امام جمعه موقت بشرویه: تمکینِ قانون وظیفه همه در انتخابات است

به گزارش النجم بشرویه : حجه الاسلام شیخ علی اکبر حدادیان امام جمعه موقت بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور عاشقان مکتب ولایت و امامت در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد با اشاره به رهنمود های مقام معظم رهبری در خصوص انتخاب اصلح گفت : یکی از نکات مهم در انتخابات، انتخاب فرد اصلح است و آنچه سلامت انتخابات را تضمین می کند این است که مردم با بصیرت و فکر وارد شود و انسان های سالم را انتخاب کنند.

 امام جمعه موقت بشرویه افزود: افرادی باید انتخاب شوند که با ورود به مجلس خود را سپر بلای مشکلات کشور قررا دهند، کشور را به دشمن نفروشند و مصالح کشور را زیر پا قرار ندهند.

 وی احترام به قانون و رعایت آن توسط تمام دست اندرکاران را مهم بر شمرد و گفت: رهبری در دیدار اخیر خود با دست اندرکاران انتخابات از تمام مسئولان مربوطه خواست تا پای خود را قرص و محکم بر زمین بگذارند و مر قانون را رعایت کنند.

 حدادیان افزود:رهبری خطاب به همگان توصیه کرده اندکه احترام قانون را داشته و به قانون تمکین کنند که اگر این چنین نباشد هچون سال ۸۸ آسیب های فراوانی به کشور وارد می شود.

 خطیب جمعه بشرویه به سفر ریاست جمهوری به کشورهای اروپایی هم اشاره کرد و گفت: سفر مقام عالی کشور به کشورهای اروپایی مورد استقبال قرار گرفته وامید است برکات مختلف و ارزشمندی هم به دنبال داشته باشد.

 وی با گرامیداشت سالروز فناوری فضایی تصریح کرد:کشور ایران اسلامی از آغاز به امروز مسیر رشد و ترقی داشته و پیشرفت های فراوان و قابل توجهی در همه عرصه ها را شاهد بوده ایم و در حوزه فناوری هسته ای نیز به دستاوردهای ارزنده ای رسیده ایم.

حدادیان افزود: نظام اسلامی نشان داده است که ملت ایران اسلامی دارای ظرفیت های عظیمی در همه حوزه ها است و نیروی انسانی کشور قادرند به قله های سعادت پیشرفت دست یابد.

 امام جمعه موقت بشرویه در ابتدای خطبه ها به اهمیت برپایی نماز اشاره کرده و اظهار داشت: در احادیث و روایات مختلفی  از ائمه اطهار(ع) و نبی مکرم اسلام بر اقامه نماز تاکید ویژه شده است و اولین فریضه مهمی که بر انسان واجب شده مسئله نماز است.

 وی افزود: اولین عملی که در پرونده بندگان خدا در قیامت مورد محاسبه قرار می گیرد اهمیت به نماز و اقامه آن است .

 حدادیان با اشاره به رهنمودهای رهبری در خصوص فریضه نماز خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری بر اقامه نماز تاکید کرده و از مسئولان خواستند تا ضمن احساس مسئولیت در اجرای نماز تلاش کنند تا حتی یک نفر از جوانان و نوجوانان کشور در نماز سهل انگاری نکند.

امام جمعه موقت بشرویه ضمن تبیرک فرا رسیدن ایام الله دهه فجر و سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی  به نمازگزارن گفت:

به گفته مقام معظم رهبری در تاریخ همچون روزی مثل دهه فجر نداریم و بی شک دهه فجر با اسلام ناب محمدی ارزشمند شده است.

 امام جمعه موقت بشرویه افزود: بنیانگذار انقلاب اسلامی مانند مرزداری که مرزهای کشور را در برابر دشمنان به کشور محافظت می کنند، از حریم دین و اسلام مرزبانی کرده و اجازه نداد تا مستکبرین عالم در ارکان و مرز دین رخنه ایجاد کرده و تسلط یابند.

 وی دین مداری مردم را از دیگر عوامل به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی بیان کرد و گفت: حکومت پنجاه ساله ستم شاهی به زباله دان تاریخ فرستاده شد و امام راحل به دنیا اعلام کرد که انقلاب اسلامی با سایر انقلاب های جهان متفاوت است چرا که انقلاب اسلامی ایران نشان گرایش ملت به اسلام است.

 حدادیان افزود: مردم متدین کشورمان برای جمهوری اسلامی ایران فریاد زدند و این نهضت الهی برای احیاء قران و اسلام شکل گرفت.

 خطیب جمعه موقت بشرویه با معرفی  ۳ عنصر ارزشمند در موفقیت و پیروی انقلاب اسلامی گفت: عنصر رهبری، مردم انقلابی و احیاء حکومت اسلامی موجب پیروزی انقلاب اسلامی شده و به ماندگاری آن کمک کرد.

 وی افزود: امروز نیز رهبری الهی به پشتوانه مردم مومن و پایبند به آموزه های الهی کشتی انقلاب اسلامی را از امواج سهمگین و خطرات عبور داده و علی رغم توطئه ها و دشمنی های فراوان، مقتدرترین کشور به شمار می رود.

دانلود صوت خطبه های نماز ۹۴٫۱۱٫۰۹

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .