شهرستان بشرویه به یادگار رضوی عطر آگین شد

k

 

صبح امروز (سه شنبه)   آئین استقبال از پرچم منور حرم مطهر حضرت ثامن الائمه (ع)  و  پرچم  نورانی بارگاه مطهر بانوی عالمه  جهات تشیع فاطمه معصومه (س) در شهر بشرویه برگزار شد.

 

در این مراسم که عشق به ائمه اطهار (ع) موج می زد و لبریز به عشق هشتمین اختر تابناک امامت و ولات بود، مردم  مومن و لایتمدار شهرستان بشرویه طی مراسم باشکوهی به پرچم حرم مطهر علی بن موسی الرضا(ع)  ادای احترام کردند.

 

k

 

جمعیتی بیش از هزاران نفر از مشتاقان و شیفتگان خاندان عصمت و طهارت این دیار ,با حضور خود در مراسم معنوی استقبال از کاروان پرچم گنبد امام  هشتم ، ارادت خود را به ائمه اطهار ثابت کردند و همصدا در فضای ملکوتی و معنوی صلوات خاصه این امام همام  را به گوش افلاکیان رساندند.

 

صدایی که گویا  با تمامی زبان ها و با تمامی دهان ها به ملکوت می رسید, پیر و جوان ,کودک و زنان  همه یک صدا بودند  و یک کلام. در روز ولادت با سعادت ولی نعمتمان , مولا و صاحبشان را نیز هم نوا صدا می زدند  و  تمامی نقشه هایی پلید  که یاوه گویان استکبار برای دور کردن جوانان عزیز کشورمان از دین مبین اسلام و فرهنگ رضوی تعبیه کردند در میان دریای بیکران نجوای الهی غرق شد.

 

k

 

بوی خوش  اسپندی , هر کسی را یاد خاطره ای می اندازد, لحظات برگشت رزمندگان اسلام از هشت سال جنگ تحمیلی نابرابر , برگشت آزادگان عزیزمان به کشور , برگشت کربلایی ها  و مکه ای ها  و خلاصه یادآور  لحظات معنوی و خاطرات خوش مسلمانان است

 

و امروز بوی خوش اسپندی در بشرویه خاطره شیرین ورود بیرق نورانی حرم رضوی را در ذهن ها به یادگار خواهد گذشت, مغازه داران با شوق وصف ناپذیری اسپند دود کرده بودند ,خیمه های صلواتی برپا کرده و با اشک ذوق از پرچم رضوی استقبال کردند.

 

k

 

استقبال از میدان اصلی شهر آغاز شد در ابتدای خیل عظیم جمعیت پیرمردی توجهم را به خود جلب کرد  به همراه دو نوه پسری اش  نجوا کنان می دویدند ولی بی اراده و بی اختیار , در پاسخ به سوالم که پرسیدم چگونه با این سن و سال پای به پای جوانان می دوی  و خسته نمی شوی,گفت: من نمی دوم  من از خود اختیاری ندارم,روح من با دیدن این بیرق نورانی حرم رضوی به پرواز درآمده  من راه نمی روم!

 

این مراسم معنوی که سراسر آکنده از عطر و معنویت والای آستان شریف رضوی بود، مردم به همراه مسئولان این شهرستان در برابر عظمت پرچم مطهر گنبد رضوی ادای احترام کردند.

 

k

 

جوانان با تیپ های متفاوت بسیجی و رسمی ,ساده و امروزی همه به عشق یادگار مولا آمده بودند, و چه لحظه های تلخی ای برای دشمنان اسلام رقم می خورد.

 

j

 

حجه الاسلام والمسلیمن شمس الدین امام جمعه شهرستان بشرویه, با  بیان ویژگی های سیره رضوی  , عمل به الگوهای  اخلاقی امام رئوف را نسخه شفا بخش  نهادینه کردن اخلاق اسلامی در بین ملت های مسلمان دانست و گفت: آقا علی بن موسی الرضا(ع)  با زبان  اخلاق و درس تعلیم و تربیت اخلاقی سعی کردند پیروان آیین محمدی (ص) و سایر مکاتب را به خود جلب کنند و علی رغم فتنه انگیری های خلفای عباسی  که سعی داشتند با حلیه  و نیرینگ از آن بزرگوار به عنوان مشروعیت ظلم و فساد دربار خود استفاده کنند ,ولیکن آن حضرت با قبول مسئولیت ولایتعهدی مشروط بر عدم دخالت در امور جاری  ,ضربه محکمی بر پایه های حکومت  غاصب عباسی  وارد آورد .

 

وی مسئله امامت و  ولایت را یکی از مهمترین و شاخص ترین مبانی دین مبین اسلام برشمرد و  افزود: اصولی ترین ارکان دین اسلام اصل ولایت پذیری است همانطور که در آیات و روایت ائمه اطهار به پیروی از ولایت فقیه سفارش اکیدی شده است .

 

امام جمعه بشرویه اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران با بهره گیری معنوی از آستان قدس مولا علی بن موسی الرضا(ع)  و پیروی از خط ولایت فقیه ,راه مبارزه با طاغوت را پیشه کرد و در حال حاضر پس از ۳۴ سال  این فرهنگ غنی معنوی  را به سایر کشورهای اسلامی  صادر کرد که  در نتیجه آن حرکت بیداری اسلامی شکل گرفت و جبهه مبارزه حق  علیه باطل  در سرزمین های  مقدس اسلامی از جمله فلسطین – لبنان و سوریه  تقویت شد و علی رغم تلاش های  مذبوحانه رژیم های استکباری  و صهیونیستی  پیرامون مکتب رضوی  در جنگ های  ۳۳ روزه حزب الله لبنان و ۲۲ روزه حماس پیروز شدندن و بزودی ملت مسلمان سوریه نیز  در برابر فتنه گری رژیم  ترویستی  با الگو گرفتن از همین شیوه های مبارزاتی پیروز خواهد شد و  زمینه ظهور منجی عالم بشریت آقا صاحب الزمان (عج) فراهم خواهد گشت

 

j

 

 در ادامه این مراسم ,پرچم منور ثامن الحجج (ع) با تشریفات نظامی برافراشته شد و لحظه ای ناب و شیرین را برای شهرستان بشرویه و میدان بسیج رقم خورد.

 

b

 

b

 

             bbj e e e e e e

 

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .