امام جمعه موقت بشرویه : گروههای تکفیری داعشی که دست‌پرورده سران استکبار هستند همواره در منطقه خاورمیانه به کشتار مسلمانان پرداخته و هدفی جز تخریب چهره واقعی اسلام را ندارند.

به گزارش النجم بشرویه : “حجه الاسلام شیخ علی اکبر حدادیان امام جمعه موقت بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور مردم مومن و انقلابی و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد ،با اشاره به جنایات گروههای تکفیری افراطی در ممالک اسلامی گفت : شهید والامقام محسن حججی دلیر مردی بود که با اراده ای پولادین و ایمان واقعی در برابر داعشی های وحشی ایستادگی کرده و با خون خود مکتب حیات بخش اسلام ناب محمدی را آبیاری کرد و همچون سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام به شهادت رسید‌

وی افزود :گروههای تکفیری داعشی که دست‌پرورده سران استکبار هستند همواره در منطقه خاورمیانه به کشتار مسلمانان پرداخته و هدفی جز تخریب چهره واقعی اسلام را ندارند.

وی افزود : نهضت انقلاب اسلامی و مکتب حیات بخش اسلام ناب محمدی همچون حرکتی توفنده به پیش خواهد رفت چرا که ریشه آن به انقلاب عاشورای حسینی متصل است و در آینده نزدیک تار و پود معاندین مکتب اهل بیت در هم پیچیده خواهد شد.

امام جمعه موقت بشرویه در ادامه با اشاره به مناسبت های هفته به روز دحوالارض اشاره کرد و گفت: روز دحوالارض روز مبارکی است که خداوند متعال زمین را که سراسر آب گرفته بود از زیر خانه ی کعبه گسترش داد
تا زمین برای انسان ها آماده ی زندگی گردد.

وی همچنین با اشاره به بیست و هشتم مرداد ماه روز کودتای آمریکایی نظامی در ایران هم گفت : در سال ۱۳۳۲ علیه حکومت ایران و نخست وزیری مصدق کودتای به راه انداختند تا حضور نامشروع خود را در این منطقه حفظ کند.

حدادیان خاطرنشان کرد:رژیم مستکبر آمریکایی از همان ابتدا با حضور خود در منطقه خلیج فارس و با دخالت در کشورهای منطقه سعی کرده حضور خود را گسترش دهد ولی با پیروزی انقلاب اسلامی ایران حضور تجاوزکارانه رژیم امریکایی از اسلام و ایران اسلامی، و مردم غیرتمند و انقلابی و ولایی ایران ضربه خورده و مردم با حضور در تمامی صحنه های اجتماعی و ملی اجازه نداده و اجازه نخواهند داد که کوچکترین خدشه ای به نظام و اسلام وارد آید.

وی همچنین روز جهانی مساجد را هم گرامی داشته و بیان کرد: مسجد پایگاه اقتدار و عظمت اسلام می باشد و همچنین مرکز همایش های بزرگ مسلمانان است.

حدادیان افزود: مساجدی پویا و فعال هستند که مرکز تجمع علیه بیدادگری رژیم‌های استکباری باشد و دفاع از انقلاب اسلامی نظام جمهوری و به خصوص حماسه هشت سال دفاع مقدس از مسایل پایگاه های بزرگ دفاعی از نهضت انقلاب باشد.

امام جمعه موقت بشرویه سالروز ورود عزتمندانه آزادگان سرافراز به میهن اسلامی را هم گرامیداشت و خاطرنشان کرد :سالروز ورود آزادگان به کشور برگ زرینی بر تاریخ انقلاب اسلامی افزود و ملت قدرشناس ایران اسلامی مدیون فداکاری ها و رشادتها صبر و استقامت این سفیران عاشق اهل بیت می باشد

 حجه الاسلام حدادیان با اشاره به صفات و ویژگی های مومنان هم گفت : ارزش انسانها در فرهنگ قرآنی به تقوا و اخلاق است چرا که پیامبر گرامی اسلام در نزد ملائکه به پنج گروه انسان‌ها افتخار می‌کند ابتدا کسانی که در راه خدا جهاد می‌کنند ،کسانی که به لحاظ تمکن مالی قدمی به سوی کمک به نیازمندان برمی‌دارند، کسانی که برمدار اخلاق گرایی با مردم رفتار می‌کنند و کسانی که در راه خدا جهاد علمی دارند.

امام جمعه موقت شهرستان بشرویه افزود: کسانی که در مقابل افراد جامعه متواضع هستند و خود را برتر از دیگران می‌دانند رضایت الهی را دنبال می کند.

وی با اشاره به دیگر ویژگی های مومنان از نگاه پیامبر اسلام بیان کرد: کسانی که در راه خدا انفاق می‌کند ،جهاد می‌کنند ، به دیگران کمک می‌کنند و منّت نمی‌گذارند ،همچنین کسانی که در دل نیمه شب زمانی که همه در خواب هستند با خداوند روز و نیاز می کنند و تقوا را پیشه کرده اند از دیگر مومنان محبوب خداوند می باشد.

حدادیان افزود: از ویژگی‌های دیگر شخص مومن این است که مردم از سوی وی در آرامش و آسایش کامل به سر می‌برند ،مومن دروغ نمی‌گوید، خیانت نمی کند ،گناه نمی‌کنند و به مردم ظلم روا نمی دارد همچنین اگر کسی در مجامع و محافل دینی شرکت کند نماز بخوانند ،عبادت کنند و خیرات کنند نیز از جمله مومنان محبوب خداوند محسوب شده و پاداش عظیمی را خواهد داشت.

دانلود صوت خطبه های نماز ۹۶٫۰۵٫۲۷

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .