دهه کرامت,بهترین فرصت برای معرفت شناسی فرهنگ رضوی

حجه الاسلام والمسلمین شمس الدین گفت : ایام با برکت دهه کرامت فرصت مغتنمی برای اهل معرفت است تا با الگو گرفتن از سیره ائمه اطهار (ع) ,در جهت رشد و تعالی فرهنگ غنی اسلامی تلاش بیشتری کنند.

4

حجه الاسلام والمسلمین شمس الدین امام جمعه بشرویه در خطبه های اول نماز با اشاره به جایگاه و منزلت زن در جامعه و خانواده گفت: در فرهنگ اسلام ناب محمدی (س) زنان دارای جایگاه  و مقام والائی هستند و خداوند با تاکید بر اهمیت نقش زن در خانواده و جامعه ,زنان مسلمان را الگوی زنان جهان  معرفی  کرده است. وی افزود: آیات و احادیث متعددی  ازائمه  اطهار (ع) در مورد آزار و اذیت  زنان توسط همسرانشان آمده است و خداوند نیز هشدار داده که وارد کردن هرگونه لطمه ای به زنان, مستحق مجازات سنگین الهی خواهند بود.

امام جمعه بشرویه با اشاره به ۴ الگوی زنان بهشتی اسلام گفت: بانو خدیجه کبری (س) –فاطمه اطهر (س)-  حضرت مریم (س) و بانو آسیه  از بافضیلت ترین زنان بهشتی هستند که  با پیروی  و تبعیت از این بزرگواران ,سعادت اخروی بانوان تضمین شده است.

حجه السلام  شمس الدین  در خطبه های دوم نماز با اشاره به مناسبت های هفته ,ایام با برکت دهه کرامت را فرصت مغتنمی برای اهل معرفت برشمرد و گفت :به مناسبت این ایام  شهرستان بشرویه میزبان پرچم مرقد مطهر بی بی فاطمه معصومه(س)  خواهد بود  که برای اولین بار در سطح کشور این پرچم بر فراز گنبد منور امام زاده بی بی نجمه خاتون (س)در روستای مجد  از توابع بشرویه برافراشته خواهد شد.

وی افزود: حضور مردم در کنار بقاع متبرکه,سبب گسترش فرهنگ غنی اسلامی می شود.

3

امام جمعه بشرویه با اشاره به حوادث اخیر در کشورهای اسلامی هم گفت: در حال حاضر مزدوران و منافیقن غربی با فتنه انگیزی  در بین ملت مسلمان  کشورهای عربی  سعی دارند به ریشه اسلام ضربه بزنند و ملت مسلمان سوریه –لبنان و فلسطین را که در خط مقدم مبارزه با  رژیم اشغالگر صهیونیستی قرار گرفته اند به بهانه های  مختلف  به خاک و خون می کشند تا چند صباحی حضور نامشروع رژیم تروریستی  صهیونیستی را حفظ کنند.ولیکن ملت های آگاه جهان اسلام با الگو گرفتن از انقلاب اسلامی ایران, در سایه وحدت و انسجام نخواهند گذاشت به اصل اسلام ضربه ای وارد شود.وی افزود: به زودی همچون گذشته که در جنگ های ۳۳ روزه  لبنان و ۲۲ روزه حماس,اسرائیل را به زانو درآوردند ضربه  سختی بر پیکره این رژیم های متجاوز وارد خواهند کرد.

6

حجه الاسلام شمس الدین با اشاره به  جایگاه شوراهای اسلامی شهرو روستا در آموزه های دینی,شروع بکار شوراهای اسلامی در دوره چهارم به فال نیک گرفت واظهار کرد: اعضای شورای اسلامی نباید فراموش کنند عهده دار مسئولیت بسیار خطیر جامعه هستند و باید به فکر مشکل گشائی مردم و بخصوص طبقات ضعیف جامعه باشند و ترویج مسائل  مذهبی و فرهنگی را در اولویت کاری خود قرار دهند.

kotbeh صوتی ۹۲٫۶٫۱۶

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .