امام جمعه بشرویه :وحدت ملت ایران اسلامی و مسلمانان جهان ضربه مهلکی بر پیکره ایادی غرب است

به گزارش خبرنگار النجم بشرویه : حجه الاسلام محمد شمس الدین امام جمعه بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته وحدت جهان اسلام را عظیم ترین نیروی قدرتمند مذهبی خواند و گفت : 

ایادی غرب تصور کرده اند که اگر بر مردم ایران اسلامی فشار اقتصادی وارد کنند از انقلاب خود روی بازمی گردانند و باید بدانند این مردم الگوی خود را از سیره رفتاری حضرت محمد (ص) می گیرند که ۳ سال تحت فشار اقتصادی در شعب ابیطالب سربلند بیرون آمد .

وی وحدت  ملت ایران اسلامی و مسلمانان جهان را ضربه مهلکی بر پیکره ایادی غرب دانست و گفت: آنچه سبب می شود تا مسلمانان جهان همواره پیروز باشند دوری از تفرقه و همچنین تقویت وحدت و انسجام است چرا که دشمن تا کنون ضربه های مهلکی از بصیرت و وحدت ملت ایران اسلامی بویژه بسیجیان خورده است.

 حجت الاسلام شمس الدین در  ادامه با تاکید بر حفظ آرمان های انقلاب اسلامی در مذاکرات هسته ای هم گفت: مقام معظم رهبری چندین بار متذکر شده اند که به مذاکرات خوشبین نیستند و نرمش قهرمانه را بر تداوم و پیروزی در این مذاکرات تاکید کرده اند که خوشبختانه تیم مذاکره کننده ما یک تیم ولایی است و بی شک نخواهد گذاشت آرمان های ملت ما آسان از دست برود.

 امام جمعه بشرویه افزود: ملت ایران اسلامی دست در دست یکدیگر در برابر ارزش های دینی خود دفاع می کنند و اگر این دفاع و مقاومت نبود باید امروز حضور داعشی ها را در ایران شاهد می بودیم و این قدرت بالای مرزبانان، نیروی سپاه و بسیج در کنار مردم را می رساند که نشان از اقتدار ایران اسلامی  دارد و حاصل خون های پاک شهدا است که باید قدر ان را بدانیم.

 وی از حضور مردم بشرویه در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه تقدیر کرد و گفت: حضور مردم بشرویه در راهپیمایی ۲۲ بهمن سال جاری بیش از گذشته بود که قابل تقدیر است و امید است با همین وحدت در جهت توسعه و پیشرفت شهرستان تلاش شود.

امام جمعه بشرویه در ادامه خطبه های نماز جمعه ،همراهی مردم و علما را یکی از عوامل موثر در ایجاد انقلاب اسلامی دانست و گفت: علما و مراجع زیادی برای احیاء ارزش های اسلامی قیام کرده و مجاهدت های زیادی را انجام دادند و امام خمینی (ره) نیز با قیام اول خود در ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ زمینه وقوع نهضت عظیم انقلاب اسلامی را فراهم آورد.

 وی افزود: با شدت گرفتن قیام  ها و افزایش بصیرت و آگاهی مردم، بیداری اسلامی در کشورمان در زمان طاغوت بوجود آمده و با وقوع قیام بزرگ در شهر تبریز روز به روز بر شمار انقلابیون افزوده گردید .

 حجت الاسلام شمس الدین  متذکر شد:انقلاب اسلامی به واسطه رشادت های مردم انقلابی و خون پاک شهدای گرانقدر به ثمر رسیده و امروز در اوج اقتدار، عزت و قدرت هستیم.

 امام جمعه بشرویه،حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن را تجلی وحدت و بصیرت دانست و گفت: انقلاب اسلامی ایران بعد از گذشت سی و شش سال همچنان استوار و پا برجاست و هر ساله مردم با حضوری بی نظیر در راهپیمایی ۲۲ بهمن به صحنه آمده و جواب کوبنده ای به تمام گزینه های روز میز دشمنان می دهند.

 وی افزود: ایادی غرب باید به خوبی بفهمند این انقلاب اسلامی پشتوانه قوی همچون ملت بصیردارند همان کسانی که در دوران  هشت سال انقلاب اسلامی با دست خالی جانانه جنگیدند امروز نیز با تربیت فرزندانی صالح و اندیشمند در عرصه های مختلف علمی و تکنولوژی های روز دنیا می درخشند.

 حجت الاسلام شمس الدین گفت: برخی که ادعا می کردند ایران نمی تواند جایگاهی را در زمینه های مختلف کسب کند امروز با حیرت به دستاوردهای ارزنده انقلاب اسلامی خیره شده اند و بی شک با همین بصیرت و پتشکار و با پیروی از فرامین ولایت و رهبری، تمام تحریم ها و فشارهای اقتصادی را پشت سر خواهیم گذاشت و رو سیاهی آن برای عده ای باقی می ماند که خودکفایی ایران اسلامی و توان دانشمند را قبول ندارند.

 

حجت الاسلام  والمسلمین محمد شمس الدین “در ادامه مباحث عقیدتی خود هم  با اشاره به روز رستاخیز و زنده شدن دوباره انسان اظهار کرد:پروردگار متعال در آیات متعدد خود بر زنده شدن دوباره انسان ها تاکید کرده و با اشاره به وقوع فصل ها و رویاندن جوانه ها از درختان خشکیده انسان را به تفکر در روز قیامت هدایت می کند.

 امام جمعه بشرویه افزود:نزول باران بر زمین های خشکیده،رونق گرفتن کشاورزی و تولید محصولات متنوع از باران نشانه های آیت الهی برای تفکر است که دنیا بدون حساب آفریده نشده  و روزی انسان برای پاسخ گویی اعمال خود در روز قیامت حضور می یابد.

 وی افزود:عالم برزخ مرحله بعد از مرگ است و تا زمانی که روز معاد فرا نرسیده انسان در این عالم زندگی خاص خود را دارد و به تناسب اعمالش در دوران برزخ زندگی می کند و  شهدا نمونه ای بارز از کسانی هستند که باوجود نبودن در این دنیا ولی به واسطه جایگاه والای که دارند زنده هستند.

 حجت الاسلام شمس الدین، رویا و خواب را نمونه ای از عالم برزخ دانست و گفت: برای آگاهی انسان از اعمال و رفتارش و همچنین ماهیت واقعی عالم برزخ، خداوند رویا و خواب را به برخی انسان ها نشان می دهد تا بر عالم برزخ و معاد یقین کامل حاصل شود.

دانلود صوت خطبه ها ۹۳٫۱۱٫۲۴

 

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .