امام جمعه بشرویه :پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه نشان از حرکت عظیم مردمی به سمت ایجاد حکومت اسلامی است.

به گزارش النجم بشرویه : حجه الاسلام والمسلمین محمد شمس الدین امام جمعه بشرویه در خطبه های نماز این هفته که با حضور اقشار مختلف مردم مومن و نمازگزاران ولایی و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان بشرویه برگزار شد با اشاره به برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی و گرامیداشت ایام الله دهه فجر گفت : پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه نشان از  حرکت عظیم  مردمی به سمت ایجاد حکومت اسلامی  است.

شمس الدین افزود: امید است انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور بقیه الله و حکومت جهانی امام زمان  باشد.

امام جمعه  بشرویه  با اشاره اینکه ۳۷ سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد   و همچنان پیشرفت های عظیمی  حاصل  می‌شود گفت:علت پیروزی مردم در برابر کفر، وحدت و توکل بر خداوند است و افت های انقلاب اسلامی  از جمله منافقین و تروریست ها هم نتوانستند به اسلام و انقلاب ضربه بزنند.

وی ،فعالیت های شدید دشمن و منافقین داخلی و خارجی برای نابودی انقلاب اسلامی را ناشی از ضعف دشمن در برابر انقلاب دانست وگفت:منافقین در دوران اوایل  انقلاب که جایگاه خود را شکست خورده دیدند تمام همت خود را بکار گرفتند تا با ترور مردم و شخصیت های برجسته انقلاب ،این حکومت  نوپای مردمی را از بین ببرند.

شمس الدین با گرامیداشت شهدای  انقلاب و شهدای امل به واقعه قیام مردم امل اشاره کرد و گفت: تصرف برخی از نهادها توسط منافقین و دشمنان موجب نشد که مردم پاپس بکشند بلکه وارد صحنه شدند و نگذاشتند، منافقین  روی کار بیایند.

خطیب جمعه شهرستان بشرویه با اشاره به  اهداف برگزاری دهه فجر گفت:فقط جنگ شادی و خندان مردم ملاک  نیست  بلکه باید در قالب هنری و فرهنگی دستاوردهای انقلاب به مردم و نسل جوان منتقل شود و جشن ها باید با هدف زنده کردن یاد شهدای انقلاب باشد.

وی افزود: مشارکت حداکثری مردم در جشن های پیروزی انقلاب اصل کار است و باید دهه فجر با عظمت  هر چه بیشتر برگزار شود.

شمس الدین با تاکید بر این که  کمیته های دهه فجر برنامه خوب و پرباری را ارائه دهند  تصریح کرد:نشست برنامه ریزی دهه فجر برگزار شده و انتظار  است کمیته ها برنامه های خود را به خوبی ارائه دهند.

امام جمعه بشرویه با اشاره به واقعه دردناک فرو ریختن ساختمان پلاسکو و تسلیت شهادت آتش نشانان به پیام  این واقعه دردناک اشاره کرد و گفت:آتش نشانان با جان و دل پای کار آمدند و  پیام واقعه این است که ساختمان های بزرگ و باقدمت را مطالعه ،شناسایی و ایمن سازی شود.

وی افزود: باید امنیت مردم در این گونه ساختمان ها و قبل وقوع حوادث تامین شود.

شمس الدین  با اشاره به روز گمرگ هم گفت: بعضا دیده میشود که کالاهای قاچاق از مبادی ورود پیدا میکند که گمرگ هم وجود دارد واین مساله نظارت  بیشتر را می طلبد  و این حق مردم است که نباید ضایع شود که عده ای با ورود کالاهای قاچاق میلیاردی پول پارو کنند که و در کنار آن کارخانجات ما تعطیل شوند.

امام جمعه بشرویه با تاکید بر اینکه دولت نطارت بیشتری داشته باشد گفت:رکود شدید  بر جامعه حاکم شده و جوانان بسیاری بیکار هستند و کارخانجات تعطیل شده اند که بخش مهم این مشکلات  به واردات  برمیگردد .

وی  با  انتقاد از گره زدن مشکلات و رفع ان به برجام  بیان کرد: اگرهر مشکلی را به برجام  گره بزنند  و رفع مشکلات را در گرو برجام بدانند فقط دشمن را جری تر میکنند.

شمس الدین با تاکید بر رسیدگی به ووضعیت  آشفته  زندگی اقتصادی مردم بیان کرد: بدون عینک هم میتوان مشکلات مردم و سفره های خالی آنان  را دید و اینکه می گویند منداریم اینگونه نیست از ماشین های میلیاری پیاده شوند ،حتی بدون عینک هم وضعیت مردم دیده میشود.

شمس الدین  افزود:بیکاری،وضعیت وخیم  اقتصادی، تورم بالا بیداد میکند و نیاز است تابازنگری کلی در حوزه اقتصادی انجام شود ما نباید وارد کننده تنها باشیم  و موجب بیکاری کارگران و تعطیلی کارخانجات شویم.

خطیب جمعه بشرویه  در  ادامه با اشاره به حضور نماینده  مردم شورای اسلامی در مجلس هم گفت :همکاری و هماهنگی با دستگاه های اجرایی اصل است ،ماهم بارها اعلام کرده ایم که نهاد امامت جمعه  دستگاه اجرایی نیست ولی همیشه پای کار برای پیگیری مشکلات شهر و بشرویه بوده است.

وی افزود: همواره  گفته ایم ما آماده هستیم که از تهران تا هر جایی همراه  مسئولان، نماینده و شورا، مشکلات نرا پیگیری کنیم ولی کسی نه دعوت کرده و نه اطلاع داده است و بازهم میگویم برای مشکلات شهر همواره پای کار  بوده و هستیم.

وی افزود: کشاورزان ما بسیار مشکلات دارند و بابد در کنار مطالعات جاده ای مشکلات مردم هم پیگیری شود و آنچه در  توان داریم در خدمت گذاری  به مردم  انجام داده و می دهیم.

شمس الدین  از  تخصیص یک دستگاه آمبولانس به بشرویه تقدیر کرد و  در ادامه گفت: پیشرفت و توسعه شهرستان فقط با وحدت میسر است .

امام جمعه بشرویه از کسانی که پیگیر مطالبه جاده های بشرویه هستند تقدیر کرد و با اشاره به طومار مردمی بشرویه برای احداث جاده بشرویه –بجستان گفت:آقای نماینده عنوان کردند نیاز به طومار نیست و ما کار ها را برای جاده های بشرویه انجام داده ایم ، ما هم تشکر میکنیم و امید است مطالعات جاده بشرویه بجستان  زودتر انجام شود .

وی با انتقاد از تخصیص اعتبارات بسیار پایین جاده بشرویه به طبس هم گفت: در نظر گرفتن اعتبار پایین برای پروژه ملی جاده بشرویه به طبس، قابل قبول نیست و  از نماینده می خواهیم که پیگیر اعتبارات خوب برای جاده بشرویه به طبس باشد .

شمس الدین افزود: دو جاده بشرویه به طبس از طریق خدافرید و بشرویه به بجستان جاده های مکمل هم دیگر هستند و باید هر دو جاده را پیگیری کرد.

خطیب جمعه بشرویه  از تمامی کسانی که پیگیر  احداث و پیشرفت جاده ها و رفع مشکلات مردم  هستند تقدیر کرد.

امام جمعه بشرویه با اشاره به فضائل اخلاقی و تاثیر آن در سبک زندگی اسلامی هم گفت :

الگو برداری از زندگی ایمه اطهار  موجب تداوم راه سعادت  می‌شود  و والاترین سجایای اخلاقی در بین امامان  و پیامبران  بوده است.

امام جمعه بشرویه افزود:  انس گرفتن  با قرآن  از مهم‌ترین عوامل  خوشبختی انسان ها است و موجب میشود تا روح آدمی در  مسیر پاکی ها قرار گیرد.

وی با اشاره به سجایای اخلاقی امام رضا  هم گفت :ساده  زیستی  از دیگر  سجایای  مهم حضرت رضا است و این امام همام به عنوان یک شخصیت بزرگ دینی و جایگاه  حکومتی رغبتی به تجملات  دنیوی  نداشته اند.

شمس الدین افزود: میبینیم که رهبر کشورما  نیز زندگی خود را بر پایه  الگو برداری از مامان معصوم بنا نهاده و هیچ گاه زندگی تجملاتی را برنگزیدند.

امام جمعه بشرویه، مردمداری  امام رضا  را از دیگر شاخصه های برجسته  این  امام همام برشمرد و گفت:رعایت احترام ، خوشرویی و مردم داری امام رضا  الگوی بزرگی است تا آنجاکه این امام عزیز علی رغم  جایگاه بزرگی که داشتند در مراسمات مردم از جمله  تشییع  جنازه  مومنان  شرکت میکردند.

صوت خطبه نماز جمعه ۹۵٫۱۱٫۰۱

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .