حجه الاسلام شمس الدین :تلاش برای ثروت اندوزی نباید در اولویت کاری کاندیدای مجلس باشد

به گزارش النجم بشرویه : حجت الاسلام و المسلمین محمد شمس الدین”  در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بشرویه که با حضور  باشکوه اقشار مختلف مردم در مصلی نماز،مسجد جامع برگزار شد, یکی از شاخصه های اصلی نماینده ومسولان ساده زیستی دانست و گفت:یکی از شاخصه های اصلی نماینده ومسولان ساده زیستی است و دولت و مجلس باید همراه با مردم و ساده زیست باشند.

امام  جمعه بشرویه افزود: توجه به انتخاب فرد اصلح  از نگاه رهبری به عنوان شاخص های مهم  می تواند در تصمیم گیری اثر گذار باشد.

وی با تاکید بر اینکه ثروت اندوزی نباید جز افکار نمایندگان مردم  در مجلس باشد گفت: کسانی که در حوزه پول شویی و افزایش ثروت کلان دست دارند چطور میخواهند به درد دل مردم  کشور برسند؟

شمس الدین به گستردگی حوزه انتخابیه بشرویه، فردوس، طبس و سرایان هم انتقاد کرد و گفت: حوزه انتخابیه بشرویه، فردوس، طبس و سرایان بسیار وسیع است و عدالت بر این است که به دو حوزه تفکیک شود، و این حق قانونی مردم این حوزه است.

امام جمعه بشرویه قانون گذاری بر اساس مصالح نظام را وظیفه نماینده برشمرد و با توجه به انتظار مردمی از نمایندگان هم گفت: قانون گذاری از جمله وظائف خطیر نمایندگان در مجلس است ولی مردم نیز توقعاتی از نماینده خود دارند تا تلاش خود را در وضعیت معیشت و پیشرفت حوزه  بکار گیرد.

وی به بیان مطالبه اصلی مردم بشرویه از نماینده مجلس پرداخت و در این خصوص گفت: بخشی از مطالبات مردم بشرویه از نماینده ارتقاء راه ها است که در بخش راه بشرویه به طبس عملکرد خوبی را شاهد بودیم و این جاده بازگشایی شده و در حال ارتقاء است.

شمس الدین افزود:امروز مطالبه اصلی مردم بشروبه بازگشایی “جاده بشرویه به بجستان ” است و باید نماینده ای را انتخاب کنیم که تمام مطالبات مردم بشرویه را هم در نظر داشته باشد و این جاده هم محقق شود.

امام جمعه بشرویه خطاب به ۱۵ کاندیدای حوزه انتخابیه گفت: ضمن احترام برای تمام کاندیداهایی که تایید صلاحیت شده اند، آیا حاضرند برای مردم بشرویه بازگشایی این جاده را تضمین کنند؟؟ علی رغم اینکه خیرین راه ساز ما نیز آماده همه گونه همکاری هستند.

وی در پایان افزود: مردم باید در انتخاب فرد اصلح دقت،بررسی و تحقیق کنند.

حجه الاسلام شمس الدین ,با اشاره به اجرای سبک زندگی اسلامی در جامعه خاطر نشان کرد: کانون خانواده در جامعه اسلامی زمانی به پیشرفت می رسد که به سمت دستورات الهی برای رسیدن به کمال تلاش کند.

امام جمعه بشرویه افزود:پیاده سازی سبک زندگی اسلامی در آماده سازی حضور حجت خداوند نقش اساسی دارد که باید مسلمانان سیره رفتاری و زندگی خود را با الگوهای دینی و اسلامی تطبیق دهند.

وی با اشاره به اینکه جامعه متقی موجب نزول برکات الهی میشود گفت:احترام مومنان نسبت به یکدیگر،دست گیری مستمندان، مهمان نوازی و افزایش تقوای الهی موجب نزول برکت خداوند میشود.

شمس الدین، عدم رعایت دستورات الهی در جامعه را از دلایل عدم نزول باران رحمت الهی دانست و گفت:هر چند عوامل طبیعت الهی را در خشکسالی ها نباید نادیده گرفت ولی بخش قابل توجه آن به انجام دستورات الهی و پیاده کردن فرهنگ اسلامی در حوزه خانواده و جامعه است که باید مد نظر مسلمانان قرار گیرد.

امام جمعه بشرویه افزود: نماز باران یکی از دستورات الهی برای طلب باران است ولی اگر خداوند متعال مقتدر کرده تا باران نبارد باید مطیع امر خدا بوده چرا که فقط پروردگار متعال است که از زوایای پنهان هر پدیده آگاه است.

وی با تاکید بر رعایت حقوق همسایه هم خاطر نشان کرد:توجه به همسایه و رعایت حقوق همسایه داری از مهمترین دستورات اسلامی است.

شمس الدین در ادامه خطبه های نماز جمعه شهرستان بشرویه با اشاره به سالروز صدور حکم تاریخی امام خمینی(ره) مبنی بر ارتداد سلمان رشدی نویسنده کتاب آیات شیطانی در سال ۶۷   اظهار داشت: نتیجه نفوذ فرهنگی دشمن پدیدار شدن افرادی مثل سلمان رشدی میشودکه با نفوذ در لایه های مختلف  کشور موجب افزایش  افکار غیر اسلامی شده بود.

امام جمعه بشرویه با تاکید بر هوشیاری مردم افزود: فرقه گرایی از جمله ترفندهای دشمنان برای اختلاف افکنی بین مسلمانان  است تا  جلوی رشد اسلام و نفوذ معنوی آن ها در دل های مردم را بگیرند.

وی افزود: دشمنان اسلام در همین راستا حربه های زیادی را علیه انقلاب اسلامی به کار بردند تا مردم را از انقلاب نا امید کنند ولی حضور بی نظیر مردم در صحنه های مختلف کشور از اول انقلاب تا کنون و همچنین  جشن ملی انقلاب و راهپیمایی ۲۲ بهمن  در سال جاری خار بزرگی در چشم دشمنان بوده است.

شمس الدین پیام حضور مردم در یوم الله ۲۲ بهمن را، ماندن زیر چتر ولایت توصیف کرد و گفت:مردم در ۲۲ بهمن به دشمنان ثابت کردند که زیر چتر ولایت با بصیرت ایستاده اند و تجدید میثاقی دوباره با  ارمان های الهی  کردند.

امام جمعه بشرویه ، حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را زمینه ساز خلق حماسه ای عظیم در اسفندماه عنوان کرد و گفت:مردم انقلابی همچون راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن پای صندوق های رای خواهد امد و هر رای ملت پیام ایستادگی و لبیک به انقلاب را به سراسر دنیا می دهد.

وی افزود:  رهبری تاکید کرده اند کسانی که نظام را قبول ندارند ولی از برکات انقلاب بهره مند  می شوند به پای صندوق ها بیایند و دین خود را به کشور ادعا کنند.

دانلود صوت خطبه های نماز جمعه ۹۴/۱۱/۲۳

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .