امام جمعه موقت بشرویه:عید قربان سنجش آزمون الهی در دستگیری از نیازمندان است

به گزارش  سایت النجم بشرویه،” حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر حدادیان ” در خطبه های نماز عید قربان که با حضور امت شریف شهرستان بشرویه، در محل صلی نماز، مسجد جامع میدان برگزار شد با تبریک فرا رسیدن عید بندگی خاطر نشان کرد: عید سعید قربان، یکی از اعیاد بزرگ اسلامی است و عید تسلیم شدن در برابر حضرت حق پروردگار ، عید مبارزه با نفس اماره و اطاعت از نیروی عقل و خرد است.

 

امام جمعه موقت بشرویه افزود: یکی از برنامه هایی که پروردگار متعال برای همه مومنان در این روز تکلیف کرده قربانی کردن است که به این واسطه گرسنه ها و فقرا بهره مند شوند و جمعیتی که کمتر سفره رنگین دارند به نوایی برسند و تا اندازه ای مشکلات آنان مرتفع شود.

 

وی با تاکید بر اینکه بندگان خداوند باید در این روز به وظیفه خود که یاری رساندن محرومان است عل کنند افزود: خداوند امر می کند که از گوشت قربانی هم خود بخورید و بین بینوانایان تقسیم کنید چرا که پروردگار متعال به قربانی نیازی ندارد و تنها چیزی که نصیب می شود رسیدن به مقام قرب پروردگار است .

 

حدادیان افزود: انسان در برابر نفس خود به مبارزه برمیخیزد و چشم از مادیات ظاهری بپوشد یکی از مصادق تسلیم شدن در برابر حق است.

 

امام جمعه موقت بشرویه، حضرت ابراهیم را الگوی بارز ایثار، استقامت و فداکاری در راه دین حق معرفی کرد و گفت: لحظه به لحظه مراسم حج،یاداور ایثار، استقامت و فداکاری حضرت ابراهیم و فرزندش است و مراسم قربانی کردن نیز یاداور سربلندی ایشان در برابر آزمون الهی است.

 

 

وی با اشاره به اینکه، مومنان حقیقی با آزمون الهی سنجیده می شوند هم گفت: یکی از قوانین غیر قابل تغییر الهی ، قانون امتحان است و مسلمانان در معرض امتحان قرار می کیرند و سپس به درجات مورد نظر نائل می شوند.

حدادیان افزود: ایمان شخص مومن با امتحان الهی سنجیده می شود و هر چقدر که درجه ایمان بالاتر باشد امتحان الهی سخت تر هم می شود.

 

امام جمعه موقت بشرویه با تاکید بر اینکه مسلمانان با انجام عمل قربانی کردن باید برادران و خواهران دینی و نیازمند خود را در نظر داشته باشند گفت: هر ساله درعید بزرگ قربان به تعصی از حضرت ابراهیم عمل قربانی انجام می شود و بهترین راه برای رسیدن به ثواب واقعی کمک به نیازمندان است که در این زمینه مووسات خیریه می توانند کمک کار مسلمانان باشند.

 

وی افزود: خانواده هایی هستند که با شرایط خاص اقتصادی دسترسی به تهیه گوشت مناسب ندارند و امروز باید لبخند را بر لبنان نیازمندان نشاند و این عمل سبب می شود تا اسم ما در لیست کسانی نوشته شود که درب بهشت به روی آنها باز می شود.

صوت خطبه های نماز عید قربان

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .