مسئول بسیج سازندگی بشرویه : اردوهای جهادی درنوروز۹۷ به روستائیان خدمت رسانی خواهند داشت

به گزارش النجم بشرویه :” علی اصغر رجبی” مسئول بسیج سازندگی سپاه شهرستان بشرویه در نشست اعضای ستاد پشتیبانی از طرح هجرت ۳ که با حضور فرماندار و جمعی از مسئولین ادارت و نهادهای دولتی برگزار شد ، از فعالیت اردوهای جهادی در ایام نوروز ۹۷ خبر داد و گفت : نیروهای داوطلب بسیجی در قالب اردوهای جهادی آمادگی دارند تا با هدف محرومیت زدایی ایام تعطیلات نوروزی خود را درکنار مردم مومن و نیازمند روستاهای شهرستان سپری کرده و در پروژه های عمرانی و خدماتی مشارکت کنند .

 وی با ارائه گزارش از فعالیت های جهاد سازندگی بشرویه در سال ۹۶ هم گفت :

با پشتیبانی مجموعه فرمانداری و ادارات و نهادهای متولی با بسیج سازندگی کارهای بسیار خوبی در حوزه اجرای طرح های هجرت ۳ صورت گرفته است.

مسئول بسیج سازندگی شهرستان بشرویه افزود: در سال ۹۶ اردو های مختلفی در بخش های ۷ روزه به تعداد ۷۱ نفر در بخش‌های عمرانی و فرهنگی، اردوهای یک روزه با تعداد ۳۲۲ نفر و اردوهای سه روز با حضور ۲۷ نفر  برگزار شده است

وی با اشاره به این‌که مرکز دهستان رقه به عنوان قرارگاه اردوهای جهادی انتخاب شده گفت: همکاری خوبی توسط بخشداری ارسک  و شورای روستاها و همچنین پایگاههای مقاومت صورت گرفت تا مرکز دهستان رقه به عنوان قرارگاه اردوهای جهادی انتخاب شود.

 رجبی با اشاره به اینکه باید نقاط قوت و ضعف مدنظر قرار گیرد تا بتوانیم در اجرای اردوهای جهادی بیش از گذشته بهتر عمل کنیم گفت :در حوزه عمرانی اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته از جمله می توان به ساخت استخر کمنایی با مشارکت  جهاد کشاورزی با مبلغ ۱۴ میلیون تومان اشاره کرد.

 مسئول بسیج سازندگی شهرستان بشرویه به دیگر پروژه‌های عمرانی  در دست اقدام اشاره کرد و گفت :دو پروژه قنات روستاهای کرند و قنات شهر ارسک از محل اعتبارات آستان قدس به مبلغ ۴۲ میلیون تومان قرار است مرمت و بازسازی شود .

وی افزود :توسعه و تجهیز کارگاه های اقتصاد مقاومتی با توزیع اعتبار و تسهیلات به مبلغ ۲۴۵ میلیون تومان ،آموزش تعداد ۲۵۰ نفر در راستای آموزش های فنی و حرفه ای با محوریت پایگاه های روستایی و شهری، ساخت سوله در مدرسه شهر ارسک از محل اعتبارات بسیج سازندگی که در دستور کار است و بخشی از اقدامات صورت گرفته  است.

رجبی با اشاره به اعزام گروه‌های جهادی در ایام نوروز هم گفت: در ایام نوروز گروه‌های جهادی در روستاهای خداآفرید،  علی آباد با محوریت شناسایی عرصه مورد نیاز در خصوص کمک به تعمیر و ساخت واحدهای مسکونی مددجویان کمیته امداد و ساخت یک باب حمام برای مددجویان تحت پوشش بهزیستی وارد کار خواهند شد.

 وی با اشاره به اقدامات مختلف در بخش پزشکی هم گفت در نظر داریم ازوجود پزشکان سایر شهرستان ها در قالب بسیج سازندگی در ایام عید نوروز بهره مند شویم

مسئول بسیج سازندگی شهرستان بشرویه با اشاره به اجرای برخی اقدامات فرهنگی بیان کرد:  در دهستان رقه اقدامات فرهنگی مد نظر است از جمله در مرکز بهداشت قدیمی روستامقرر شده است تا فعالیت های فرهنگی زیر نظر مجموعه کمیته فرهنگی بسیج سازندگی اجرا شود که این فعالیت‌ها شامل راه اندازی کتابخانه و برگزاری کلاس های آموزشی کامپیوتر می باشد.

 وی افزود: در خصوص تامین وسیله نقلیه برای اعزام گروه های جهادی و همچنین تامین مصالح برای اجرای پروژه های عمرانی نیازمند کمک هستیم و سعی داریم زمین ورزشی را برای جوانان دردهستان رقه جانمایی کنیم.

 مسئول بسیج سازندگی شهرستان بشرویه به مصوبه ای با حضور معاون استاندار اشاره کرد و گفت: دستگاه های اداری  برای کمک در جهت بکارگیری گروه‌های جهادی همکاری کنند و نیاز است  کلیه دستگاه‌های اجرایی به لحاظ کمک به خدمات اسکان و تامین ملزومات اقامتی گروه‌های جهادی نوروزی مساعدت ویژه ای داشته باشند.

رجبی در خصوص اجرای پروژه بهسازی قنوات کرند و ارسک هم گفت :نیاز به تامین نیروی انسانی و خودیاری مردم داریم.

وی همچنین بااشاره به برنامه بهسازی قنات  ارسک بیان کرد: در شهر ارسک خودیاری برای بهسازی این قنات تامین شده و در کرند نیز تا آخر ۱۵ فروردین ماه سال آینده تامین خواهد شد

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .