصوم و امام زادگان است و قبور شهدا نیز امروز همین تاثیر را دارد، محافلی که به یاد شهدا برگزار میشود حتما از برکت حضور  آنان  نیز برخوردار است.

 مبلغ آستان قدس رضوی در ادامه با اشاره به عظمت انقلاب اسلامی در ایران و منطقه گفت: انقلاب اسلامی به اوج اقتداری رسیده که دسیسه های دشمنان نمی تواند جلوی رشد و حرکت این انقلاب عظیم مردمی را بگیرد.

 بعد از انقلاب اسلامی در جنگ تحمیلی، در برابر ۸۰ کشور دنیا به پیروزی رسیدیم

وی افزود: چهار دهه از انقلاب اسلامی گذشته است و مقتدرانه به پیش میرود تا آنجا  که قریب به ۸۰ کشور  شامل نیمی از کشورهای دنیا  به صورت مستقیم در جنگ هشت ساله در مقابل کشور ما قرار گرفتند ولی  پیروز نشدند.

 بیانی با اشاره به اینکه مردم در همه صحنه ها پای انقلابشان ایستاده اند گفت: در جنگ تحمیلی ۸۰ کشور دنیا با تمام امکانات و تجهیزات و مشاوره های نظامی خود وارد جنگ با کشور ما شده اند و هدفشان محو انقلاب اسلامی بود ولی مردم ایران اسلامی با تمام وجود پای انقلاب شان و نظام اسلامی ایستادند.

 مبلغ آستان قدس رضوی خاطر نشان کرد: هزاران شهید ،جانباز،رزمنده و آزاده  تقدیم انقلاب شد و از همان ابتدا تا کنون در تمامی حوزه های مختلف سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی  دشمن توطئه کرده و اجازه ندادیم حتی یک سانت از کشور از دست برود.

 دستاورد حکومت های قبل انقلاب ،از دست دادن دو سوم کشورمان بود

  وی با اشاره به اینکه حکومت های قبل انقلاب کشور را به ورطه نابودی کشاندند گفت: حکومت های حاکم بر مملکت قبل انقلاب دو سوم کشور را به بیگانگان دادند تا شاهانه خود را حفط کنند با اینکه حتی جنگی مثل جنگ تحمیلی را هم تجربه نکردند ولی در جنگ تحمیلی در برابر نیمی از جهان ایستادیم که این به برکت انقلاب است .

 بیاتی افزود: آنچه عامل پیروزی بود ایمان ،معنویت و حضور پرشور جوانان در میدان رزم بود و در دهه دوم دشمن برای نابودی جوانان نقشه کشیدند و با ترویج فساد و مواد مخدر،کمر به نابودی جوانان ایران بستند.

 تقدس زدایی از خانواده و به انحراف کشاندن جوانان، دسیسه دشمن برای نابودی کشور

دبیر امر به معروف در مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان  خاطر نشان کرد: عامل پیروزی هشت سال دفاع مقدس و تثبیت نظام جمهوری اسلامی با کمک جوانان بود که در دامن خانواده بزرگ شده اند و نوک حمله دشمن به سمت خانواده رفت تا تقدس زدایی کنند و کانون گرم خانواده و حرمت ها از بین برود.

  وی با اشاره به اینکه دشمن هیچگاه بیکار ننشته و هر دهه از انقلاب ، نوک حمله را به سمت ارزش ها برده گفت: در دهه چهارم ولایت را مورد هدف قرار داد چرا که عامل وحدت و انسجام کشور ولایت و رهبری است و شروع به تخریب شخصیت رهبری عزیز کردند که علی رغم ایجاد شبکه های اجتماعی فراوان که کار میکنند ،رهبر معظم انقلاب اسلامی در جایگاه والایی نزد مردم جهان قرار دارد.

 بیاتی افزود: انقلاب اسلامی باعث شد که علما دید خود را از درون به برون ببرند و امام به ما آموخت ما مسول درون خود نیستیم بلکه وظیفه داریم مردم جهان را به سمت مکتب اسلام ناب محمدی هدایت کنیم.

 مردم هزاران شهید دادند تا پای انقلاب شان بایستند ودر فتنه جدید جواب دندان شکنی به دشمن دادند

دبیر امر به معروف در مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان  با اشاره به فتنه اخیر دشمنان در کشور گفت: در اغتشاشات اخیر تمام اقدامات پنهانی  را رسما آشکار کردند از پاره کردن عکس شهدا تا رهبری و وانمود کردن اقدامات نکرده رژیم ستم شاهی  که در چند روز در کشور پیاده کردند ولی  مردم ما هزاران شهید دادند تا پای انقلابشان بایستند و دشمن پاسخ دندان شکنی از همین مردم خورد

ولایتمداری را از حضرت زهرا(س) آموخته ایم

 وی تصریح کرد: مردم ایران اسلامی ما ولایت مداری خود را از زهرای مرضیه آموختند که در زمانی  که بدترین حرف ها و رفتارها را با حضرت علی انجام دادند، حضرت زهرا پای ولایت خود ایستادند.

 بیاتی با تاکید بر توسل به شهدای گرانقدر گفت: هر زمان مردم نیاز به یاری و نصرت خدا داشتند،خداوند شهدا را برای مردم فرستادند و هیچ مملکتی در دوران ما مورد هجمه نبوده است و در این مدت حضور شهدا و بویژه  شهدای مدافع حرم به داد مردم ما رسیدند.

 دو بال عاشورایی و انتظار ، انقلاب اسلامی را به اوج می رساند

مبلغ آستان قدس رضوی با اشاره به برگزاری مراسمات مذهبی گفت: تا ما به مجالس امام حسین وصل هستیم و برای آمدن منجی مان ” امام زمان  (عج)  ” دعا میکنیم  و یاد شهدا را زنده نگه می داریم از دسیسه های دشمن مصون هستیم و نقشه های آن  تاثیر گذار نیست.

 وی افزود: انقلاب اسلامی دوبال عاشورایی و انتظار دارد تا زمانی که این دوبال را نگه داریم به سمت هدف نهایی در اوج هستیم ولی اگر اجازه دهیم دشمن با ابزارهای جنگ نرم ،فرهنگ عاشورایی ما را مورد هدف قرار دهد و ولایت ما را نشانه بگیرد بی شک راه به جایی نمی بریم.

حضور مردم در صحنه های مذهبی و ملی موجب تداوم عزت مندی می شود

بیاتی تصریح کرد :اگر بخواهیم در پرتو عزت و اقتدار بیش از بیش به دنبال آماده سازی ظهور حضرت مهدی باشیم  و بیداری را در جهان گسترش دهیم خدا نیز ما را یاری خواهد کرد که لازمه آن حضور مردم در صحنه های بزرگ ملی و مذهبی از عزاداری های باشکوه محرم تا گرامیداشت یوم الله  ها است که موجب تداوم عزت مندی شده است.

 دبیر امر به معروف در مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان  تصریح کرد: توکل به خداوند،رعایت تقوا ، زندگی بر مدار دستورات دینی و  تلاش برای دست یابی به رضایت الهی رمز پیروزی مسلمانان در هر عرصه ای است.

 نوکری اجانب به جای خدمت به مردم ،تنها دستاورد رژیم پهلوی

بیاتی با اشاره به اینکه رژیم شاهنشاهی تکیه بر باد کرده بود گفت: شاه پهلوی نه باور به خداوند داشت نه مردم بلکه تمام اتکای آن به استکبار بود و به جای خدمت به مردم ،نوکری اجانب را انجام داد.

 وی افزود: اعتماد به شرق و غرب باعث شد که پشت شاه را خالی کنند تا انجا که به دستور استکبار ، تانک را به روی مردم حمله ور کرد و آنان را به خاک و خون کشید  واز سویی با جنایات وحشیانه ساواک بر علیه مردم ،اسباب سرنگونی خود را فراهم کرد.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .