برگزاری یادمان شهدای سه ماهه آخر سال با حضور رزمندگان و ایثارگران در بشرویه

به گزارش النجم بشرویه : در اولین روز دهه مبارک فجر گردهمایی رزمندگان ، ایثارگران و بسیجیان  شهرستان بشرویه ” یادبود شهدای فصل” به همت هیئت رزمندگان و ستاد دهه فجر این شهرستان در حسینیه گلزار شهدای بشرویه با حضور رزمندگان و خانواده شهدا برگزار شد .

 قرائت دعای کمیل ،سخنرانی، پخش نماهنگ، برگ خاطرات رزمندگان، انعکاس تصاویر دوران دفاع مقدس با حضور رزمندگان بشرویه ، اجرای سرود های انقلابی و مذهبی توسط گروه هنری رهپویان احلی من العسل از برنامه های اجرا شده در این مراسم بود.

 “حجت الاسلام نظری ” در این مراسم با گرامیداشت ایام الله دهه فجر و تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا  با اشاره به ایثارگری های رزمندگان انقلابی بیان کرد:انقلاب اسلامی با خون شهدای گرانقدر و ایثارگری رزمندگان به ثمر رسیده است .

 کارشناس مذهبی اداره تبلیغات اسلامی بشرویه  به جایگاه والای شهدا اشاره کرد و افزود: والاترین مقامی که خداوند به شهدا عنایت کرده آیه شریفه ای است که در سوره آل عمران یادآور شده که شهدا زنده اند و نزد پروردگار خود روزی میخورند.

 وی خاطر نشان کرد: شهدا کسانی هستند که با ریخته شدن اولین قطره خون آنان گناهشان بخشیده میشود و این جایگاه بزرگ به واسطه عملکرد الهی آنان است.

 نظری  با اشاره به ویژگی های برجسته شهدا گفت: از جمله خصوصیات و ویژگی شهدا این است که آنان به اوج عبودیت و بندگی خداوند رسیدند چرا که رزمندگان اسلام از خواب شیرین خود می گذشتند و سختی را به جان خریدند تا در نیمه های شب با نجواهای شبانه و دعاهای خود از خداوند شهادت در راه  رضای  الهی را طلب میکردند.

 کارشناس مذهبی بشرویه با تاکید بر اهمیت عمل به واجبات الهی گفت:در جبهه ها حرفی بجز اخلاص،انجام واجبات دینی ،برپایی نماز و رضای  الهی نبود و اگر می خواهیم مدیون خون شهدا نباشیم باید راه شهدا را دنبال کنیم.

 نظری تصریح کرد:شهدای ما تربیت یافتگان مکتب امام خمینی (ره) بودند و با پیروی از ولایت فقیه به اوج سعادت رسیدند.

yad1 yad2 yad3 yad4 yad5 yad6

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .