امام جمعه بشرویه :مشروعیت حکم تنفیذ دولت ها در نظام جمهوری اسلامی تا زمانی اعتبار دارد که وحدت در مسیر ارزش های انقلابی حفظ شود

به گزارش النجم بشرویه : حجه الاسلام والمسلمین شمس الدین امام جمعه بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور مردم مومن و انقلابی و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد ، ضمن تقدیر از مردم مون و انقلابی در صحنه های مختلف اجتماعی و سیاسی بااشاره به منویات مقام معظم رهبری در حفظ روحیه وحدت گرایی و ارزش های انقلابی گفت : در نظام جمهوری اسلامی که بر اساس دموکراسی اسلامی و نقش مردم در تعیین روسای قوه مجریه انجام میشود مشروعیت قوا بواسطه پیروی از مقام عظمای ولایت و رهبری است ، و حکم تنفیذ دولتها هم تا زمانی مشروعیت دارد که وحدت در مسیر ارزش های انقلابی حفظ شود .

امام جمعه بشرویه با توجه به مذاکرات هسته ای هم گفت : برخی میگویند ما مذاکرات را از امام رضا  یادگرفتیم درست نیست ،و همچنین رهبری هم بارها بیان کردند که به برجام خوشبین نیستند و البته تاکید کردند که تعامل با دنیا به شرط حفظ منافع کشور باید صورت گیرد.

 امام جمعه بشرویه با اشاره به نقض برجام  و هشدار به اروپایی ها گفت: امیدواریم اروپایی ها به خود بیفتند چرا که گرفتار های سنگین نقض برجام به دوش اروپا  خواهد بود و اینها میخواهند بی شک منطقه را به اشوب بکشند تا  منطقه حیات خلوت رژیم صهیونیست باشد.

 وی افزود:  امروز  با حجم  بالای سیل اوارگان از جمله سوریه عراق و لیبی  روبرو هستیم و بار سنگین ان به دوش اروپایی ها  است و نقص برجامشکت و تحریم ها بی شک برای اروپایی ها عاقبشکت خوبی نخواهد داشت.

 شمس الدین  با اشاره به اینکه ملت ایران همواره اماده برای نجات کشور در حوزه های مختلف است گفت:  تنها راه رسیدن به اقتصاد پایدار کشور همان اقتصاد مقاومتی  است که در سایه ایجاد وحدت و تقویت  اقتصاد دورنی  محقق خواهد شد.

 امام جمعه بشرویه افزود: سلطنت طلب ها و خاینان کشور در انطرف اب ها  و خارج از مرزها  گراهای زیادی به دشمن میدهند تا ملت را به زانو دراورند غافل از اینکه مردم ایران اسلامی برای کشور خود همواره متحد هستند.

 وی در ادامه با اشاره به بیانات گرانقدر رهبری در مراسم تنفیذ دوازدهمین ریاست جمهوری کشور بیان کرد:رهبری در این مراسم به نکات بسیار مهمی اشاره کردند و تاکید بر استفاده ازنیروهای انقلابی،  حفظ  وحدت داشتند و حکم تنفیذ  تا زمانی مشروعیت دارد که وحدت  در مسیر ارزش های انقلابی حفظ شود.

 خطیب جمعه شهرستان بشرویه همچنین با اشاره به فرا رسیدن روز خبرنگار، یادشهید خبرنگار “شهید محمود صارمی” و شهدای دیپلمات را گرامی داشت.

شمس الدین با تقدیر از تلاش های مجموعه خبرنگاران شهرستان بیان کرد:  خبرنگاران رسانه  ها در قالب گفتاری و شنیداری  و نوشتار ی تلاش میکنند تا زبان گویای مردم  باشند  و مشکلات مردم را منعکس کنند ولی دیده میشود برخی افراد  گاها خوششان نمیاید و مشکلات منعکس شده به انان برمیخورد‌.

 وی افزود: بیان مشکلات مردم و شهر رسالت خبرنگار است،که برخی دستگاه های ادارای به انان برمیخورد و با خبرنگارانی که مشکلات را منعکس میکنند برخورد میکنند.

 امام جمعه بشرویه با انتقاد از شیوه بایکوت خبری توسط برخی دستگاه های ادارای گفت:بایکوت خبرنگاران  ضربه  بزرگی به خود دستگاه های اداری میزند و نشان از ضعف  آن اداره دارد  که بخواهند خبرنگارانی را بایکوت کنند که مشکلات شهرستان را منعکس میکنند.

 شمس الدین همچنین  با گرامیداشت  یاد شهید عباس بابایی  بیان داشت: وحدت نیروهای هوایی، هوانیوز، نیروی دریایی، سپاه، ارتش ،بسیج مردمی  و نیوری انتظامی  نقش موثری در پیروزی  جنگ هشت سال دفاع مقدس داشت و این نشان میدهد که باید همه باهم وحدت داشت باشند تا به پیروزی برسند.

وی تصرح کرد: ملت ایران اسلامی ملتی صبور هستند ولی به موقع وارد میدان میشوند و همچنان پای نظام خود ایستاده اند و مردم به خوبی میدانند که تحریم ها مساله جدیدی نیست بلکه راه اصلی مقابله و ایستادگی است.

 امام جمعه بشرویه روز جهاد دانشگاهی و سالروز حوزه علمیه را گرامیداشت و گفت:حوزه های علمیه وابسته به دولت نیست بلکه به همت وجوهات مردمی پیش میرود و مدرسه علیمه بشرویه از سال ۸۸ شروع شده هنوز تکمیل نشده است  که نیازمند کمک خیرین می باشد.

 شمس الدین افزود:  برای سال تحصیلی اینده ۵۰ طلبه برادر و ۸۰ طلبه خواهر به این مدرسه وارد میشود و با کمک به تکمیل پروژه  ساختمان مدرسه حوزه علمیه بشرویه  قدم بزرگی در راه ارزش های الهی برداشته می شود.

خطیب جمعه این هفته ضمن تبریک میلاد آقا علی بن موسی الرضا (ع) به نماز گزاران جایگاه توبه و استغفار در آموزه های دینی هم گفت :توبه به معنای بازگشت از گناه است  و استغفاری در درگاه خداوند پذیرفته میشود که از صمیم قلب بوده و در عمل نیز پیاده شود که این توبه واقعی بخشی از زندگی رضوی است.

 امام جمعه بشرویه هم نشینی با فقرا را از ویژگی های شاخص امام رضا برشمرد و گفت:حضرت، هیچگاه خود را از مردم جدا ندانسته و همسفره با کارگران و فقرا می شد و درسی برای زندگی فردی و اجتماعی است.

 وی با اشاره به ویژگی های زندگی سیاسی امام رضا بیان کرد:امام رضا برای حفظ جایگاه امامت سیاست های ویژه ای بکار بردند که نمونه آن بسیاراست و در میدان جنگ سیاسی با شگردهای ویژه خود امامت را حفظ کردند.

 شمس الدین افزود:اما رضا دوره ۲۰ساله امامت داشتند  که ۱۰سال ان با حکومت هارون ،۵سال دوران امین و ۵سال دوران مامون گذرانده شد.

امام جمعه بشرویه با اشاره به سفرهای طولانی امام رضا بیان کرد:حضرت از مدینه به بصره و از بصره به سمت خرمشهر اهواز ا،راک، ری ،نیشابور و توس را گذرانده اند و در طول مسیر نیز مردم را ارشاد میکردند .

 وی افزود:یکی از مهمترین درس های حضرت رضا  توحید و یگانه پرستی بود و شرط رسیدن به زندگی هدفمند قرار گرفتن در  مسیر الهی با ارشاد ولایت است‌.

 شمس الدین  تصریح کرد:از سبک زندگی رضوی درس های مهمی از برخورد با فقرا تا اهل خانواده و رفتارهای سیاسی میتوان برداشت کرد و امید است که سیره ائمه اطهار سرمشق همه باشد.

 امام جمعه بشرویه در ادامه خطبه های نماز جمعه شهرستان بشرویه با تبریک به دانش آموزان رتبه دار مسابقات آزمایشگاهی  فیزیک بیان کرد:دانش آموزان بشرویه با کسب رتبه اول کشور در پانزدهمین دوره مسابقات ازمایشگاهی فیزیک کشور  افتخار افرینی بزرگی کردند.

 وی همچنین از نیروی انتظامی بشرویه  هم تقدیر کرد و گفت:برخورد قاطع نیروی انتظامی با  متخلفان و همچنین برقراری حفظ امنیت در سطح شهرستان بسیار قابل تقدیر است و دستگیری  ۴ نفر از قاچاقچیان بزرگ و  سوداگران مرگ  در بشرویه  از دیگر افتخارات بزرگی است که باید تقدیر شود.

 شمس الدین، با اشاره به رفتارهای مهربانه امام رضا با مردم خاطر نشان کرد:مردم انقدر به امام رضا دلبسته شدند که مامون امام رضا را به خراسان تبعید کرد و هدف آن برای ولیعهدی امام رضا کنترل مخالفت های مردم بود.

 امام جمعه بشرویه افزود:مامون بنابر  این داشت تا چهره امام رضا را تخریب کند و ایشان را به نوعی خواستار حکومت نشان دهد و مردم را از امام رضا جدا کند.

 وی مشروعیت دادن به حکومت مامون را از دیگر سیاست های مامون دانست و گفت:انگیزه مامون از ولایتعهدی  تنزل جایگاه ولایت و مشروعیت دان به حکومت خود بود و امام رضا نیز زمانی که با اجبار پذیرفتند، بایک نماز باران خواندن تمام سیاست های مامون را برای مردم رو کردند.

دانلود صوت خطبه های نماز جمعه ۹۶٫۰۵٫۱۳

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .