امام جمعه بشرویه :مسئولین پیگیر جدی برای مشکل راههای مواصلاتی و برون رفت شهرستان از کاهش ترافیک جاده ای باشند

به گزارش النجم بشرویه : حجه الاسلام والمسلمین شمس الدین امام جمعه بشرویه در خطبه های نماز این هفته که با حضور مردم مومن و انقلابی و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد ، با اشاره به فضیلت ماه مبارک شعبان المعظم و فرا رسیدن عید بزرگ جهان اسلام میلاد فرخنده آقا حجه الحسن العسکری حضرت مهدی (عج) گفت :

دل های مومنان در این ماه عزیز به نور اهل بیت اکنده است و بعد از ان ماه مهمانی خداوند فرا میرسد.

 امام جمعه بشرویه افزود:یکی از راه های فراهم کردن بستر ظهور حضرت حجت ایجاد عدالت در زندگی فردی و اجتماعی است و ،انگاه میتوان ادعا کرد که از منتظران حضرت هستیم و بی شک کسی که به خودش ظلم میکند نمیتواند به خوبی در ردیف عاشقان مولا قرار گیرد.

 وی با اشاره به اینکه باید افراد ابتدا خودشان متقی باشند گفت: امام زمان در جامعه ای که خواهان عدالت نیست ظهور نمیکند و افراد باید تقوا را از خودشان شروع کنند .

 شمس الدین با تاکید بر انجام واجبات دینی و همچنین مستحبات موکد از جمله صله رحم بیان کرد:دیدار با اقوام و رعایت اخلاق نیکو در خانواده و بین اقوام بسیار مهم و مورد توصیه دین اسلام است.

 امام جمعه بشرویه تصریح کرد: اقوام و خویشاوندان به منزله دو بال پرواز است و صله رحم میتواند جامعه اسلامی و الهی را به سمت ساحل نجات برساند.

 وی با تاکید بر دلجویی از اقوام گفت:خویشاوندان با صله رحم  ثواب زیادی را در پیشگاه خداوند دارند و کمک به نیازمندان فامیل بسیار مطلوب تر و پسندیده تر است.

 شمس الدین  افزود:خودبینی،حسادت،تکبر ،دروغ ،غیبت،تهمت،عدم پرداخت زکات و اجرای واجبات الهی، عدم خوشرویی با خانواده  بخشی از ظلم کردن به خود است .

 امام جمعه بشرویه در ادامه خطبه های نماز جمعه  با اشاره به روز حمل و نقل بیان کرد:یکی از مهمترین شاخصه های هر شهرستان بخش حمل و نقل عمومی ان می باشد و رسیدگی به جاده ها برای جلوگیری از حوادث جاده ای و رفع نقاط حادثه خیز بسیار مهم است .

 وی افزود:رانندگان وسایل سنگین و سبک با تلاش در جاده ها علاوه بر امرار معاش ،کالاهای اساسی شهرستان را حمل و نقل میکنند و حتی شب ها در جاده ها مشغول کار هستند که انتظار میرود که بیش از گذشته با رانندگان عزیز تعامل داشته و  عزیزان راهنمایی و راهنمایی ضمن انجام وظیفه خود ارشاد را بیشتر داشته باشند.

 شمس الدین در ادامه با تاکید بر پیگیری جدی برای اجرای سریع پروژه ههای راه هاب بشرویه گفت: راه های بشرویه از مطالبات چندین ساله است که متاسفانه بشرویه در بن بست ترافیکی قرار گرفته و نیاز است تا پروژه اصلی بشرویه به طبس که علاوه بر کاهش مسیر و فاصله،بهره مندی از ذخایر معدنی،مناطق گردشگری،فرصت  اشتغال زایی جوانان هم فراهم کرده بیش از گذشته مورد توجه برای تسریع در کار قرار گیرد.

 امام جمعه بشرویه افزود: اعتباراتی برای بازگشایی این جاده گذاشته شده و اخیرا نیز اعتباری قریب به ۲ میلیارد تومان  با تلاش های نماینده مردم  در نظر گرفته شده و باید پیگیری شود تا این مسیر در حد رفت و امد باز شود .

 وی اجرای پروژه  راه بشرویه به بجستان را حق عادلانه این شهرستان از بار ترافیکی دانست و با تاکید ویژه برای تحقق آن گفت: پروژه راه های بشرویه با اجرای پروژه بشرویه به بجستان تکمیل میشود و اجرای این طرح برای زایران اقا علی بن موسی الرضا بسیار به صرفه است و ایجاد اشتغال میکند، انتظار داریم تا نماینده مردم این پروژه را به جد پیگیری کند و کلید بزند و مبلغی را برای این پروژه بگیرد.

 شمس الدین افزود: مردم بشرویه بسیار خیرمند هستند و اگر این پروژه  کلید بخورد بی شک بقیه شهرستان های مجاور هم از ان برخودار میشوند و اگر بخواهیم تقسیم عدالت ترافیکی کنیم این پروژه به حق باید در شهرستان اجرا شود.

 امام جمعه بشرویه  با  تبریک فرا رسیدن روز جوان در سالروز ولادت حضرت علی اکبر(ع)   خاطر نشان کرد:حضرت علی اکبر با سن ۲۲ سالگی خود انچنان عظمتی افرید که جایگاه ویژه ای را در جهان اسلام ایجاد کرده و شجاعت،شهامت،ولایتمداری،غیرتمندی آن باید الگوی  جوانان عزیز ما باشد  هنچنان که جوانان کشورمان با رشادت های خودشان این را ثابت کردند.

 وی با تاکید بر رسیدگی به خواسته های جوانان گفت:خانواده ها زمینه ایجاد ازدواج جوانان را فراهم کنند و سخت گیری نکنند تا جوانان ما به انحراف کشیده نشوند.

 وی با اشاره به اینکه باید والدین نسل جوان را دریابند گفت:مقام معظم رهبری با اشاره به اهمیت دادن به جوانان توصیه کرده اند که جوان امروز از جوان اول جنگ عقب نیست و بلکه جلوتر است و در تمام عرصه های مختلف جوان مومن داریم که جز معجزات انقلاب است که نامه میزنند برای اجازه گرفتن در راه شهادت که باید قدر آنان را دانست.

 شمس الدین افزود:جوانان انقلابی را باید قدر دانست و  نسلی به وجود اوریم شجاع،خودباور،غیور، با ایمان،باتحصیل،دارای انگیزه کافی ،توانمندی جسمی و حرکت برای ایجاد بستر ظهور امام زمان که خوشبختانه امروز جوانان ما در حوزه های مختلف علمی،پزشکی،دفاعی،موشکی،هوا و فضا تلاش های زیادی کرده اند.

 امام جعمه بشرویه با اشاره به بازی های دشمن برای به تاخیر انداختن ایران از پیشرفت هایش گفت:برجام را برای به تاخیر انداختن ایران اسلامی در حوزه های علمی به راه انداختند بتن ریزی کردند و امروز نیز زیر تمام وعده های خود زدند همانگونه که مقام معظم رهبری بارها عنوان کردند  دشمن قابل اعتماد نیست و امروز نیز منتظر بهانه گیری هستند که خوشبختانه دیگر دولت و ملت زیر بار نخواهد  رفت.

 وی افزود:همانطور که قران عنوان کرده اگر با دشمن کنار بیاییم عزتمان زیر سوال میرود ، ان روز که هیچ قدرتی نداشتیم ایستادیم و مبارزه کردیم امروز که دارای بالاترین تجهیزات و قدرت هستیم نباید از خودمان ضعف نشان دهیم.

 شمس الدین تصریح کرد:ظلم و جنایت های شدید که در منطقه توسط عربستان،امریکا و رژیم های جنایتکار  به ملت های مظلوم همچون یمن، سوریه و کشورهای مظلوم در حال انجام است قابل تحمل نیست و بسیار وقیحانه مدعیان حقوق بشر سکوت کرده اند .

 امام جمعه بشرویه با اشاره به شکست مفتضحانه امریکا در حمله به سوریه  و همچنین یاداوری سالروز شکست امریکا در صحرای طبس بیان کرد:امریکا با همراهی دو کشور غارت گر دیگر بیش از ۱۰۰ موشک به سوریه زد که با خفت زیادی با شکست مواجه شد همچنان که در صحرای طبس به خواست خدا شکست خورد.

 وی با گرامیداشت روز سربازان گمنام امام زمان گفت:اگر این عزیزان نبوند معلوم نیست چه بلایی بر سر کشور و مردم می امد و در زمان فتنه منتظری ،سربازان گمنام امام زمان این فتنه بزرگ را کشف و خنثی کردند و خدا خود حافظ مردمی است که در صحنه باشند و امداد غیبی خود را همچون صحرای طبس میرساند.

 شمس الدین با اشاره به اینکه مردم خود باید در صحنه باشند گفت:در کشور جاسوسان و ضد انقلابی زیادی هستند و اگر نمیتوانند امنیت کشور را به خطر بیندازند به واسطه وجود مردم در صحنه و سربازان گمنام امام زمان است.

 امام جمعه بشرویه افزود:فراموش نمیشود حوادث تلخ در سیستان و بلوچستان که مردم و شیعیان را به خاک و خون میکشیدند و سرکرده انان توسط سربازان گمنام امام زمان دستگیر شد و البته همکاری مردم با وزارت اطلاعاتی بسیار مهم است.

 وی با اشاره به اینکه دستگاه اطلاعاتی نباید جناحی باشد گفت: اطلاعات نباید به دنبال جناح بندی سیاسی باشد  و  ان زمان که دستگاه اطلاعات زیر نظر مستقیم حاکمیتی باشد بهتر میتوان عنوان کرد که از سیاسی و جناح بندی به دور خواهد بود.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .