مسئول اداره تبلیغات اسلامی :بیش از ۴۵ مسجد شهرستان بشرویه در برنامه های ماه مبارک رمضان فعال هستند

به گزارش النجم بشرویه :همزمان با حلول ماه مبارک رمضان ماه ضیافت الهی برنامه های قرآنی و فرهنگ دینی در بیش از ۴۵ مسجد شهرستان بشرویه با حضور روحانیون طرح هجرت و مستقر اجرا می شود .

“حجه الاسلام رضا بهشتی فر “مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه اعلام کرد :

با اشاره به اینکه هماهنگی های لازم برای حضور روحانیون در بشرویه صورت گرفته است خاطر نشان کرد:طبق پیش بینی های صورت گرفته و برآورد حاصل شده از مساجد روستایی و شهری تعداد ۱۵ روحانی و ۴بانوی طلبه برای انجام برنامه های فرهنگی مذهبی به روستاها و دو شهر بشرویه و ارسک اعزام می شوند.

مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه افزود: در همین راستا  روستاهایی از جمله فتح آباد خانیک یگی مجد، موردستان،خدافرید، جوزردان، شهرک امام خمینی، غنی اباد، اصفاک، نیگنان از وجود روحانی بهره مند خواهند شد.

فعالیت ۵۴ روحانی در بشرویه در ماه رمضان

وی همچنین با اشاره به اینکه تعدادی از روحانیون نیز در مساجد سطح شهر  انجام وظیفه خواهند کرد افزود: در شهر بشرویه نیز علاوه بر روحانیون مستقر تعداد ۶ روحانی دیگر اعزام شده و به فعالیت های مختلف فرهنگی و مذهبی ویژه ماه مبارک رمضان در مساجد بشرویه خواهند پرداخت.

بهشتی فر افزود: در کنار روحانیون، ۴ بانوی طلبه نیز برای بیان مسائل و احکام تخصصی بانوان فعالیت خواهند کرد.

نشاط روزه داری دردورترین تا کوچکترین روستاهای بشرویه

مسئول اداره تبلیغات اسلامی بشرویه از فعالیت بیش از ۵۴ روحانی در سطح شهرستان بشرویه خبر داد و گفت: در مجموع تعداد ۵۴ روحانی شامل روحانیون مستقر و اعزامی، در ماه مبارک رمضان در مساجد بشرویه فعالیت خواهند داشت و دورترین روستای بشرویه “نیگنان ” با مسافت ۵۰ کیلومتری و کوچکترین روستا با جمعیت ۱۸ خانوار از وجود روحانی بهره مند می شوند.

 وی همچنین در خصوص برنامه های  پیش بینی شده در ایام ماه مبارک رمضان هم گفت: غبارروبی مساجد سطح شهرستان برای استقبال از ماه رمضان انجام شده که از تعداد حدود ۱۲۰ مسجد، بیش از ۵۰ مسجد بشرویه فعالیت های مختلف قرانی و مذهبی ویژه ماه ضیافت الله را انجام خواهند داد.

برنامه ای نو برای درک بیشتر مفاهیم قرانی

 و اما برنامه های مختلف فرهنگی و مذهبی در ایام ماه رمضان  بویژه قران خوانی تاثیر زیادی در روحیه دینی و بنیه اعتقادی دارد، اما ارائه شیوه های نوین دینی با توجه به شگردهای هجمه های ناجوانمردانه استکبار به سمت دین مبین اسلام نباید از حوزه برنامه مسئولان فرهنگی عقب بماند و انتظار بر این است تا جذب جوانان به سمت مسائل دینی بر پایه شیوه هایی نوین، صورت گیرد که “مسئول اداره تبلیغات اسلامی بشرویه ” در خصوص افزودن برنامه های مختلف و جدید در حوزه برنامه  ریزی دینی در ماه رمضان توضیح می دهد: یکی از برنامه های جدیدی که برای ماه مبارک رمضان در نظر گرفته شده، آماده سازی بسته های فرهنگی مذهبی شمیم رحمت است که محتوای آن شامل پیام های مهم هر جز قران به همراه ارائه بخشی از احکام شرعی می باشد تا علاوه بر ترتیل خوانی قران، روزه دارن از پیام های مهم هر جز نیز مطلع شوند.

دوره های احکام تخصصی ویژه بانوان در بشرویه برگزار می شود

بهشتی فر همچنین از برگزاری برنامه ای ویژه برای بانوان در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: احکام تخصصی ویژه بانوان در ماه مبادک رمضان نیز در نظر گرفته شده که در محل جوادیه برگزار خواهد شد.

وی افزود: برگزاری کلاس های قرانی ، روخوانی،ترتیل وتجوید به صورت تخصصی و ترتیل خوانی در مسجد ولی عصر در بشرویه از دیگر برنامه های پیش بینی شده است.

روحانیون مسائل روز را تبیین  کنند

مسئول اداره تبلیغات اسلامی بشرویه با اشاره به اینکه برنامه ای مدون و هماهنگ شده برای روحانیون در نظر گرفته شده است افزود: گردهمایی بزرگ روحانیون به مناسبت فرا رسیدن ماه رمضان برگزار خواهد شد وکه در این گردهمایی طرح مباحثی با محوریت قران، تفسیر، بیان احکام،مسایل روز، از جلمه اقتصاد مقاومتی ،احیاء عملی امر به معروف و نهی از منکر،شناسایی آسیب های اجتماعی و روش های رفع آن، سبک زندگی  اسلامی،صرفه جویی در بحران خشکسالی  ترویج و تبلیغ می شود.

معطر کردن بوستان هابه عطر مباحث دینی نیازمند حمایت متولیان

بهشتی فر، برگزاری برنامه های فرهنگی و مذهبی در بوستان های سطح شهرو مراکز تجمع مردم را از برنامه های پیش بینی شده در بشرویه عنوان کرد و گفت: هرچند این برنامه می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد ولی نیازمند حمایت دیگر نهادهای فرهنگی و متولیان مربوطه می باشد.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .