امام جمعه بشرویه : نماینده جایگاهش قانونگذاری است نه وعده دادن غیرعملی

به گزارش النجم بشرویه :  حجه اسلام محمد شمس الدین امام جمعه بشرویه در خطبه های نماز این هفته که با حضور مردم مومن و ولایتمدار در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد , ضمن تسلیت  فرا رسیدن شهادت حضرت زهرا (س) گفت: یکی از عواملی که زمینه ساز شهادت دخت نبی مکرم اسلام شد, مسئله انحرافی بود که در حاکمیت دین اسلام بعد از رحلت رسول خدا (ص) پیش آمد , در حالیکه آن حضرت در اواخر عمر شریفش مردم را به توسل به قرآن و عترت اهل بیت (ع) سفارش کرده بود و لیکن در دوران حکومت بنی امیه و بنی عباس متاسفانه زمینه انحراف در حکومت اسلامی تا به حدی پیش رفت که منجر به شهادت ائمه معصومین (ع) گردید.

وی گفت : حاکمان غاصب بنی امیه و بنی عباس سعی کردند با خاموش کردن مکتب علوی و به شهادت رساندن آقا اباعبدالله الحسین (ع) به حکومت ظلم و فساد خود ادامه دهند , ولیکن چون قیام حسینی فقط برای احیاء فریضه امر به معروف و نهی از منکر بود, امروزه این نهضت پویا, زمینه ساز روشنگری در بین نسل جوان و نوجوان دنیا شده است و جامعه انسانیت را از گرفتاریهای باطل تفکرهای غیر دینی و اسلامی نجات خواهد داد .

حجه الاسلام شمس الدین :از جمهوری اسلامی به عنوان حکومتی یاد کرد که بر اساس موازین قرآن و عترت اهل بیت (ع) شکل گرفته و گفت : مردم وفادار به نظام اسلامی و ولایت و رهبری مدت هشت سال در برابر ناجوانمردانه ترین تجاوزات رژیم بعثی و استکبار جهانی با تقدیم هزاران شهید ایستادگی کرد , چراکه عقیده دارد که این حکومت زمینه ساز حکومت جهانی آقا ولی عصر(عج) است .

وی :نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان حکومتی دینی برمبانی عقیدتی_قرآن و عترت رسول خدا (ص) شکل گرفته و دشمنان  تما م تلاش خود را برای مقابله با این حکومت بکار گرفته اند .

امام جمعه بشرویه : با اشاره به شکست های پیاپی معاندین این حکومت در تغییر حاکمیت اسلامی هم گفت :دشمن که نتوانست از راههای نظامی _تحریم _فشارهای اقتصادی و ترویج بی بند و باری ,حکومت اسلامی ایران را تغییر دهد ,سعی می کند از راه پروژه نفوذ در بدنه حاکمیت از درون ضربه بزنند .

وی گفت: برخی عوامل نفوذی قصد دارند از راه تخریب نهادهای قانونی همچون شورای نگهبان , خط رهبری و حاکمیت ولایت را خدشه دار کنند , ولیکن ملت آگاه و بیدار ایران اسلامی با پیروی از منویات رهبری نخواهند گذاشت با ورود عوامل نفوذی به ارکان اساسی نظام و مخصوصا مجلس شورای اسلامی حاکمیت و رهبری تضعیف شود.

 امام جمعه بشرویه , با انتقاد از جوامع به اصطلاح بین المللی هم گفت : امروزه رژیم استکبار جهانی با پرورش گروههای افراطی به اسم اسلام , مثل داعشی ها , جهان اسلام و دنیای انسانی را دچار مشکل کرده اند و هرروز شاهد کشتار بیرحمانه مردم مظلوم و بی دفاع بخصوص کودکان و زنان در کشورهای اسلامی همچون عراق_سوریه _بحرین _افغانستان و فلسطین هستیم , ولیکن سازمانهای بین المللی گویا عزم جدی برای از بین بردن این گروههای افراطی ندارند . در حالیکه همین مدعیان به اصطلاح حقوق بشری مثل آمریکا و مزدورانش درمنطقه ازجمله عربستان و ترکیه از این جنایتکاران پشتیبانی کردند .

 خطیب جمعه این هفته به حماسه انتخابات هفتم اسفند ماه هم اشاره کرد و گفت : هفتم اسفند ماه روز سرنوشت ساز ایران اسلامی است و ملت آگاه و بصیر و هوشیار با الگو گرفتن از رهنمود های مقام معظم رهبری , شاخصه های اصلی نماینده اصلح را بررسی و کسانی را به مجلس خواهند فرستاد که روحیه خدمتگزاری همچون شهید مدرس را داشته باشند .

حجه الاسلام شمس الدین با توصیه به مردم در انتخاب نماینده اصلح هم گفت: مردم عزیز, آگاه و بیدار باشند جایگاه نماینده مجلس شورای اسلامی قانونگذاری و پیگیری مشکلات حوزه انتخابیه است .

وی گفت: کاندیداهایی که در تبلیغات انتخاباتی خود وعده های غیر عملی به مردم می دهند , بدانند در پیشگاه خدا و مردم مسئولند .

دانلود صوت خطبه های ۹۴٫۱۱٫۳۰

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .