امام جمعه بشرویه :مسائل دینی و فقهی ربطی به مسائل سیاسی و سیاسی بازی ندارد

به گزارش النجم بشرویه :حجه الاسلام والمسلمین شمس الدین امام جمعه بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور اقشار مختلف مردم مومن و ولایتمدار انقلابی بشرویه و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد ،با اشاره به جایگاه دین و مسائل فقهی در نظام مقدس جمهوری گفت : اگر قرار بود که همان فساد و بی بند و باری در  کشور باشد این همه  شهید نمی دادیم.

 امام جمعه بشرویه افزود: برخی مباحث رقص را جایز میدانند ؛ما کاری به بحث سیاسی نداریم  ولی جای تاسف است که مسائل فقهی را به اشتباه میگویند

 وی با ابراز تاسف از اینکه حتی اشتباه خود را هم نمی پذیرند و از مردم عذرخواهی نمی کنند گفت: جای تاسف است که استاندار با سخنان خود مردم را آشفته  می کند و حتی اشتباه خود را قبول هم ندارد.

 شمس الدین افزود: مسائل دین ربطی به مسائل سیاسی کاری و سیاست بازی ندارد و بیان مسائل فقهی مربوط به متخصصان خودش است و انتظار داریم مطالبی که بیان می کنند سنجیده باشد نه اینکه مطلبی بیان شود که توهین به مردم دو استان خراسان شمالی و جنوبی باشد.

 خطیب جمعه بشرویه تذکر داد : استاندار باید سخنان خود را اصلاح کند.

 وی ادامه با اشاره به نامه تهدید گونه و زشت استانداری در خصوص راه اندازی گروه های حامی استاندار در نماز های جمعه و ارسال آن به دادگستری گفت: در اتفاقات اخیر که استاندار زمینه ساز آن بود، نماینده ولی فقیه موضع  قاطع گرفته اند، ائمه جمعه موضع گرفته، مردم و تمام نمایندگان مردم خراسان جنوبی بیانیه دادن و همه خواستار توبه و عذرخواهی استاندار شده اند و در جواب آن نامه ای از سوی معاونت سیاسی ارسال می شود که بسیار زشت و ناپسند است.

 شمس الدین گفت: شرم آور است که نه به حرف ائمه جمعه  گوش کردند، نه نماینده ولی فقیه و نه نمایندگان مردم، در کنار آن  اخیرا نامه نوشته اند که  عده ای حامیان استاندار در نماز جمعه می خواهند شعار بدهند! توهین مضاعف مدیرکل سیاسی قابل گذشت نیست ، و چقدر باید کسی نادان باشد که به جایگاه ائمه جمعه اینگونه نامه نگاری کند.

 امام جمعه بشرویه با بیان اینکه عزل استاندار خواسته مردم و ائمه جمعه خراسان جنوبی است  گفت: ما خواهان این هستیم که هر چه سریع تر استاندار را عوض کنند و همانطور که در تمام سایت ها هم منتشر شد دیدیم که بیانیه ای هم از طرف ائمه جمعه خراسان شمالی صادر شده وسخنان استاندار را محکوم کرده اند و همچنین امروز هم نماینده ولی فقیه  در خراسان شمالی نسبت به سخنان نسنجیده استاندار خراسان جنوبی موضع گیری کردند.

 وی  افزود: ما اهل دعوا نیستیم و نسبت به این مساله  هم تذکر داده ایم و هم یادآوری کردیم ولی آنها نامه نگاری کردند و آتش مردم را شعله ور ساختند ،سوال است چرا استاندار بجای این حاشیه سازی ها به دنبال ماموریت اصلی خودبرای خدمت به مردم نیست؟

 شمس الدین افزود: چرا به مردم گزارش نمی دهید از زمانی که آمده اید اقدام و عمل شما برای استان چه بوده است ؟ آیا مصلحت است که  در این روزهای پایانی دولت دو دستگی ایجاد می کنید؟

 خطیب جمعه بشرویه با تاکید بر اینکه باید همه مراقب رفتا و گفتار خود باشند گفت: با بیان برخی مسائل و رفتار ها زمینه نفوذ دشمن را نباید فراهم کرد و می بینیم که گاهی برخی بلندگوی دشمن میشوند وآب به آسیاب دشمن میریزند.

 وی در ادامه با اشاره تیتر وار به  سخنان سخیف این چند ماهه استاندار خراسان جنوبی گفت: اگر فقط به طور خلاصه به صحبت های استاندار بخواهیم اشاره کنیم باید عنوان شود که این مسئول ابتدا در مراسمی می گوید یادواره شهدا را کم تر برگزار کنید و خروجی ندارد، مشاورش منتقدان را خفاش معرفی می کند،شورای فرهنگ عمومی را تخریب  می کند که این شورا را چه به مصوبه!رقص زن و مرد را مطرح می کند وسپس به نیروی انتظامی حمله ور شده و خراسان جنوبی را پادگان می خوانند .

 خطیب جمعه بشرویه با ابراز تاسف برای استاندار خراسان جنوبی گفت: بدترین حرفی هم که زده   مردم انقلابی و مومن خراسان جنوبی را با تفکر طالبانی مثال می زند آیا یک رئیس استان باید بگوید مردم تفکر طالبانی دارند؟

 وی با اشاره به طومار تهیه شده توسط مردم ولایتمدار خراسان جنوبی گفت: در طوماری که امروز مردم بشرویه آن را امضا کردند از دست استاندار شکوایه کرده و خواهان عزل استاندار شده ایم و امیدواریم وزارت کشور این موضوع را بررسی کند.

 امام جمعه بشرویه در ادامه مباحث اخلاقی خود و فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) هم گفت : صدیقه اطهر  از جایگاه ویژه  برخوردار است تا انجا که فرشتگان بخاطر این بانوی بزرگ بر پیامبر نازل میشوند.

امام جمعه بشرویه با اشاره به اینکه حضرت فاطمه الگوی بزرگ بانوان است گفت:بانوان مسلمان الگوی خود را در زندگی فردی و اجتماعی ،عفت و حجاب از حضرت  زهرا میگیرند.

وی افزود: حفط حجاب در جامعه بسیار تاثیر گذار  است و خداوند بر چشم پوششی از گناه و بی حجابی تاکید کرده است و زمانی که حجب و حیا رعایت شود جامعه سالم میماند.

 شمس الدین با تاکید بر پوشش ظاهر گفت:حجاب و عفاف  دو ارزش بزرگ در جوامع است  و حجاب ظاهری در مرد و زن برخواسته از اعتقادات و باورهای  دینی است  و ظهور و بروز آن  در جامعه هویدا میشود.

امام جمعه بشرویه خاطر نشان کزد: پوشش هر انسان نشان  دهنده  اعتقادات وی است همانطور که ازمیراث فرهنگی و بناهاحفاظت میکنند و برای ان حقوق میگیرند،حجاب نیز میراث بزرگ اسلام ما است که باید حفظ شود.

وی با تاکید بر اینکه نباید حجاب برتر شهرستان مورد خدشه قرار گیرد افزود: در گذشته حتی کوله های در را برای تشخیص زن  و مرد جدا می ساخته اند که نشان میدهد تاریخ ما سرشار از غیرت  و حجاب و عفت  بوده  است  و امروز نیز چادر پوشیدن از افتخارات بزرگ و ارزشمند کشور و ویژه در شهرستان بشرویه است.

شمس الدین افزود: همانطور که درمیراث فرهنگی  ما اگر کسی بخواهد آن را تخریب کند با ان برخورد میشود برای تخریب جایگاه چادر هم همه باید جلو کسانی که بخواهند تبلیغات سو کنند، بگیرند و زنان و مردان باغیرت و دستگاه های متولی فرهنگی باید مراقب باشند.

امام جمعه بشرویه تصریح کرد: اگر عفت از جامعه بروند بی دینی بساط خود را پهن میکند  بسیار باید مراقب بود که کسی این جایگاه دین را خدشه دار نکند.

 وی با تاکید بر همت دستگاه های فرهنگی و متولیان امر به معروف در بشرویه گفت: متولیان اجازه ندهند فرهنگ حجاب بشرویه از بین برود و اگر موردی دیدند تذکر  بدهند.

شمس الدین در ادامه خطبه های نماز جمعه بشرویه با تقدیر از برگزار کنندگان رزمایش راهیان الی بیت المقدس بیان کرد:اقدامات بسیج بسیار سازنده و اثر گذار  است همچنان که در دهه فجر حدود ۷۰۰ نفر از حضور  جامعه  دندان پزشکی و مشاوران روانشناسی بهره مند شوند.

امام جمعه بشرویه با اشاره به کنفرانس حمایت  از انتفاضه  فلسطین  گفت:رهبری قصه پر غصه فلسطین را به خوبی  بیان کردند و فلسطین را مهمترین مساله مهم اسلام دانسته اند.

وی افزود: لزوم  هوشمندی مبارزین فلسطین  و هوشیاری  در تعرفه دشمنان  را بسیار مهم برشمردند.

شمس الدین  افزود: تشکیل گروه های  داعش  وحشی برای جلوگیری  سرعت بخشیدن مکتب حیات بخش اسلام و شیعه است  و خوشبختانه جوانان شیعه و سنی عراق در کار یکدیگر با داعش می جنگند و امید است جرثومه فساد  آل سعود هم ریشه کن شود.

امام جمعه بشرویه در ادامه  روز امور تربیتی را گرامیداشت و بیان کرد:تربیت انسانی بسیار مهم است و باید در این مسیر از ارزش های اسلامی بهره جست،انسان فاسد اگر در جامعه ای باشد موجب فساد جمعیت زیادی میگردد و اگر علم و اخلاق در کار یکدیگر توسعه پیدا نکند نتیجه ان ایجاد وحشی گری هایی مانند داعش و یا امریکایی ها میشود که در جنگ هیروشیما با بمب های اتمی تمام نسل های انان را از بین بردند.

 وی افزود: اگر انسانی بیدار و آگاه باشد جامعه ای را از لبه پرتگاه  دور میکند همچون امام راحل که در برابر رژیم  فساد ایستاد و با همت مردم انقلاب اسلامی را ایجاد کردند .

شمس الدین با تاکید بر قدردانی نعمت اسلام در جامعه بیان کرد: امروز ما به واسطه اسلام عزت پیدا کرده ایم و در برابر ۵کشور ابرقدرت می نشینیم که  نشان دهنده اوج اقتدار انقلاب اسلامی است، هرچند که در مذاکرات نه تنها گره ای باز نشد بلکه در حوزه انرژی هسته ای سنگ  اندازی کردند و تحریم ها افزایش یافت که نتیجه اعتماد به دشمن بود.

خطیب جمعه بشرویه افزود: باید کسانی که در راس امور هستند با گوش به فرمان بودن رهبری مراقب ترفندهای دشمن باشند تا تاریخ مصدق برایشان تکرار نشود.

 وی در ادامه با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی با هدف ایجاد جامعه ای اسلامی بر  مبنای آموزه های دینی است گفت: کشور ایران اسلامی بر مدار اسلام ناب محمدی است و مردم سالاری دینی و آموزه های قرآنی و احکام دین در این جامعه جاری  است.

شمس الدین افزود: اگر انتظار فرج را داریم  یکی از اسباب ان آمادگی برای ظهور حضرت است که  باید تمام دستگاه ها تلاش کنند.

امام  جمعه بشرویه با تاکید بر اینکه امام حسین شهید امر به معروف است گفت:   در حرکت اربعین مردم جمعیتی حدود ۲۰میلیون نفر پیاده به عشق و علاقه به اسلام و اباعبدالله  الحسین پیاده میروند.

وی افزود: امام حسین برای دین به شهادت رسید و برای حفظ دین جدش از جان خود  و اهل بیت  خود گذشت و شهید امر به معروف و نهی از منکر شد و مردم ما دین مدارهستند  و کسی نباید به دین انان اهانت کند.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .