امام جمعه موقت بشرویه : شیطان بزرگ (آمریکا)نخواهد توانست به اسلام و نهضت اسلامی آسیبی برساند

به گزارش النجم بشرویه : حجه الاسلام علی اکبر حدادیان امام جمعه موقت بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور مردم ولایتمدار و اقشار مختلف بسیجیان و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد , با اشاره به رهنمود های مقام معظم رهبری در خصوص دشمنی استکبار با دنیای اسلام گفت : رهبر انقلاب بر هوشیاری در حوزه نفوذ دشمن توصیه کرده اند،انقلاب اسلامی همواره از ترور نظامی تا فتنه گری دشمنان مورد هجوم قرار گرفته وپروژه نفوذ دشمن به بدنه کشور از مهمترین برنامه دشمن است.

حدادیان افزود:ایجاد تفرقه بین مردم و دو دستگی از دیگر نقشه های دشمن است که باید مسولان مراقب این نوع فتنه ها باشند.

خطیب جمعه موقت بشرویه در ادامه به سالروز تهاجم آمریکای ظالم به مردم بی پناه افغانستان اشاره کرد و گفت:در هرکجا که خونریزی و برادر کشی صورت میگیرد دست پلید آمریکای جنایتکار و دیگر شیاطین پیدا است.

وی افزود:یکی از مسایل مهم ناتمام بودن دشمنی و کینه توزی جبهه کفر و شیطان بخصوص امریکا با اسلام و عقاید دینی است.

امام جمعه موقت بشرویه با اشاره به سخنان رهبری در این خصوص گفت:مقام معظم رهبری در این خصوص بیان کرده اند که به شدت نفی می کنیم که دستگاه استکبار با اسلام آشتی کند.

حدادیان افزود:معقدیم و ایمان راسخ داریم این شیطان بزرگ نخواهد توانست به اسلام و نهضت اسلامی آسیبی برساند و باید در این راه وحدت مسلمین حفظ گردد.

وی در ادامه به روز مباهله اشاره کرد و گفت:در این روز جمع زیای از علمای مسیحی در محضر حضرت محمد(ص) به بحث نشستند و عاقبت فرمایش و رهنمود پیامبر را نپذیرفتند که در ان هنگام ایه مباهله نازل گردید و در همین راستا حضور پیامبر با اهل بیتش(ع) در روز مباهله دریافتند که حقیقت از ان خداوند و پیامبرش می باشد.

امام جمعه موقت بشرویه با اشاره به نزول ایه هل اتی و روز خانواده بیان کرد:خانواده نهاد مقدسی است که حضرت محمد در وصف آن بیان کرده هیچ نهادی مقدس تر از این نظام خانواده نیست.

حدادیان افزود:اگر خانواده ها طبق دستور الهی در زندگی رفتار کنند هیچ گاه دچار مشکل نخواهند شد. وی با اشاره به اغاز برنامه سرشماری نفوس و مسکن هم گفت:همکاری با ماموران و صداقت در گفتار موجب برنامه ریزی ارزشمند طبق واقعیت ها میشود.

امام جمعه موقت بشرویه افزود:مقام معظم رهبری از کلیه مردم درخواست کرده اند تا پاسخ ها به ماموران سرشماری درست باشد و همه فقها نیزبه شرکت و پاسخگویی صحیح در طرح سرشماری نفوس و مسکن فتوا داده اند.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه انبیا الهی و امامان معصوم خاطر نشان کرد:ائمه اطهار دارای جایگاه عظیم و رسالتی بزرگ هستند و برای موعظه و هدایت انسان به سمت مسیر سعادت انتخاب شده اند.

امام جمعه موقت بشرویه افزود:کتاب قران مجید نیز که معجزه نبی خداوند است داروی شفا بخش دردهای روحی و جسمی می باشد. وی با اشاره به اینکه انسان ها همواره نیازمند راهنمایی و ارشاد هستند گفت:خداوند همیشه انسان را به قدم برداشتن در راه خوبی ها و خشنودی الهی ترغیب کرده و از زشتی و بدی نهی کرده است.

حدادیان افزود:انبیا الهی خیرخواهان و نصیحت کنندگان جامعه به شمار می روند از جمله حضرت نوح، شعیب،صالح پیامبرانی هستند که خداوند از انان به مصلح یاد کرده است.

امام جمعه موقت بشرویه با توصیه به ترویج و احیا فریضه امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد:بهترین مردم کسانی هستند که در دنیا نصیحت گر بوده و همدیگر را به خوبی امر و از زشتی و بدی نهی می کرده اند.

حدادیان در پایان از حضور باشکوه بسیجیان در برنامه های هفته دفاع مقدس و نماز جمعه تقدیر کرد.

1 2 3 4 5 6 7 8

 دانلود صوت خطبه های نماز ۹۵٫۰۷٫۰۲

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .