امام جمعه موقت بشرویه : رژیم آمریکا بر جان را بهانه ای برای سلطه گری بر کشورهای مسلمان قرار داد

به گزارش النجم بشرویه : حجت الاسلام و المسلمین شیخ علی اکبر حدادیان امام جمعه موقت بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور مردم مومن و ولایتمدار و در محل مصلای نماز مسجد جامع میدان برگزار شد با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: رسول خدا( ص)  در فضیلت این ماه خطبه ای ایجادکرده ومردم را به درک این ماه عظیم توصیه کرد.

 وی گفت: ماه مبارک رمضان ماه مهمانی خدا و ماه برکت و نعمت است و هر کس این ماه را درک کند گویی از طرف خداوند دعوت شده است.

حجه الاسلام حدادیان، همچنین به برکات ماه مبارک رمضان اشاره ای داشت و گفت: در این ماه مبارک نفس کشیدن ،استراحت کردن، خوابیدن، همه ثواب عبادت در درگاه خدا را دارد، و هر عملی را که با حالت روزه در این ماه انجام میدهیم از سوی خداوند مورد اجابت واقع می‌شود.

 وی گفت: خداوند تبارک و تعالی  روزه‌داران را دعوت به بهشت می کند و آنها را به سوی صراط مستقیم و درخط اسلام هدایت می‌کند .

امام جمعه موقت بشرویه همچنین گفت :خداوند ثواب روزه دار را همانند ثواب زائر خانه خدا قرار داده است، زمانی که تصمیم به انجام حج می کند تا زمانی که به وطن برمی گردد و این فضیلت  همیشه ادامه دارد.

 خطیب جمعه این هفته بشرویه به فضیلت های دیگر این ماه اشاره کرد و گفت: در ماه مبارک رمضان روزه داران دعوت خداوند هستند و صاحب خانه خداوند است ،ولی کسانی که به این مهمانی دعوت می شوند، باید با آمادگی کامل و با دست پر به درگاه خداوندبروند،نه آنچه که در توشه معمولی خود دارند بردارند و ببرند،منظور این است که بیش از اندازه معمولی به راز و نیاز و عبادت خداوند بپردازیم و خود را پاک وپاکیزه کنیم. وی گفت : اگر انسان از این ماه مبارک رمضان و با فضیلت بیشترین بهره برداری را داشته باشد کارش به سختی نخواهد خورد، پس بنابراین باید با توبه کردن، توسل به قرآن و پرهیز از گناهان و خطاهای گذشته، قدم در راه رفتن به مهمانی خداوند بگذاریم.

 امام جمعه موقت بشرویه در خطبه دوم با اشاره به مناسبت های هفته با توصیه به نمازگزاران به تقوای الهی گفت: از مهم‌ترین رخدادهای معاصر، نهضت تنباکو بود که با صدور فتوای میرزای شیرازی امتیاز کشت تنباکو و توتون لغو شد، که تاثیر بسیار زیادی در روشنگری مردم داشت.

ویگفت: این نهضت که به رهبری مراجع تقلید شروع شد، مردمی که تابع ولی فقیه بودند،قلیانهارا شکستند و حتی در داخل حرمسرای ناصرالدین شاه این مسئله تحقق پیدا کرد و روحانیت مبارز پیروز شدند.

 حجت الاسلام حدادیان از مساجد هم عنوان پایگاه عظیم از  روشنگری و  توحید و خداشناسی یاد کرد و گفت:  مساجد میراث رسول خدا و اسلام است، و پایگاه نشر احکام اسلامی است، و در دوران اخیر و پیروزی انقلاب اسلامی هم همین مساجد زمینه ساز قیام و انقلاب شدند، و در هشت سال دفاع مقدس نیز این مساجد در کمک به پشتیبانی رزمندگان جبهه های نبرد حق علیه باطل پیشگام بودند.

 وی از نمازگزاران هم خواست تا نسبت به حفظ، توسعه برنامه های عمرانی، فرهنگی ،و امور بهداشتی مساجد، برای آماده‌سازی این پایگاه توحید تلاش کنند.

 امام جمعه موقت بشرویه با اشاره به حرکات مذبوحانه رئیس جمهور آمریکا در خصوص خروج این کشور از برجام هم گفت: این حرکت نشان داد که این رژیم قابل اعتماد نبوده و برجام را بهانه ای برای سلطه گری بر منطقه و بخصوص کشورهای اسلامی  قرار داده است .

وی گفت:  در سال ۱۳۹۴ مقام عظمای ولایت و رهبری همیشه این تذکر را می‌دادند، که در قضیه برجام فریب لبخند طرف مقابل را نخورید و به وعده های دروغین آنها اعتماد نکنید، چرا که وقتی کارشان درست شود، به وعده خود عمل نخواهند کرد.

 امام جمعه موقت بشرویه با توصیه به مسئولین دستگاه دیپلماسی کشور گفت: لازم است به دستورات مقام معظم رهبری عمل شود و همانگونه که تذکر دادند در خصوص ادامه برجام نباید فریب سایر کشورهای عضو به خصوص اروپایی ها را خورد، چرا که آنها هم قابل اعتماد نیستند.

 حجت الاسلام حدادیان یاد آورشد،اشاره برای مذاکره با اروپایی هاباید با دقت وارد عمل شد که همانند رژیم آمریکامشکل تراشی نکنند.  وی گفت :همیشه و در همه حال وظیفه و تکلیف مردم و مسئولین این است، که زیر چتر ولایت و رهبری قرار گیرند و مطیع فرمایشات و دستورات مقام معظم رهبری باشند، در غیر اینصورت نتیجه رفتارها برعکس شده و متضرر خواهند شد.

 امام جمعه موقت بشرویه،از رهبری به عنوان نماینده و حجت ولی عصر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف یاد کردو گفت قطعا ولی فقیه و رهبری نماینده ولی امر مسلمین است، و اطاعت از این مقام والا از واجبات دینی است.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .