مساجد انقلابی پایگاههای نور نماز و احیاء ارزشهای انقلابی است+کلیپ تصویری

به گزارش النجم بشرویه : در هر جامعه ای حکومت یکی از عناصر مهمّ آن به شمار می آید. صلاح و فساد حکومت، نقشی مؤثر در صلاح و فساد مردم دارد. از همین رو مسجد در ارتباط با این پدیده مهمّ هرگز بی تفاوت نیست. مسجد همواره با حکومتهای ناصالح و فاسد در ستیز و مبارزه بوده است. مسجد و مسجدیان همواره حکومت فاسد و جائر را به عنوان مُنکَری بزرگ مورد تعرّض قرار داده اند.
امّا مسجد برای حکومت صالح همچون یک پایگاه مهمّ عمل می کند. مسجد در حکومت اسلامی با آن که جنبه های مردمی خود را کاملاً حفظ می کند، ارتباط تنگاتنگی نیز با حاکمیّت جامعه دارد؛ تا آن جا که می توان آن را یک نهاد مردمی ـ حکومتی نامید. از این رو حاکم اسلامی می تواند به صلاحدید خود در اداره امور آن دخالت نماید.
از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، مساجد کشور ما در ایفای چنین نقشی فعّال بوده اند. با این حال در سایه برنامه ریزی صحیح می توان از این پایگاههای مقدّس بهتر و بیشتر بهره برداری کرد.
البته تردیدی نیست که هر گونه برنامه ریزی باید با رعایت اصل مهمّ «مردمی بودن مساجد» صورت گیرد. از دیگر جنبه های ارتباط مسجد با حاکمیت جامعه، نقش مسجد در پرورش نیروهای متعهّدی است که حکومت اسلامی به آنها نیاز دارد. زیرا این مسجد است که بار هدایت فکری و تربیتی نیروهای جامعه را بر دوش دارد.

 دانلود کلیپ پایگاههای نور نماز در بشرویه 

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .