امام جمعه موقت بشرویه :جامع ترین هدف رسالت نبی مکرم اسلام (ص) دعوت به توحید و خداپرستی است /ارتش جمهوری اسلامی ایران در بالترین سطح قدرت دفاعی قرار دارد

به گزارش النجم بشرویه : حجه الاسلام شیخ علی اکبر حدادیان امام جمعه موقت بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور اقشار مختلف مردم مون و ولایتمدار و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد ، با اشاره به واقعه تاریخی بعثت رسول خدا (ص) گفت :  رسول خدا هنگامی که در کوه نور و در غار حرا مشغول عبادت و راز و نیاز با خداوند است، بزرگ ترین واقعه جهان هستی یعنی مبعوث شدن حضرت محمد رخ داد در حالی که حضرت محمد تا آن زمان از سواد خواندن و نوشتن برخوردار نبود که این خود یکی از معجزات پیامبر گرامی می باشد.

وی افزود: ان حضرت در سه مرحله دعوت از بزرگان رسالت خود را مبنی بر هدایت و رستگاری و یکتاپرستی انجام داد.

حدادیان با اشاره به اینکه جامع ترین هدف رسالت، رستگاری و هدایت و نجات از گمراهی مردم است گفت :دعوت به توحید و خدا پرستی با شعار لا اله الا الله در سراسر جهان به وجود آمده است .

امام جمعه موقت بشرویه تصریح کرد: پیامبر عزیزمان در دوران ۲۴ سال رسالت خود سختی های زیادی کشید تا مردم جاهل زمان خود را به راه راست هدایت کنند.

وی با اشاره به اینکه ملت مسلمان جهان و به خصوص پیروان مکتب اهل بیت باید سپاسگزار دین اسلام باشد گفت: ملت مسلمان جهان و پیروان مکتب اهل بیت خداوند را شاکر و سپاسگزارند که توسط این مرد بزرگ و پیامبر از جهالت و گمراهی نجات یافتند .

امام جمعه موقت بشرویه با اشاره به سالروز ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی گفت: این روز به فرمان حضرت امام خمینی تشکیل گردید.

وی تصریح کرد:لشگر مخلص خدا از همان اغاز پیروزی انقلاب اسلامی و در هشت سال دفاع مقدس از حریم اسلام و کشورمان دفاع کرده و شهدای زیادی تقدیم انقلاب کردند.

حدادیان افزود: امروزه در بالاترین سطح قدرت دفاعی و امادگی برای حراست از ارزش های انقلاب اسلامی و مرزهای کشورمان قرار داریم.

امام جمعه موقت بشرویه ،با اشار ه به چگونگی وقایع دوران بعثت و رسالت حضرت محمد (ص) هم گفت : انبیا الهی هر کدام در زمان مخصوص خود مامور انجام رسالت شان بوده اند و حضرت محمد آخرین پیامبر خداست که به واسطه آن حضرت خداوند دستورات کامل را برای مسلمانان و هدایت آنان تبیین کرده است.

امام جمعه موقت شهرستان بشرویه تصریح کرد: برخی در زمان آغاز بعثت ،حضرت محمد را قبول نداشتند ولی پیامبر خاتم که خود را به عنوان آخرین پیامبر و فرستاده از سوی خداوند معرفی کرد تمام تلاش خود را بکار گرفت.

وی با اشاره به اینکه دین حضرت رسول، آخرین و کاملترین دینی است که از طرف خداوند برای مسلمانان ارسال شده گفت: رسول خدا حضرت محمد هم رسول زمان خود بود چرا که در زمان خود مسلمانان نیاز به تکمیل دین داشتند.

وی افزود: آقا رسول الله خود را پیامبر مهربانی ها، بشارت دهنده و انذار دهنده معرفی کرده است.

حدادیان تصریح کرد: همچنین حضرت محمد برای هدایت آحاد جامعه به قدرت های همچون پادشاه حبشه نیز نامه فرستاد که این پادشاه در مقابل نامه حضرت محمد احترام گذاشته و اسلام را پذیرفت .

امام جمعه موقت بشرویه افزود: برخی سران قدرت های بزرگ دنیا در زمان حضرت محمد به دنبال تحقیق و بررسی قطعیت دین حضرت محمد بودند و سپس ایمان آوردند.

وی با اشاره به اینکه تحقیق در دین مبین اسلام جایگاه ارزنده‌ای دارد گفت :فرماندهی امپراتوری روم با مشورت درباریان خود به مخالفت با فرستادگان پیامبر برنخاست و همچنین در میان قدرت‌های دنیا فرماندهی امپراتوری ایران در مقابل فرستادگان و نامه حضرت محمد بر آمد و نامه حضرت را پاره کرد که دستور پیگیری پیامبر صادر شد.

حدادیان با تاکید بر اینکه وظیفه همه مسلمانان وحدت زیر چتر اسلام است گفت : همه ما وظیفه داریم در سایه وحدت و همدلی فرهنگ ناب اسلام محمدی (ص) را احیا کنیم و آن را در جامعه نهادینه کنیم.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .