امام جمعه بشرویه :مسئولین اجرایی مصوبات کشوری و استانی برای بازگشایی جاده های مواصلاتی شهرستان بشرویه را پیگیری کنند

به گزارش النجم بشرویه : حجه الاسلام شمس الدین امام جمعه بشرویه در خطبه های نماز این هفته که با حضور مردم مومن و ولایتمدار و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد, خواستار پیگیری مصوبات کشوری و استانی در خصوص راههای مواصلاتی شهرستان شد و گفت :یکی از نیازهای اساسی شهرستان بشرویه افزایش راه های مواصلاتی و کاهش بار ترافیکی جاده ها می باشد و باید مصوبات کشوری و استانی برای بازگشایی راه های بشرویه در دستور کار قرار گیرد.

با اشاره به مناسبت های هفته به  سالروز  پیوند اولیا و مربیان اشاره کردو گفت:مساله تربیت دانش آموزان در بستر آموزش و پرورش تنها به دست معلمان  نیست بلکه خود خانواده نیز نقش اساسی دارند.

امام جمعه بشرویه  افزود: انجمن اولیا و مربیان می تواند کمک بسیار خوبی برای تعلیم و تربیت دانش آموزان باشد .

وی همچنین از رتبه آوران کنکور سراسری تقدیر کرد و درگذشت ورزشکار ملی دوچرخه سواری کشور را هم تسلیت گفت.

شمس الدین در ادامه با اشاره به سالروز درگذشت آیت الله مهدوی کنی خاطر نشان کرد:ایشان به حق از ذخایر انقلاب اسلامی بودندو در روند پیشرفت این نظام مقدس فداکاری های زیادی انجام دادند.

امام جمعه بشرویه، به مساله اقتصاد مقاومتی و افزایش صادرات اشاره کردو گفت:مساله صادرات تولیدات ایرانی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و در راستای تحقق منویات رهبری باید اتکا به فروش نفت کاهش یافته و اقتصاد مقاومتی بیشتر مورد توجه باشد.

شمس الدین با تاکید بر همت همه مردم در مشارکت در طرح سرشماری نفوس و مسکن خاطر نشان کرد:مساله آمار نفوس و مسکن کمک زیادی در برنامه ریزی ها  می کند و باید همه در این طرح مشارکت کنند.

وی دین اسلام را آیینی کامل و جامع برای هدایت و رستگای انسان دانست و گفت:در دوران ظهور دین مبین اسلام، اعراب در جاهلیت زیادی به سر می بردند تا آنجا که در خانه خدا به بت پرستی مشغول شده و یا دختران خود را زنده بگور می کردند.

امام جمعه بشرویه افزود: با ظهور دین مبین اسلام و زحمات و مشقت هایی که حضرت محمد برای هدایت جامعه انجام داد،مردم ان دوره متوجه اشتباهات خود شدند و با نزول آیات و سوره هایی در خصوص شخصیت کامل انسان و تکریم آن راه رستگاری  از طریق اشاعه فرهنگ دینی فراهم شد.

وی  با اشاره به ایام حزن و ماتم سرور و سالار شهیدان،  و رخداد واقعه عاشورا بیان کرد: در روز واقعه عاشورا در صحرای کربلا ،امام حسین در برابر آزمون بزرگ الهی قرار گرفت و حتی با توجه به آنکه می توانست از گروه جنیان که برای یاری آمده بودند، بهره گیرد ولی بر تقدیر الهی سر تسلیم فرود آورده و کمک جنیان را نپذیرفت.

شمس الدین افزود: رژیم غاصب اموی در جریان خلافت نامشروع  خود  قصد داشت تا سیره نبوی را از مسیر اصلی منحرف کند و یزید لعنت الله علیه با منفورترین اعمال ناشایست با حضرت ابا عبدالله الحسین  که قصد احیاء فرایض دینی در جامعه را داشت رفتار کرد .

امام جمعه بشرویه با اشاره به اینکه امروز نیز جریان های تکفیری و رژیم های غاصب یزیدیان زمان هستند گفت: برخی جریان های تکفیری امروزی نیز همانند رژیم های فاسد آن دوران هستند که می خواستند با ایجادزمینه سازش و نفوذ در مکتب توحید به اهداف قدرت طلبانه خود برسند.

وی هدف عاشورای حسینی را ترویج معارف اسلامی و فریضه امر به معروف و نهی از منکر برشمرد و گفت: حرکت و قیام آقا اباعبدالله الحسین ، احیاء دین جدش رسول الله بوده و اقدامات شجاعانه حضرت امام سجادو بی بی حضرت زینب (س) بعد از واقعه کربلا، بصیرت افزایی و آگاهی دینی مردم بود.

 شمس الدین افزود:مساله پویایی و زنده ماندن واقعه عاشورا بعد از ۱۴۰۰ سال نتیجه بصیرت افزایی و روشنگری ها بوده است و اگر امام سجاد ، در محفل شام و خطابه حضرت زینب علیه حکومت اموی نبود این نهضت عاشورایی نیز امروز پا برجا نمی ماند.

امام جمعه بشرویه با تاکید بر ادامه پویایی نهضت عاشورای حسینی خاطر نشان کرد:امروزه بر همه واجب است تا سنت حقه ابا عبدلله الحسین (ع) و سیره رفتاری آن حضرت را در جامعه دنبال کنیم و راه آن قدرشناسی از خون پاک شهدا و پیروی از ولایت فقیه است.

وی  در ادامه از حضور بی نظیر مردم مومن شهرستان بشرویه و هیئات مذهبی در اجرای مراسمات محرم تقدیر کرد.

3 4 5 6 7 8 9

 دانلود صوت خطبه ۹۵٫۰۷٫۲۳

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .