امام جمعه موقت بشرویه : یکی از عوامل دورماندن انسانها از برکات و نعمات الهی غفلت است / سپاه پاسداران نهادی برخاسته از عمق ایمان و تقوا و اعتقادات مردم ایران است

به گزارش النجم بشرویه :  حجه الاسلام والمسلمین رضا بهشتی فر امام جمعه موقت بشرویه در خطبه های نماز این هفته که با حضور اقشار مختلف مردم مومن و انقلابی و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد ,با اشاره به مصادیق تقوا و ایمان گفت : یکی از مصادیق تقوا و ایمان در راه خدا یادآوری برکات و نعمتهای خداونداست , که زمینه ساز رضایت الهی می شود .

 وی با اشاره به اهداف خلقت انسان هم گفت : خداوند انسان را خلق کرد تا حقیقت جهان هستی را درک کند و به مبداءآفرینش ایمان بیاورد .

 حجه الاسلام بهشتی فر غفلت را زمینه ساز دور ماندن انسان از چگونگی خلقت جهان دانست و گفت : یکی از عواملی که انسان را از وحدانیت و درک جهان هستی دور می کند غفلت است و باید با تفکر و اندیشه و عقل و خرد خود به مبداء جهان آفرینش ایمان بیاوریم تا در مسیر رستگاری قرار گیریم .

 امام جمعه موقت بشرویه وجود قوای باطنی در نهاد انسان را موهبت الهی برشمرد و گفت : خداوند پرهیز از غفلت را در فطرت انسان به ودیعه گذاشته و لیکن برخی ازانسانها از  این قوای باطنی همچون عقل و خرد و اندیشه خود کمک نمی گیرند و حقایق را درک نمی کنند .

 خطیب جمعه این هفته با اشاره به فرازی از آیات قرآنی هم گفت : خداوند در قرآن کسانی را که از عقل و خرد و اندیشه خود و چشم و گوش و دیگر قوابرای درک حقایق عالم هستی استفاده نمی کنند , از حیوان پست تر برشمرده و به آنان وعده عذاب الهی داده است , وزندگی  این گروه در دنیا بسیار دشوار خواهد بود .

حجه الاسلام بهشتی فر ضمن توصیه نماز گزارن به استفاده از مواهب طبیعی و جاذبه های زیبای جهان آفرینش هم گفت : خداوند در جهان آفرینش ظرافت های بسیار زیبایی از جمله ستارگان ,کهکشانها,کوههای بلند و استوار ,طبیعت بسیار سر سبز و زیبا ,خلق موجودات رنگین, بکار برده تا انسانها با فکر و تعمق در آنها به وجود خداوند یکتا ایمان بیاورند , ولیکن برخی با غفلت از این مواهب طبیعی همنشین شیطان شده و از راه خدا دور می شوند , و این گروه از انسانها در آخرت کور وارد محشر خواهند شد و خداوند توجهی به خواسته های آنان نمیکند و عاقبت پاداش آنها همان جهنم و دوزخ است .

 امام جمعه موقت بشرویه در ادامه با اشاره به مناسبت های هفته ضمن تسلیت ایام ماه محرم و عزای حسینی هم گفت : ماه محرم و صفر ماههای خودسازی , آگاهی و بیدار شدن است و باید از این فرصت ها و حضور در مجالس و محافل وعظ و خطابه بیشترین بهره برداری معنوی را داشت .

وی با نکوداشت ۲۲ مهرماه روز جهانی استاندار هم گفت : یکی از مفاهیم استاندار به معنای قانون مندی , بالابردن ضریب ایمنی و کیفیت برنامه ها و یا تولید محصولات است که سلامت جامعه را بدنبال دار و باید سعی شود در تولید محصولات داخلی توجه ویژه ای به مسئله کیفیت و سلامت آن شود .

حجه الاسلام بهشتی فر به مفهوم استاندارد در باورهای اسلامی هم اشاره ای داشت و گفت : در باورهای اسلامی مفهوم استاندارد همان انجام درستکاری و صداقت در اجرای برنامه و یاتولید محصول است , که باید موجب رضایتمندی مردم را بدنبال داشته باشد و رعایت حق الناس مورد توجه قرار گیرد .

 خطیب جمعه این هفته با برشمردن فضائل اخلاقی عالم مجاهد شهید آیت الله اشرفی اصفهانی هم گفت : این شخصیت بسیار بزرگ و عالم وارسته مکتب شیعه , با ایمان به خداوند و پیروی از ولی فقیه زمان خویش حضرت امام خمینی (ره) ساده زیستی را پیشه خود کرد و در ایمان و تقوا و مردم داری نمونه و اسوه بود و در دوران جنگ تحمیلی تمام توان و تلاش خود را برای دفاع از جبهه حق بکار گرفت و همیشه سعی بر حل مشکل مردم مناطق جنگ زده را داشت تا گوشه ای از بار مشکلات آنان را کم کند .

امام جمعه موقت بشرویه تشکیل نهاد انجمن اولیاء و مربیان را در بدنه آموزش و پرورش گام مهمی در تربیت نسل قرآنی دانست و گفت : دو نهاد خانه و مدرسه با تعامل و همگرایی باید زمین ساز نسلی آینده ساز , با اخلاق و الگوهای دینی و علمی شوند . و محیط خانه و مدرسه را طوری فراهم کنند تا دانش آموزان در سلامت کامل جسمی و روانی بتوانند از همان اوایل دوره آموزش های دبستانی خود رابرای خدمت به جامعه اسلامی و انسانی آماده کنند .

حجه الاسلام بهشتی فر در ادامه خطبه ها با محکوم کردن جریان های نفاق و فتنه انگیز خارجی و مزدوران داخلی هم گفت : متاسفانه گروهی معاند و مخالف نظام ولایی و اسلامی سعی دارند با ایجاد تفرقه و نفاق بین مسئولین بلند پایه نظام و مردم ,نهادهای مقدسی همچون قوه قضائیه و سپاه پاسدارن را تضعیف کنند , که ریشه این خباثت ها در رفتارهای مزدوران وابسته به ایادی استکبار جهانی همچون رژیم صهیونیستی و آمریکایی دارد .

 وی گفت : تضعیف قوه قضائیه تضعیف نظام مقدس جمهوری اسلامی است و خیانت به خون پاک و مقدس شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس است و نباید اجازه داد تا برخی با همراهی جریانهای معاند خارجی بدنبال تفرقه و اختلاف بین مسئولین و مردم باشند .

امام جمعه موقت بشرویه , سپاه پاسدارن را نهادی برخاسته از عمق ایمان و اخلاص نیروهای معتقد به اسلام ناب محمدی (ص) برشمرد و گفت : نهاد مقدس سپاه پاسدارن حافظ ارزش های انقلاب اسلامی , راه و مکتب امام خمینی (ره)و طلایه دار اقتدار و امنیت کشور است همانگونه که حضرت امام (ره) فرمودند اگر سپاه نبود کشور هم نبود

بنا براین وظیفه تمام مردم و مسئولین نظام است با قدردانی از تلاش ها و فداکاریهای فرزندان با ایمان و فداکار در سپاه پاسدارن , حمایت همه جانبه را از این ایثارگران جبهه خط مقدم و حافظان حریم امنیت و ارزش های انقلاب اسلامی را در اولویت کاری خود قرار دهند .

 دانلود صوت خطبه های نماز ۹۶٫۰۷٫۲۱

 

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .