امام جمعه بشرویه : مسئولان نسبت به رفع مشکلات کشاورزان همت کنند

به گزارش النجم بشرویه : حجه الاسلام والمسلمین امام جمعه بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور حماسی نمازگزاران روزه دار و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد , خواستار رسیدگی به مشکلات بخش کشاورزی بشرویه شد و گفت : شهر بشرویه به عنوان کم باران ترین شهر کشور معرفی شده که ضرر آن متوجه کشاورزان است و بایدمسئولان نسبت به رفع مشکلات انان همت کنند.

شمس الدین افزود: کشاورزان با وضعیت خشکسالی باید غم پرداخت سودهای کلان وام ها را هم بردوش بکشند.

امام جمعه بشرویه با اشاره به معرفی الگوهای کشت توسط جهاد کشاورزی گفت: سازمان جهاد کشاورزی باید نمونه کشت الگویی خود را درقالب کشت گلخانه اجرا کرده و به مردم معرفی کند.

وی با انتقاد از بلاتکلیفی وضعیت گلخانه ای در بشرویه گفت: چند سال از آماده سازی گلخانه ها میگذرد و هیچ اقدامی انجام نشده و جوانان فارغ التحصیل کشاورزی زیادی در بشرویه بیکارند که جهاد کشاورزی باید هر چه زودتر گلخانه ها را واگذار کرده و بخش صنایع تبدیلی را فعال کند

شمس الدین از مردم هم خواست تا صرفه جویی آب را به صورت جدی اعمال کنند، ولی افزود: در آینده جنگ آب رخ خواهد داد و امروز نیز فرو نشست زمین در ریگ بشرویه که از عوامل برداشت بی رویه اب از دل زمین است موجب نابودی آبخوان ها شده که دیگر امکان ذخائر آب هم در دل زمین بشرویه وجود نداشته باشد و مردم باید بیشتر به صرفه جویی آب اهمیت دهند.

امام.جمعه بشرویه در ادامه با اشاره به افتتاح اداره ثبت اسناد در بشرویه گفت:ارتقا این اداره موجب شد تا مردم برای رفع مشکلات خود به شهرهای مجاور مسافرت نکنند و بعد از ۱۰سال پیگیری این امر محقق گردید.

شمس الدین در ادامه خطبه های نماز جمعه به فاجعه حادثه هفتم تیرماه اشاره کرد و با گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر بهشتی گفت:این روحانی وارسته در مسیر گسترش مکتب اسلام رنج های فراوانی کشیده و در خارج از مرزهای کشور به تبلیغات دینی پرداخت و رهبری در وصف ایشان گفته اند شهید بهشتی پیشتاز انقلاب بود.

وی با انتقاد از رفتار سازمان حقوق بشر تصریح کرد: حقوق بشر دستگاهی برای پوشاندن ظلم های رژیم کودک کش و جنایتکاران تاریخ است و در سایه جنگ های داعش که در منطقه ایجاد شده،این سازمان به اصطلاح حقوق بشر خانه امنی را برای صهیونیست فراهم کرده است

امام جمعه بشرویه با اشاره به فرا رسیدن اخرین جمعه تاریخی در هر ماه رمضان افزود : جنایات متعددی در فلسطین و غزه انجام میشود و حتی از کودکان و زنان بی گناه نمی گذرند و رژیم صهیونیست از هر طریقی میخواهند قدس شریف را تصاحب کنند که حرکت عظیم راهپیمایی بین المللی اسلامی در اخرین جمعه ماه رمضان،نشان از نگاه ژرف امام راحل دارد که در سرنوشت فلسطین تاثیر گذار است.

شمس الدین افزود: روز قدس باید امت اسلام در کنار یکدیگر بر علیه ظلم و استکبار شعار دهند و در این روز باید به همه ابرقدرت ها هشدار داد که اسلام در سیطره انها نیست.

وی با تاکید بر اینکه حمایت معنوی از مظلومان فلسطین وظیفه هر مسلمانانی است گفت: حمایت معنوی از مظلومان جهان در قالب راهپیمایی،از وظیفه های دینی هر مسلمانی است.

امام جمعه بشرویه با انتفاد از رفتارهای آل خلیفه در بحرین هم گفت: حکام ال خلیفه که سلب تابعیت ایت الله عیسی قایم را انجام داده و اقدامات امنیتی را بر علیه رهبران شیعبان انجام میدهند باید بدانند مردم در برابر ظلم سکوت نمی کنند.

شمس الدین افزود: هشدار سردار سلیمانی به آل خلیفه بسیار جدی است و در پیام این سردار رشید اسلام ۲ نکته مهم وجود دارد که نشان از حمایت ملت ایران و هوشیاری این ملت از حرکت بحرین و هشدار نسبت به مدارا کردن و صعه صدری مردم بحرین دارد.

وی با اشاره به فرا رسیدن ایام لیالی قدر بیان کرد:شب های قدر بهترین فرصت برای طلب مغفرت و امرزش و درخداست بهترین ها از خداوند برای اجابت حاجت ها است.

امام جمعه شهرستان بشرویه افزود:ماه رمضان درهای جهنم بسته میشود و درهای بهشت باز است و همچنان که در روایات و احادیث امده است یک شب این ماه عزیز معادل هزاران ماه فضیلت دارد.

وی با اشاره به اینکه ماه رمضان ماه نا امیدی نیست گفت:در ماه مبارک رمضان که بندگان مهمان خداوند هستند، باید با قلبی امیدوار به رحمت و مغفرت الهی،امید به عفو و بخشش داشته باشیم.

امام جمعه بشرویه، در بیان فضیلت لیالی قدر هم گفت:۳ شب ماه رمضان به عنوان شب های لیالی قدر است که خداوند تفضل ویژه ای به امت اسلام دارد و شب زنده داری از اعمال این شب محسوب میشود.

شمس الدین مناجات شبانه و استغفار کردن را از اعمال دیگر در شب های قدر دانست و گفت:استغفار طلبیدن طبق شرایط بیان شده در گفتار ائمه اطهار باعث پاک شدن قلب از زنگار الودگی ها و نجات از اتش جهنم میشود.

وی افزود:سفره کرامت حضرت حق در این ماه گسترده شده و مومنان از این فرصت برای طلب بخشش گناهان بهره گیرند.

امام جمعه بشرویه با اشاره به دیگر اعمال سفارش شده در ماه رمضان تصریح کرد:کمک به مستمندان و همیاری با موسسات خیریه در ماه مبارک رمضان و شب های لیالی قدر به عنوان صدقه از بافضیلت ترین اعمال است.

شمس الدین افزود:خواندن نماز در شب قدر ، قران به سر،قرائت دعای جوشن کبیر و ذکر صلوات از دیگر اعمال لیالی قدر است.

 

وی با تاکید بر دعا برای فرج حضرت بقیه الله (عج)خاطر نشان کرد:همه مسلمان و ازادی خواهان جهان انتظار فرج حضرت بقیه الله(عج) را میکشند و ماه رمضان بهترین فرصت برای دعاکردن به درگاه الهی برای تعجیل در ظهور امام عصر است.

امام جمعه بشرویه حضور در نماز جمعه را هم یک توفیق الهی دانست و گفت:نماز جمعه از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است تا انجا که خداوند سوره ای را به نام این روز نازل کرده است .

دانلود صوت خطبه های نماز جمعه ۹۵٫۰۴٫۰۴

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .