امام جمعه بشرویه :چگونه می شود جمعی از جوانان ما برای حراست از ارزشهای اسلامی جان می دهند ولی استاندار حکومت اسلامی برای رقص و شادی دل می سوزاند

به گزارش النجم بشرویه : حجه الاسلام شمس الدین امام جمعه بشرویه در خطبه های نماز جمعه آخرین جمعه سال ۹۵ که با حضور مردم مومن و ولایتمدار و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد ، با اشاره به تاثیر فرهنگ ایثار و شهادت در حراست از ارزشهای اسلامی گفت :

چطور میشود که برای  پاسداری اسلامی عهد ای از جوانان ما جان میدهند حال برخی که در سمت مسئولیت استان هستد تبلیغ برای رقص میکند که در منطقه ما زن و مرد می رقصند و به اسلام لطمه نمی زنند  “این چه حرف گزافی است که از زبان مسئول استانی شهید داده باید شنیده شود؟؟

 وی افزود: در راستای دفاع از دین و احکام دینی  نماینده ولی فقیه در استان ،علما، ائمه جمعه روحانیون ، طلاب، مردم ۲۰ روز تذکر دادند، طومار  نوشتند و اعتراض کردند، ولی کک آقایان نگزیدتا آنجا که ائمه جمعه و روحانیون برای دین و احکام اسلام تحصن کردند .

 شمس الدین خطاب به استاندار بیان کرد: مگر ما انقلاب کرده ایم که رقص را ترویج کنیم و شهید داده ایم که احکام طاغوتی دوباره اجرا شود، که شما با سخنان سخیف خود دین اسلام را به سخره میگیرید؟

 امام جمعه بشرویه با اشاره به واکنش مراجع تقلید در خصوص سخنان سخیف استاندار خراسان جنوبی هم گفت: در این راستا آیت الله مکارم شیرازی به سخنان استاندار اعتراض کردند و عنوان کرده اند که برخی استانداران خیال میکند اینجا پاریس است، همچنین آیت الله نوری همدانی نیز در سایت اطلاع رسانی خود ضمن اعتراض به سخنان استاندار حمایت خود را از حرکت اسلامی علما  اعلام داشته اند.

 وی در ادامه افزود:  شادی به رقص زن و مردم نیست بلکه شاد کردن مردم با اشتغال جوانان ایجاد  می شود، اقای استاندار دل مادری را شاد کند که امروز به خاطر شعل فرزندان خود نگران است و در بخش اقتصاد مقاومتی گزارش ارائه بدهد که  چه کرده است ؟

 شمس الدین افزود: باید دید چگونه اقدام اقتصادی صورت گرفته که امروز رهبری در سخنان خود نگرانی شان را ابراز کرده اند که وضعیت معیشت مردم خوب نیست و باید مردم اقدام و عمل را در زندگی حس کنند که اینگونه نیست.

خطیب جمعه بشرویه ، نگاه غرب زده برخی مسئولان را مصیبت کشور دانست و گفت: برخی مسئولان و مشاورانشان نگاه های غربی دارند و بخاطر ۴تا رای که می خواهند برای انتخابات جمع کنند  احکام دین اسلام را لگد مال کرده و می شوند مروج رقاصی و دهن کجی به جایگاه دین اسلام در استان .

 وی در ادامه به  بازخوانی سخنان تاسف آور و سخیف استاندار خراسان جنوبی در جمع هنزمندان پرداخت و افزود: استاندار در جمع هنرمندان عنوان می کند که باید به حال هنر استان گریه کنیم ؟ چرا شما به حال معیشت مردم، کارخانه جات تعطیل، بیکاری جوانان، کشاورزان زخم خورده از سودهای کلان وام های بانکی گریه نمی کنید؟؟

 شمس الدین افزود: استاندار در بخشی دیگر از سخنانش عنوان می کند که “باید فکرها  را عوض کنیم،و در بخشی می گوید عده ای به اسم اسلام عرصه را تنگ گرفته اند و باید تفکر را عوض کرد؟ و بعد ترویج به رقص زن و مرد می کند و در بخشی دیگر می گوید که بودجه مشکل را حل نمی کند!! استاندار دنبال چیست در استان اینکه مشکلات  تعطیلی کارخانه ها و مشکلات اقتصادی را حل کند یا افکار را اصلاح و ترویج رقص کند؟

 خطیب جمعه بشرویه  در ادامه افزود:  استاندار عنوان می کند تفکر طالبانی در بخشی از جامعه رسوخ کرده است ، مگر روحانیت که حافظ مرزهای ایمانی هستند تفکرشان طالبانی است یا مردم و کسانی که شهید داده اند  ؟چرا خجالت نمی کشید این بیانات را به زبان می آوردید!!

 وی با ابراز تاسف از وجود اینچنین استانداری در استان شهید داده خراسان جنوبی افزود:این استاندار در بخشی از سخنان خود از برخی رسوم و آدابی در خراسان شمالی یاد می کند که موجب واکنش و اعتراض شدید مردم خراسان شمالی نیز می شود، وی با این مضمون که می گوید در منطقه ما موسقی دف و … در مراسمات هست، زن می رقصد ، مردم می رقصد حتی مکان هایی هم هست!! که خیلی به اسلام لطمه نمی زند و در ادامه می گوید رییس جمهور هم شجریان گوش می کند!! استانداری که مروج منکر در استان شهید داده باشد لیاقت خدمتگذاری مردم را ندارد.

 شمس الدین افزود: اینکه علمای اسلام، ائمه جمعه و جماعات و روحانیون به همراه مردم به اعتراض برخواسته اند فقط برای دین اسلام و جلوگیری از به سخره گرفتن احکام دینی است که به حمایت از این حرکت علمای قم و مشهد و بسیاری از شهرهای دیگر نیز اعتراض کردند.

 امام جمعه بشرویه با تاکید بر اینکه استاندار لایق خراسان جنوبی نیست گفت:ایشان در جلسه شورای اداری مثلا می خواهند عذرخواهی کنند که با اگرهای فراوان عنوان می کنند که اگر باعث ناراحتی مردم شده اند آماده عذرخواهی هستند و در این میان حتی نامی از نماینده ولی فقیه، ائمه جمعه و علمایی که مرزبانان دین هستند نمی برد.

 وی افزود: استان خراسان جنوبی استان شهید داده با مردمی متدین است و استاندار لایق خدمتگزاری به این مردم نیست.

 شمس الدین در ادامه با انتقاد از دستاورد ننگین دیگر دولت یازدهم از سند چشم انداز دو هزار و سی یونسکو در کشور انتقاد کرد و گفت: سند چشم انداز دوهزار و سی یونسکو از دستاوردهای سخیف دولت یازدهم است که می خواهد فکر لیبرال  غربی  را میخواهند در ذهن کودکان ما القا کنند و باید نمایندگان مجلس مراقب این گونه توطئه ها باشند .

خطیب جمعه بشرویه گفت: اموزش و پرورش مهمترین مرکز تعلیم و تربیت است که نباید جولانگاه افکار غرب زده باشد.

امام جمعه بشرویه در ادامه بحث اخلاقی و مناسبتی خود هم به فرارسیدن ایام میلاد حضرت زهرا (س) اشاره کرد و گفت : بانوان مسلمان باید الگوی رفتاری و زندگی خو را از حضرت فاطمه زهرا بگیرند.

وی آیین همسرداری را مهم برشمرد و گفت:در دین اسلام و بیان قرآن کریم وظایف مهمی برای زوجین در زندگی مشترک بیان شده و هر موقع این وظایف عمل نشود  زندگی  دچار اختلاف و درگیری خواهد بود.

شمس الدین ،تهدید و طعنه زدن ،سو ظن و مجادله و دخالت های  بیجای دیگران در زندگی را  موجب ایجاد اختلافات شدید دانست و گفت:زمانی که عزت نفس و حرمت ها کبین زن و شوهر شکسته شود این روند بین فرزندان نیز اشاعه مییابد و برای دست یابی به کانون گرم آرامش زندگی باید  مراقب رفتار در زندگی بود .

امام جمعه بشرویه با تاکید بر اینکه  زوجین، زنان و مردان موفق در زندگی را الگوی خود قرار دهند بیان کرد:حضرت  خدیجه  دارای بهترین موقعیت اقتصادی ، مالی و رفاهی بود ولی از موقعیت خود سو استفاده نکرد و در مسیر اسلام تمام دارایی خود را فدا کرده و به بالاترین جایگاه زنان عالم رسید.

 وی افزود :  حضرت مردیم از جمله الگوی زنان پاکدامن است  و حضرت  زهرا الگوی تمام بانوان جهان و برخوردار از تمام صفات برتر است که  خداوند متعال نیز  جایگاه والایی به ایشان داده است .

شمس الدین در ادامه با اشاره به حفظ حجاب  فاطمی افزود: چادر سر کردن کردم وپوشیدگی از نامحرم  افتخار بزرگ بانوان مسلمان است و تلاش دشمن فقط برای برهنگی زنان مسلمان می باشد  تا از این طریق  جامعه را به انحطاط بکشند.

امام جمعه بشرویه خاطر نشان کرد: حجاب برتر چادر یکی از برترین فرهنگ های ماندگار در شهرستان بشرویه است که بانوان این شهرستان با پیروی از فاطمه اطهر همچنان در مسیر حفظ حجاب خود ثایت قدم هستند.

وی با انتقاد از برخی تحرکات صد فرهنگیدر بشرویه بیان کرد:  برخی  تقلا دارند چادر را از سر بانوان بشرویه در قالب برخی تبلیغات سو ء بردارند که باید بسیار مراقب ترفندهای ضد فرهنگی بود.

شمس الدین در ادامه خطبه های نماز جمعه به اختصار به  مناسبت های هفته از جمله فرا رسیدن سال نو، سالروز هجوم به مدرسه  فیضیه و گرامیداشت یاد شهدا، روز جهانی هوا شناسی وروز آب  اشاره کرد.

 خطیب جمعه بشرویه با تاکید بر یادبود رفتگان در روزهای پایانی سال گفت:تحویل سال دراماکن متبرکه امام زادگان و مساجد و مزار شهدا در شهرستان برگزار میشود و همچنین برگزاری مراسم بزرگ یادبود رفتگان بسیار مهم است.ی

 وی با تبریک فرا رسیدن روز زن و تولد حضرت فاطمه بیان کرد:روز زن و مادر  از مهمترین روزهای  سال است و نشان دهنده جایگاه بزرگ  مادر  است و بی شک خدمت گذاری به جایگاه مادران مورد  تاکید و توصیه دین اسلام است.

 شمس الدین با تاکید مجدد بر هوشیاری بانوان بشرویه بیان کرد: حجاب زن مسلمان چادر است تا انجا که در دوره طاغوت نتوانستند چادر ار از سر بانوان مسلمان بیرون بکشند و حال برخی به دنبال این هستند که فرهنگ قرآنی و منطقه ی را از بین ببرند.

دانلود صوت خطبه های ۹۵٫۱۲٫۲۷

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .