شورای اسلامی برای مدیریت حج تشکیل شود/ال سعود در مدیریت حج بی کفایت است

به گزارش النجم بشرویه :حجت الاسلام والمسلمین محمد شمس الدین”، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان بشرویه با اشاره به روند مسلمان کشی آل سعود در خاورمیانه بیان  داشت: دانشگاه های وهابیون در ریاض و عربستان افراد نالایق و گروه های تکفیری را تربیت می کنند تا مسلمانان کشی را به سرانجام برساند.

امام جمعه بشرویه افزود: وهابیون آل سعود نمره ۲۰ را در بی کفایتی و مسلمان کشی گرفته اند و جنایات عجیبی را به نفع رژیم صهیونیستی در منطقه انجام می دهند حتی به قبله اول مسلمانان توهین شد که ثمره همکاری بالای آل سعود است.

وی با ابراز تاسف از بی عرضه گی آل سعود در مدیریت مناسک حج هم بیان داشت: وهابی های سعودی دستش شان به خون مردم مظلوم یمن آغشته شده و تمرکز خود را برای کشتار مردم مسلمان در یمن بکار گرفته اند که نتیجه آن بی تدبیری و بی عرضه گی آل سعود در ایجاد نظم و انضباط در منا شده که موجب قربانی شدن حجاج عزیز شد.

شمس الدین این فاجعه عظیم اسلامی را به محضر رهبر انقلاب و خانواده های داغدیده تسلیت گفت و بیان داشت: آل سعود عرضه مدیریت حجاج را نداشته و در حج امسال با تکرار حوادث ،ظلم بزرگی به بلاد اسلامی کرده است و این درحالی است که هر ساله بیش از ۲۰ میلیون مسلمان در مراسم بزرگ اربعین حسینی حضور دارند و با توجه به نا امنی عراق به خوبی مدیریت می شود و آل سعود عرضه مدیریت ۲ میلیون زائر حج با داشتن امکانات بالا را نداشت.

امام جمعه بشرویه با تاکید بر تشکیل شورای اسلامی برای مدیریت مناسک حج ، تصریح کرد: کشورهای اسلامی باید مجموعه ای را به عنوان شورای حج برای مدیریت مناسک حج تشکیل دهند تا مسائل معیشیتی و امنیتی حجاج عزیز در کشور آل سعود مدیریت صحیح شود.

وی متذکر شد: این بی کفایتی آل سعود نباید برای سال آینده تکرار شود و سازمان ملل ،کشورهای اسلامی و مسئولان کشورمان به جد پیگیر حادثه منا باشند.

شمس الدین در ادامه خطبه های نماز جمعه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان داشت: هفته دفاع مقدس یادآور رشادت های دلیر مردان این مرز و بوم است و ثمره مقاومت های شهدا و رزمندگان ایجاد امنیت ، عزت و قدرتمندی کشورمان است.

امام جمعه بشرویه افزود: در دوران هشت سال دفاع مقدس تحریم های اقتصادی و نظامی سختی بر کشور تحمیل گردید ولی توانستیم با دست خالی در برابر تمام فتنه گری های استکبار جهانی بایستیم و تحریم ها خلاقیت های ملت را شکوفا کرده است.

وی، رزمایش نظامی هفته دفاع مقدس را نمونه ای کوچک از قدرت ایران اسلامی برشمرد و گفت: در مراسم رژه نیروهای مسلح که در سراسر کشور برگزار شد، دشمن  گوشه ای از قدرت نظامی ایران را به چشم دید و به خوبی می داند این رزمایش در حوزه تسهیلات قابل نمایش است و سلاح های پیشرفته تری ایران در اختیار دارد.

شمس الدین با اشاره به اقتدار ایران اسلامی در باشگاه هسته ای خاطر نشان کرد: ایران اسلامی در مذاکرات هسته ای نیز با قدرت وارد شده و نام کشورمان در باشگاه هسته ای به ثبت رسیده است.

امام جمعه بشرویه گرامیداشت یاد و خاطره شهدا را مهم برشمرد و گفت: برگزاری یاد و خاطره محافل شهدا از مهمترین وظائف مسئولان و مردم است تا همواره راه شهدا که استقامت و ایستادگی است ادامه داشته باشد.

خطیب جمعه بشرویه، شکوه برگزاری مراسم غدیر را هم خواستار شد و گفت: نماد شیعه ، بیرق غدیر است و اگر در دنیا نام شیعه با عظمت برده می شود به واسطه عید بزرگ غدیر است.

وی افزود: مراسم عید غدیرو کاروان غدی باید با شکوه و عظمت ویژه ای در بشرویه برگزار شود و متولیان مربوطه همکاری لازم را برای تهیه ملزومان و همچنین تعیین مکانی برای اجرای برنامه های کاروان غدیر در نظر بگیرند.

شمس الدین، قرائت زیارت خاصه امام هادی در خصوص واقعه غدیر، چراغانی، اطعام نیازمندان را از دیگر برنامه های مد نظر روز عید غدیر برشمرد و گفت: سنت های قدیمی و زیبا در مراسم غدیر باید با عظمت احیاء شود.

شکسته شدن حضر آبادان،ولادت امام هادی، شهادت حجت الاسلام هاشمی نژاد، شهادت سرداران شهید انقلاب اسلامی، بزرگداشت فرماندهان دفاع مقدس، روز آتش نشانی و ایمنی،روز جهانی ناشنوایان، وز همبستگی با کودکان فلسطینی و روز جهانی سالمندان از جمله مناسبت های هفته بود که به اختصار به ان اشاره شد.

همچنین امام جمعه بشرویه در اولین خطبه نماز جمعه با اشاره به وجوب انجام مناسک حج بیان داشت: حج به عنوان ارکان فروع دین در حوه مسائل فقهی یک بار با شرایط خاص بر افراد واجب می شود.

امام جمعه بشرویه در ادامه با تاکید بر شرکت باشکوه در نما جمعه بیان داشت: در روایات بسیاری آمده است که اگر کسی نما جمعه را سبک بشمارد از مومنان نیست و نماز جمعه، همایش بزرگ عقیدتی و سیاسی است .

وی اخلاق مداری،صله رحم و یادکردن از درگذشتگان را از ویژگی های مومن برشمرد و گفت: مومنان واقعی با پیروی از سیره نبوی اخلاق نیک را سرلوحه رفتار اجتماعی و فردی خود قرار می دهند.

دانلود صوت خطبه ها ۹۴٫۰۷٫۰۳

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .