فرماندار بشرویه : برگزاری اولین دوره آموزشی پرورش شتربا شیوه صنعتی در شهرستان بشرویه تحول بزرگی در منطقه فراهم خواهد آورد

به گزارش النجم بشرویه : ” علیرضا زمانزاده ” فرماندار شهرستان بشرویه در جمع خبرنگاران از برگزاری اولین دوره آموزشی پرورش شتر با شیوه صنعتی شرق کشور در بشرویه خبر داد و گفت : این همایش بزرگ ملی در  پنجم اسفندماه با حضور مسئولان کشوری؛ کارشناسان ، اساتید، سرمایه گذاران و پرورش دهندگان سنتی و صنعتی در شهرستان بشرویه برگزار خواهد شد.

زمان زاده افزود:  همه هماهنگی های لازم از جمله محل برگزاری همایش  و برنامه ها در حال انجام است و قریب به  ۲۰ استان و ۲۰۰ شهرستان  سراسر کشور به این همایش دعوت شده اند و تا کنون حدود ۵۰۰ نفر ثبت نام کرده اند.

فرماندار بشرویه افزود: متخصصان بزرگی از سراسر کشور  در این همایش ملی به مدت ۳ روز حضور  خواهند داشت که  بحث های آموزش از پرورش تا فراوری و طرح های اقتصادی آن ارائه می شود.

وی  با اشاره به هدف برگزاری این همایش گفت: همایش ملی توسعه و رونق پرورش شتر در نوع خود و به لحاظ گسترش در سطح شرق کشور نمونه خواهد بود و با توجه به خشکسالی های متوالی ، صنعت شترداری و فراوری دارویی و درمانی آن می تواند زمینه بسیار خوبی برای گسترش اقتصاد باشد.

زمان زاده ، به پیشینه شتر در بشرویه هم اشاره کرد و گفت: پرورش شتر از گذشته های دور در بشرویه رونق داشته است و بالغ بر ۶ هزار نفر شتر در بشرویه  پرورش داده میشده که  الان به کمتر از ۲ هزار نفر رسیده است، این همایش ملی می تواند راهکار بسیار خوبی برای رونق شترداری به صورت صنعتی گردد.

فرماندار بشرویه افزود: امید است تا بار دیگر مسیر پرورش رونق شتر افزایش یابد و آگاه سازی و علمی کردن توسعه شتر داری با نگرش اقتصادی و صنعتی عملیاتی شود.

وی از تخصیص مجوز ۶ هزاری پرورش شتر در بشرویه خبر داد و گفت: تا کنون هم اقدامات خوبی در  این راستا انجام شده و تا الان ۲ ظرفیت به تعداد ۴ هزار نفر و ۲ هزار نفری مجوز پرورش شتر اخذ شده است .

زمان زاده تاکید کرد: برگزاری این همایش که در نوع خود بی نظیر است سرآغاز یک فعالیت بزرگ عملی و اقتصادی در حوزه پرورش شتر خواهد بود و به دنبال آن هم هستیم که مدیران ملی هم در این همایش بزرگ شرکت داشته باشند.

فرماندار بشرویه افزود: از جمله دعوت شدگان در همایش  وزیر محترم جهاد کشاورزی ،معاون وزیر در امور دام ،نماینده مجلس ، اعضای کمیسیون کشاورزی ،ریس سازمان دامپزشکی کشور، کارشناسان وزارت کشاورزی و … دعوت  شده اند.

 

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .