خطیب جمعه بشرویه: رکود شدید حاکم بر کشور مصیبت بزرگی است/مسئولان آماری ارائه کنند که قابل درک باشد

به گزارش النجم بشرویه حجت الاسلام والمسلمین محمد شمس الدین ” در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بشرویه که در محل مصلی نماز، مسجد جامع میدان برگزار شد، یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی بویژه شهیدان رجایی و باهنر را گرامی داشت و گفت:هفته دولت به عنوان ارائه بیلان و گزارش کار دولت  خدمات وی در طول سال است.

شمس الدین با اشاره به توصیه های مقام عظمای ولایت و رهبری به دولت ها هم گفت:مسئولان باید خود را خدمت گذار مردم بدانند و با شرکت خود در  اجتماعات مردمی همچون مساجد و نمازهای جماعت و جمعه، پیوند محکمی با مردم برقرار کنند.

امام جمعه بشرویه با تاکید بر پرهیز دولت مردان از اشراف گری هم گفت:پست و مقام دولتس، امانتی در دست مسئولان است و نباید به ابزاری برای ثروت اندوزی، کسب جاه و مقام و پول تبدیل شود.

وی افزود: فیش های نجومی برخی از مدیران یک اتفاق بسیار زشت و ناخوشایند است که باید ضمن پیگیری ، از تکرار ان جلوگیری شود.

شمس الدین با تاکید بر اینکه مسئولان آمارهایی ارائه شده را بر اساس واقعیت ها منتشر کنند گفت: آماری که برای گزارش کار به مردم ارائه می شود طوری باشد مردم آن را درک کنند.

امام جمعه بشرویه در ادامه با اشاره به رکود حاکم در کشور هم گفت: هرچند در امار ارائه شده که  تورم  مهار شده است ولی متاسفانه کشور دچار رکود شدیدی شده که خود مصیبت بزرگی است.

وی، اتکا به توان داخلی و بهره مندی از ظرفیت های داخلی را تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی دانست و گفت:مسئولان نباید از دشمنی و خیانت آمریکا و استکبار غافل شوند و با عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی ، مشکلات را حل کنند.

شمس الدین افزود: مسلما دشمن به صراحت دشمنی خودرا اعلام نمی کنند بلکه از طریق پروژه نفوذ در دستگاه های مختلف کشور و نا امید کردن مردم،اقدام می کند.

امام جمعه بشرویه همچنین به حفظ فرهنگ اسلامی هم تاکید کردو گفت: اگر خدای نکرده فرهنگ کشور آلوده شود بقیه موارد نیز تحت تاثیر قرار می گیرد و باید فرهنگ غنی اسلامی حفظ و تروج شود.

وی به ویژگی های صفات مومنان از دیدگاه قران و اهل بیت (ع) اشاره کرد و گفت:مومنان خداوند دل هایشان با یاد پروردگار جلا یافته، همواره اهل انفاق و کمک بوده ،تقوا را در زندگی رعایت می کنند و در راه به جای آوردن عبادت خداوند تلاش می کنند

شمس الدین افزود: صبر کردن بر مشکلات و مدارای با مردم از دیگر خصیصه های فرد مسلمان است که همواره مورد تاکید و سفارش ائمه اطهار (ع) نیز بوده است.

امام جمعه بشرویه با تاکید بر حمایت از مسلمانان مظلوم جهان به پروژه غصب مسجد الاقصی توسط رژیم فاسد صهیونیست اشاره کرد و گفت:صهیونیست های غاصب سال ها است که با بی احترامی به قبله اول مسلمانان و غصب سرزمین اسلام،در صدد نابودی دین مبین اسلام هستند.

وی افزود:امت اسلام باید دست در دست یکدیگر گذاشته وبا اتحاد، وحدت  و برادری این غده سرطانی را برای همیشه از بین ببرند.

شمس الدین با اشاره به اینکه آل سعود نیز همدست استکبار جهانی شده است گفت: رژیم آل سعود با پشتیبانی از استکبار جهانی، موجب برهم زدن وحدت اعراب شده است .

وی افزود: تشکیل گروه های تکفیری وحشی همچون داعش و القاعده توسط استکبار جهانی و آل سعود صورت گرفته و به بهانه ی مبارزه با این گروه های جنایت کار دست نشانده خودشان، به کشورهای اسلامی حمله کرده و اسلام هراسی را ترویج می کنند.

امام جمعه بشرویه در ادامه به فرا رسیدن روز جهانی مساجد اشاره کرد و گفت:  از مهمترین پایگاه های مقابله با تفرقه و  اسلام هراسی مساجد هستند.

شمس الدین با تاکید بر راه اندازی بسیج مساجد  خاطر نشان کرد:تمامی مساجد باید به پایگاه بسیج مجهز شوند تا در جهت تقویت اسلام و تربیت نیروهای مومن و انقلابی در این پایگاه های اجتماعی تلاش شود.

وی در پایان روز پزشک ، روز کارمندان و روز آزادگان را به جامعه هدف تبریک گفت.

دانلود صوت خطبه نماز ۹۵٫۰۵٫۲۹

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .