امام جمعه موقت بشرویه :دشمنان همواره از تفرقه بین شیعه و سنی ،سو استفاده کرده و با ایجاد شبهه در دین اسلام اختلاف افکنی میکنند

به گزارش النجم بشرویه : حجه الاسلام شیخ علی اکبر حدادیان امام جمعه موقت بشرویه در خطبه های نماز این هفته که با حضور مردم مومن و ولایتمدار و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد ,با تبریک فرا رسیدن میلاد فرخنده پیامبر رحمت حضرت محمد (ص) و فرزند بزرگوارش آقا امام جعفر صادق (ع) با اشاره به لزوم وحدت هرچه بیشتر بین مذاهب اسلامی گفت : فاصله بین دو روایت  اهل شیعه و سنی در ولادت با سعادت حضرت محمد از دوازدهم تا هفدهم ربیع الاول با ابتکار امام راحل هفته وحدت نام گذاری شد تا وحدت بیشتری بین شیعه و سنی  ایجاد گردد.

 حدادیان با هشدار به ترفندهای دشمنان برای تفرقه انگیزی بین مسلمانان هم گفت: دشمنان همواره از تفرقه بین شیعه و سنی ،سو استفاده کرده و با ایجاد شبهه در دین اسلام اختلاف افکنی میکنند  تا به اهداف شوم خود برای نابودی دین اسلام برسند.

 خطیب جمعه موقت بشرویه افزود: باید مراقب باشیم تا اب به اسیاب دشمن نریزیم و برای انان بهانه و روزنه ای برای نفوذ و تفرقه ایجاد فراهم نکنیم.

 وی توسل به وحدت و ریسمان الهی  را مهمترین عامل انسجام مسلمانان دانست و گفت:تقویت یکپارچگی اسلام در جهان موجب جلوگیری از سو استفاده دشمن میشود.

 حدادیان با اشاره به پیروزی برادران اسلام در ازادسازی شهر حلب سوریه از چنگال گروه های وحشی تکفیری داعش هم  گفت:آنچه موجب آزادسازی شهرحلب  شد، وحدت و ایستادگی امت اسلامی بود و این ازادی تحقق عینی و حقیقی وعده الهی است که به رزمندگان اسلام داده شده است.

 امام جمعه موقت بشرویه خاطر نشان کرد:  آزادی حلب برای دنیای اسلام شیرینی بزرگی است که در هفته وحدت نصیب مسلمان  شد و در حقیقت حاصل و ثمره خون مدافعان حرم است که باید یاد و نام انان همواره زنده بماند.

 وی  هدایت های امام گونه  مقام معظم رهبری را از دیگر عوامل مهم پیروزی رزمندگان اسلام دانست و گفت: هدایت های امید عالم اسلام  “حضرت امام خامنه ای ”  و توصیه های ایشان به  مقاومت و ایستادگی  این پیروزی  را رقم زد.

 حدادیان افزود: پیام روشنگرانه اقا امام خامنه ای بر ایستادگی و مقاومت مردم سوریه در روزی که بسیاری نا امید از پیروزی بودند موجب گردید که نور امید در دل ها بتابد و نتیجه ان هم پیروزی باشد.

 امام‌جمعه موقت بشرویه با هشدار بر نفوذ فرهنگی ، فکری و اقتصادی دشمنان گفت:تلاش دشمنان برای نفوذ و تسلط بر حوزه های اقتصادی و فرهنگی است و باید جوانان و نوجوانان با حضور فعال و شاداب در اجتماعات مقابل دشمنان نقش موثر ایفا کنند.

 وی با گرامیداشت هفته وحدت حوزه و دانشگاه  هم بیان کرد:باید چشم ها را باز کرد و مراقب باشیم برخی قصد فاصله انداختن بین دانشگاه و تخریب حوزه علمیه را دارند و در راستای نقش دشمنان به خوبی کار میکنند.

حجه الاسلام حدادیان به چگونگی حوادث دوران ولادت آخرین نبی خدا حضرت محمد مصطفی (ص) هم اشاره ای داشت و گفت : حضرت محمد در شهر مکه و در منطقه حجاز متولد شد و زمان ولادت ایشان  با دوران جاهلیت مقارن بود و هر گناهی  به راحتی انجام میشد.

 امام جمعه موقت بشرویه افزود:بت پرستی اشیا گوناگون و ساخته شده دست خودشان بسیار رواج داشت و عده ای در گرسنگی شدید بسر میبردند و برخی از فرصت اهدایی های به  بت ها سو استفاده می کردند.

 وی با اشاره به اینکه دوران جاهلیت قبل بعث رسول اکرم ،دورانی همراه با  کشتار و قتل و فارت بود تصریح کزد: دخترکشی،کشتار،غارت گری و زورگویی جز امورات معمول اعراب دوران جاهلیت بوده و حتی به جنایات خود افتخار میکردند و لی وجود مقدس حضرت محمد با بعث خود تمام جاهلیت ها را از بین برد.

 حدادیان افزود:  با وجود حضرت محمد گسترش اخلاق اسلامی با محدود کردن خواسته  های نفسانی افزاش یافت خداپرستی به جای بت پرستی و محبت و صمیمیت و یکرنگی جای کشتار و غارت را گرفت.

 امام جمعه موقت بشرویه افزود: حوادث زیادی در زمان پیامبر اکرم رخ داد و تحولات زیادی در سرزمین اعراب  به وقوع پیوست که  دست تمام زمام  داران  غاصب ررو شده و کسانی که از وضعیت جاهلیت سو استفاده میکردند از ساحران تا کاهلان و زورگویان  بساطشان جمع شد.

دانلود صوت خطبه های نماز جمعه ۹۵٫۹٫۲۶

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .