امام جمعه بشرویه : پاسداری یک فرهنگ است

به گزارش النجم بشرویه : حجه الاسلام والمسلمین شمس الدین امام جمعه بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور اقشار مختلف مردم مومن و ولایتمدار در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد ,فرا رسیدن موالید ماه مبارک شعبان المعظم را فرصتی ارزشمند برای ترویج مکتب امامت و ولایت دانست و گفت : پاسداری یک فرهنگ است , فرهنگ دفاع از ارزشهای انقلاب اسلامی و احیاء فرهنگ اسلام ناب محمدی است که همان سیره و روش سرو شهیدان آقا امام حسین (ع) است .

 

حجه السلام شمس الدین با اشاره به بالابردن توان دفاعی کشور هم ازجوانان خلاق و مبتکر نیروهای مسلح در تولید ادوات دفاعی قدردانی کرد و گفت : امروزه به همت جوانا ن غیرتمندایرانی در تولید موشکهای دفاعی به بالاترین سطح خود در منطقه رسیده ایم , و این هشداری به نیروهای مزدور استکباری است که هرگز فکر کوچکترین تجاوزی را به محدوده های جغرافیایی سرزمین اسلامی ایران را به ذهن خود راه ندهند.

خطیب جمعه این هفته : با اشاره به مناسبت های هفته و گرامیداشت هفته معلم از نظام تعلیم و تربیت آموزش و پرورش خواست با عمل به منویات مقام معظم رهبری در راستای مبارزه با هنجارشکنی های شبکه های اجتماعی نوظهور قشر دانش اموز را آگاه کنند , و شیوه درست تربیتی و علمی شهید بزرگوار انقلاب اسلامی علامه شهیر مرتضی مطهری را به آنان بیاموزند .

 

امام جمعه بشرویه : یکی از ارزشمندترین فرصتها برای تربیت نسل جوان و نوجوان دانش آموز را معرفی چهره های درخشان و نمونه شهدای معلم و دانش آموز دانست و گفت : در مدت هشت سال دفاع مقدس دانش آموزان و معلمین بیشترین حضور در دوجبهه جهاد دفاعی و علمی داشتند , و همزمان با مبارزه با مزدوران سران استکباری در جبهه ها , در سنگر خود بدنبال ارتقاء سطح علمی خود نیز بودند و در راه ارزشهای دفاع مقدس شهید شدند .

 

وی اظهار داشت : لازم بود در برگزاری یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموز تمام توان و تلاش دستگاههای متولی بکار گرفته می شد تا یادواره ای با عظمت و با شکوه و در خور شان شهدای عزیز فرهنگی و دانش آموز برگزار می شد و اگر ممکن نبود این یادواره برگزار نمی شد , چراکه شان و مقام شهدای معلم و دانش آموز بسیار بالا و با عظمت است .

 

حجه الاسلام شمس الدین توجه ویژه به مسائل تربیتی و پرورشی دانش آموزان را از دستورات موکد مقام معظم رهبری دانست و گفت : لازم است متولیان امور تربیتی و پرورشی دانش آموزان را در بعد تقویت بنیه اعتقادی و بینشهای درست سیاسی _ اجتماعی بیشتر آگاه کنند تا دچار شبه زدگی شبکه های انحرافی نوظهور اجتماعی نشوند .

 

وی از روند کند عملیات احداث تنها استخر شنای شهرستان بشرویه در مجموعه ورزشی آموزش و پرورش هم اظهار گلایه مندی کرد و گفت: در شهرستان بشرویه تنها یک استخر شنا در حال احداث است که چندین سال از اجرای عملیات آن می گذرد ولیکن در پیچ و خم کمبود اعتبارات جا مانده و هنوز به بهره برداری نرسیده است , که لازم است متولیان و مسئولین مربوطه برای پیگیری اعتبارات باقی مانده برای تکمیل و بهره برداری آن که نیاز شدید قشر جوان و نوجوان دانش آموز هم هست تلاش بیشتری کنند .

 

امام جمعه بشرویه : تقوای الهی را وسیله ای برای رسیدن به سعادت دنیا و آخرت برشمرد و گفت : یکی از مصادیق تقوا اخلاص در عمل است , که زمینه ساز هدایت انسان به سوی رستگاری و سعادت دنیا و آخرت می باشد .

 

وی از نمازگزاران و بخصوص مسئولین و قشر جوان خواست با توکل بر خدا و نیت خالص زمینه تحقق تقوای الهی را در فطرت خود بوجود آورند .

 

امام جمعه بشرویه با اشاره به موالید ائمه اطهار (ع) در ماه شعبان المعظم هم گفت : آقا اباعبدالله الحسین (ع) کشتی نجات و چراغ هدایت بشر است ,و از ویژگی های منحصر بفردی در دوران زندگی و امامت خود برخوردار بود , که اهتمام به اجرایی شدن فریضه امر به معروف و مبارزه با ظلم و ستم دستگاه اموی از اهمیت بیشتری برخوردار بود .

 

حجه الاسلام شمس الدین مبارزه با دشمن را یکی دیگر از ویژگی های پیروان مکتب حماسه حسینی برشمرد و گفت : آقا اباعبدالله الحسین (ع) اصلاح جامعه اسلامی را در گرو مبارزه با بی عدالتی و ظلم دستگاه یزیدی می دانست و هیچگاه در مقابل دشمن کوتاه نیامد و عقب نشینی نکرد , بنا براین باید عاشقان مکتبش نیزاز شیوه مبارزاتی او درس عبرت گرفته و در مقابل یاوه گویی ها و زور گویی های دشمنان عقب نشینی نکنند .

 

حجه الاسلام شمس الدین از آقا امام سجاد (ع) هم به عنوان الگوی مبارزه عقیدتی با مظاهر ظلم و فساد حکومت امویان یاد کرد و گفت : آقا امام سجاد(ع) علی رغم اینکه در محاصره دستگاه ظلم و ستم حکومت یزیدیان و امویان بود ,و لیکن با شیوه مبارزه از طریق فرهنگ دعا و مناجات توانست فساد دربار اموی را افشا و دین جدش رسول خدا را احیاء کند .

 

خطیب جمعه این هفته: جوانان و نوجوانان را به الگو برداری از ولایت پذیری ,وفاداری و از خود گذشتگی پرچمدار حماسه کربلا آقا ابوالفضل العباس (ع) تشویق کرد و گفت : آقا قمر بنی هاشم حضرت عباس (ع) , در حالیکه امان نامه از سوی دستگاه ظالم اموی برایش صادر شده بود , ولیکن لحظه ای دست از ولایت و امامت برنداشت و تا پای جان از دین و مکتب ولایی امام خویش دفاع کرد و اسوه و نمونه  کاملی از وفاداری و اطاعت پذیری را به جهانیان معرفی کرد .

 

وی از عاشقان مکتب اهل بیت (ع) خواست با الگو گرفتن از سیره مبارزاتی ائمه اطهار (ع) و پرچمدار قیام حسینی قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل العباس (ع) با اخلاص در عمل بنده خوبی برای خدا باشند و طوری جامعه کنونی را اصلاح کنند که آقا ولی عصر امام زمان (عج) از آنها راضی باشد .

دانلود صوت خطبه های جمعه ۹۵٫۲٫۱۷

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .