امام جمعه موقت بشرویه :دفاع مقدس تجلی وعده الهی است

به گزارش النجم بشرویه : حجه الاسلام رضا بهشتی فر امام جمعه موقت بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور مردم مومن و ولایتمدار و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد از دفاع مقدس به عنوان عظیم ترین حادثه انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت :

دفاع مقدس پرافتخارترین حادثه تاریخ انقلاب اسلامی است  که وعده های الهی در ۸ سال جنگ تحمیلی تجلی یافت و خداوند یاری گر کسانی بود که برای دفاع از اسلام با دست خالی و دلی استوار به قدرت الهی به پا خواستند.

بهشتی فر افزود: جنگ تحمیلی یک پروژه آمریکایی برای براندازی نهضت اسلامی و خاموش کردن چراغ انقلاب بود که در این وادی جوانان و رزمندگان با تکیه بر خداوند، نور انقلاب را در دنیا برافروختند.

امام جمعه موقت بشرویه، ناتوانی دشمن در مقابله با رزمندگان اسلام و دخالت کشورهای استکباری را علت طولانی شدن ۸ ساله جنگ تحمیلی برشمرد و گفت: در این جنگ نابرابر عوامل پشت پرده از جمله آمریکا، اسرائیل و دیگر کشورهای استکباری با وعده های خود به عراق به طولانی شدن جنگ دامن زدند.

وی ، رشد باورهای دینی و تبلور تفکر بسیجی را از دستاوردهای دوران دفاع مقدس دانست و گفت: دوران پر افتخار دفاع مقدس دستاوردهای فراوانی برای امت ایران اسلامی داشته که می توان به افزایش اعتماد به نفس و خودباوری جوانام، پرورش استعدادها و خلاقیت ها، رشد باورهای دینی و روحیه ایثار و شهادت طلبی در دوران دفاع مقدس و تبلور تفکر بسیجی بود که در تمام اقشار جامعه گسترش یافته بود اشاره کرد.

بهشتی فر با تاکید بر شناخت صحیح دشمن و فتنه های آن تصریح کرد: تمام مصیبت های امت اسلامی به خاطر شیطنت های  شیطان بزرگ ” آمریکا”  است، باید دشمن و صحنه گردان اصلی فتنه های انجام شده در کشورهای اسلامی را شناخته و از توطئه های او غافل نشد.

امام جمعه موقت بشرویه در ادامه خطبه های نماز به اول مهر و بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش دو بال پرواز به سمت هدایت است و در قران کریم ابتدا مسئله تذکیه مطرح می شود و پیام مهم آیه شریف قران به تمام معلمان این است که در مسیر تذکیه نفس دانش اموزان در نهایت مهربانی، تواضع و اخلاص  تلاش شود تا استعدادهای امانت الهی در خدمت دین اسلام شکوفا شود و نسلی معتقد، متعهد و متخصص  پرورش یابد

محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی و هتک حرمت به مسجد الاقصی از دیگر مساول عنوان شده در خطبه های نماز جمعه بشرویه بود.

همچنین ، بازگویی فضائل روز عرفه و نیایش ، شرکت در جشن عاطفه ها، گرامیداشت روز شعر و ادب فارسی، روز آزاد سازی سوسنگرد و همچنین سالگرد شهادت زائران ایران به دست استکبار جهانی و شهادت مظلومانه امام باقر  از دیگر مناسبت های عنوان شده بود.

حجه الاسلام بهشتی فر با تاکید بر پیروی از ولایت و رهبری اظهار کرد: جایگاه ولایت و رهبری از همان دوران رسالت پیامبر اکرم حائز اهمیت بوده و خداوند متعال در آیات متعددی بر پیامبر خود دستور ابلاغ ولایت را اعلام کرده است که اگر صورت نمی گرفت دوران ۲۵ ساله رسالت پیامبر ضایع می شد.

امام جمعه موقت بشرویه افزود:استمرار سعادت بشر در گرو پیروی از ولایت است و در منابع اهل سنت و شیعه روایات مختلفی در خصوص اهمیت و جایگاه ولایت و پیروی از ولی زمان عنوان شده است.

وی، ولایت پذیری را از مهمترین واجبات دینی برشمرد و گفت: ولایت پذیری از واجبات دینی است که متاسفانه به خاطر سستی هایی که برخی در ولایت پذیری داشتند و از مسیر واقعی منحرف شدند مصیبت های زیادی به دنیای اسلام وارد شد.

بهشتی فر افزود: طغیان گروه های تکفیری و جنایات های صورت گرفته در دنیای اسلام که توسط عمال استکباری از جمله داعش در حال وقوع است به دلیل تفرقه بین مسلمانان و منحرف شدن از ولایت پذیری است.

امام جمعه موقت بشرویه، ولایت پذیری را دلیل محکم عزت ایران اسلامی برشمرد و گفت: برکات و ثمرات انقلاب اسلامی به واسطه ولایت پذیری است که سبب شده دشمنان نتوانند همچون دیگر کشورهای اسلامی  نفوذ یایند.

وی افزود: ایران اسلامی عزتمندانه در دنیا به سمت پیشرفت در حرکت است و راه ماندگاری در این مسیر ماندن در زیر چتر ولایت فقیه است چرا که خنثی سازی توطئه های دشمنان در کشور ما به واسطه بهره مندی از مقتدای بصیر، هوشمندانه، با درایت و همچنین حمایت و پیروی از ولایت است.

بهشتی فر در ادامه خطبه های نماز جمعه با تبریک فرا رسیدن دهه امامت و ولایت، این مناسبت را فرصت مغتنمی برای بهره گیری مسلمانان برشمرد و گفت: عید غدیر به معنای چراغانی به تنهایی نیست بلکه باید خطبه غدیر به معنای واقعی در بین افراد جامعه پیاده شود.

امام جمعه موقت بشرویه افزود: مطالعه نهج البلاغه، فراگیری خطبه عید غدیر و فلسفه آن و عمل به آموزه های اسلامی  وقرانی از مهمترین نشانه های پیروان واقعی ائمه اطهار (ع) است.

دانلود صوت خطبه های نماز ۹۴٫۰۶٫۲۷

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .