به مناسبت ایام الله دهه فجر جشنواره قرآنی با حضر بیش از ۵۰۰ نفر در شهرستان بشرویه برگزار شد

به گزارش النجم بشرویه :  جشنواره بزرگ قرانی کودک و نوجوان ویژه ایام الله دهه فجر از سوی اداره تیلیغات اسلامی شهرستان بشرویه برگزار شد که کودکان و نوجوانان در رده های سنی مختلف در آن به رقابت پرداختند.

  جشنواره بزرگ قرانی کودک و نوجوان ویژه ایام الله دهه فجر از سوی اداره تیلیغات اسلامی شهرستان بشرویه در محل مسجد موسی بن جعفری (ع)  برگزار شد که در همین راستا جمعیتی قریب  بر ۵۰۰ نفر در این جشنواره بزرگ  حضور داشتند .

 “حجت الاسلام و المسلمین رضا بهشتی فر”  با اشاره به اینکه شرکت کنندگان در رده های سنی مختلف از خردسال تا نوجوان و جوان در این دوره مسابقات به رقابت پرداختند گفت: جشنواره قرانی ایام الله دهه فجر با هدف آشنایی و ترغیب هر چه بیشتر فرزندان به قرائت قران و مانوس شدن با آیات کلام الله مجید برگزار شد که خوشبختانه مورد استقبال بسیار خوبی قرار گرفت.

 مسئول اداره تبلیغات اسلامی بشرویه افزود: شرکت کنندگان در رشته های حفظ، ترتیل، قرائت،مفاهیم ،نقاشی، به رقابت پرداختند.

 گفتنی است در این مراسم “حجت الاسلام والمسملین  محمد شمس الدین ” امام جمعه شهرستان بشرویه نیز حضور داشت .

وی با تاکید بر حفظ ارزش های اسلامی و آشنایی کودکان و نوجوانان با مفاهیم قرانی بیان کرد: خانواده ها با کودکان خود را از همان دوران خردسالی برای آموزش قرانی آماده کنند.

 امام جمعه بشرویه با اشاره به اهمیت مردم به حوزه های علمیه گفت: پیشینه شهرستان بشرویه گواه بر داشتن مردمانی با ایمان و عالم دینی بوده است و مدرسه علمیه ای با قدمت کهن و ارزشمند فعالیت می کرده که امروز نیز باید تلاش شود همچون گذشته در راستای تربیت فرزندانی طلبه تلاش کنیم.

 شمس الدین افزود: مدرسه علمیه بشرویه در حال حاضر ۷۰ خواهر طلبه و ۵۰ بردار طلبه را آموزش می دهد و سطح علمی آن در بین ۳ استان بزرگ خراسان در ردیف برترین ها قرار دارد ولی نیاز است تا با کمک مردم و مسئولان پروژه ناتمام آن به اتمام برسد.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .