امام جمعه موقت بشرویه :یکی از بهترین عبادات که ائمه اطهار علیه السلام هم به آن توصیه کرده‌اند انتظار فرج است

به گزارش النجم بشرویه :“حجت الاسلام شیخ علی اکبر حدادیان” امام جمعه موقت بشرویه در نشست اعضای ستاد نماز جمعه که در محل دفتر ستاد برگزار شد، با اشاره به احادیث و روایات اسلامی گفت: با توجه به طولانی شدن غیبت آقا امام زمان (عج)وظیفه مسلمانان و پیروان مکتب تشیع پایداری و ثابت قدم بودن در راه مکتب اسلام و فقه جعفری است ،و باید برای گسترش مکتب توحید سختی‌ها را تحمل کرد، و در راه احیای اسلام ناب محمدی(س) استواربود .

 وی گفت :در عصر حاضر و غیب آقای امام زمان(عج) باقی ماندن بر اعتقادات مذهبی و آیین مکتب اسلامی  یکی از مصادیق انتظار فرج است، که باید زمینه را برای ظهور ولیعصر امام زمان(ع( آماده نمود.

 حجت الاسلام حدادیان یادآوری کرد: آنچه که مردم وظیفه دارند عمل به دستورات و احکام الهی و اقامه نماز جمعه و جماعات و ولایت مداری است، که این عمل در این امتداد  انتظار فرج است، که ثواب و ارزش بسیار زیادی در نزد خداوند دارد .

محمد دنیایی مسئول ستاد نماز جمعه بشرویه: با اشاره به درجات ایمان و تقوا گفت: در عصر غیبت آقا امام زمان (ع)حفظ ایمان همچون نگهداری مواد سوختی در کنار آتش است، که کاری بسیار سخت و دشوار است.

وی ضمن ارائه گزارشی از نشست مسئولین ستادهای نماز جمعه خراسان جنوبی گفت: یکی از مصوبات این نشست ارائه راهکار برای جذب هرچه بیشتر قشر جوان و نوجوان به نماز جمعه است، که باید با برنامه‌ریزی مدون جوانان را تشویق به حضور در نماز جمعه کنیم.

 مسئول ستاد نماز جمعه بشرویه ضمن قدردانی از مدیریت آموزش و پرورش در برنامه ریزی مفید و سازنده برای حضور جوانان و نوجوانان دانش آموزان به نماز جمعه خواستار مشارکت دانش‌آموزان در برنامه‌های اجرایی برپایی نماز جمعه شد .

دنیایی با تاثیرگذاری محافل و مجامع فرهنگی و مذهبی در سلامت جامعه گفت :یکی از راه های تاثیرگذار در سلامت اجتماعی توجه ویژه به برگزاری محافل و مجالس مذهبی و فرهنگی با رویکرد قرآنی است ،و دشمن هم این برنامه‌ها را مورد هدف قرار داده تا با نفوذ و ایجاد شبهه افکنی فرهنگ قرآنی را در بین جوانان و نوجوانان مخدوش کند ،بنابراین وظیفه همه مردم و مسئولین است تا نسبت به ترویج فرهنگ دینی و قرآنی از محافل و مجالس مذهبی مراقبت بیشتری کنند .

مسئول ستاد نماز جمعه بشرویه با قدردانی از نیروهای انتظامی در تامین امنیت نماز جمعه گفت: نیروهای انتظامی با حفظ وحدت و انسجام عملکرد بسیار خوبی در تامین امنیت نماز جمعه داشته‌اند و شایسته است با برنامه‌ریزی مدون از نیروهای همیار بسیجی هم بیشتر استفاده شود .

و ی تولید محتوا در فضای مجازی و طرح بیان احکام و آداب اسلامی قبل از خطبه هارا رضایت‌بخش توصیف کرد و گفت :باید با شبکه سازی و حضور فعالانه اعضا در فضای مجازی نسبت به بصیرت افزایی نمازگزاران تلاش جدیدی تری شود  .

 در ادامه این نشست اعضای ستادبر ارائه راهکارهای اجرایی برای جذب جوانان به نماز جمعه تولید محتوای فرهنگی قرآنی در فضای مجازی تلاش بیشتر برای مردم محوری پایگاه عبادی ـ سیاسی نماز جمعه و جوانگرایی اعضای ستاد تاکید شد .

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .