امام جمعه بشرویه : مردم از متولیان امور راه انتظار دارند پروژه اصلی راه ارتباطی بشرویه به طبس که مجوز کمیسیون ماده ۳۲ را دارد با جدیت پیگیری کنند

به گزارش النجم بشرویه :  حجه الاسلام والمسلمین شیخ محمد شمس الدین امام جمعه بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور اقشار مختلف مردم مومن و انقلابی و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد ، با اشاره به فرارسیدن سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت : در آستانه دهه فجر قرار داریم و باید منسجم تر وارد شویم و بدانیم وظیفه ما نسبت به شهدای بزرگ انقلاب اسلامی چیست و باید به وظیفه خود عمل کنیم.

وی افزود: در مقابل انقلاب وظیفه داریم تا میدان نبرد دشمن را تشخیص بدهیم و حضور یکپارچه و منسجم در صحنه های مختلف داشته باشیم.

شمس الدین تصریح کرد: دشمنان و جاسوسان آنان،آمار حضور مردم در میدان را تفسیر میکنند و دشمن درصدد جدا کردن امت با حاکمیت است و مسلما با وحدت و یکپارچگی مردم به خواسته خود نمی رسد.

خطیب جمعه بشرویه با تاکید بر حضور بک پارچه در صحنه های مختلف کشور گفت: حکومت شیعه انقلاب اسلامی عمری ۴۰ساله کرده است که در طول تاریخ اسلام بی سابقه است و تا رسیدن به اوج قله راه زیادی داریم تا زمینه ساز ظهور حضرت مهدی را فراهم کنیم و با حضور باشکوه خود باید تداوم گر انقلاب باشیم.

وی افزود : حضور یک پارچه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن مشت محکمی بر دهان تمام استکبار جهانی و وهابیت است.

امام جمعه بشرویه  با اشاره به حوادث و فتنه جویی های گروههای نفاق در اوایل انقلاب اسلامی هم گفت : منافقین و کمونیست ها در سال ۶۰ به مردم ولایی امل حمله کردند و شماری را به شهادت رساندند و مردم فداکار شهر هزار سنگر در امل با شجاعت در مقابل منافقین ایستادند ،به فرموده رهبری نباید اجازه داد این حوادث باشکوه مقاومت مردم در ذهن مردم و جوانان خاموش شود.

امام جمعه بشرویه افزود:فتنه ها در طول تاریخ تکرار میشود و از دوران انقلاب تا کنون در سال های مختلف از جمله ۷۸،۸۸ و امسال مردم در برابر فتنه ها ایستاده اند و بصیرت و معرفت بالای خود را به دشمنان داخلی و خارجی ثابت کردند که هیچ گاه نمی گذارند عده ای از مشکلات مردم موج سواری کنند.

وی افزود: مشکلات در جامعه ما وجود دارد و انتقاد حق مردم است ولی هیچ گاه مردم نمی گذارند که دشمنان از این فرصت ها سو استفاده کنند چرا که قدر نظامی که با خون شهدا به دست آمده را می داند و دولت نیز باید با تدبیری که دارد مشکلات اقتصادی و اشتغال جوانان را حل کند.

شمس الدین با اشاره به طرح تسهیلات روستایی گفت: تسهیلات بسیارخوبی دولت برای روستائیان در نظر گرفته است و مسولان شهرستان در زمینه جذب آن تلاش کنند.

امام جمعه بشرویه در ادامه با اشاره به حضور معاون وزیر راه به شهرستان بشرویه گفت: حضور این مسول کشوری به بشرویه را به فال نیک می گیریم و بر مطالبات جاده ای بشرویه تاکید می کنیم.

وی افزود: مطالبه جدی ما مردم بشرویه، توسعه راه های بشرویه است و باید این مسائل حل شود چرا که بشرویه نیاز دارد که از بن بست جاده ای خارج شود .

شمس الدین با اشاره به پروژه دوبانده کردن مسیرطبس به بشرویه گفت: این پروژه در نوع خود خوب است ولی اگر بخواهد تنها از طبس به سمت عشق آباد انجام شود مشکل حل نمی کند ولی رسیدگی به پروژه جاده جدید بشرویه به طبس از مسیر خدافرید دارای مزایای بسیاری هم برای بشرویه و هم برای طبس می باشد و علاوه بر خروج از بن بست مسیر را نیز کوتاه میکند.

امام جمعه بشرویه با تاکید بر مسولان برای جدیت پیگیری اجرای دو پروژه مهم راه بشرویه گفت: انتظار است مسولان علاوه بر پیگیری دوباره شدن جاده طبس به بشرویه ،پروژه اصلی جاده بشرویه به طبس از مسیر خدافرید را حتما پیگیری جدی کنند.

وی افزود: احداث جاده بشرویه به بجستان تحول عظیمی در حوزه راه های بشرویه انجام خواهد شد و مسوولان نیز با پیگیری این دو جاده ، تحول عظیمی را در حوزه راه ها ایحاد خواهند کرد.

شمس الدین با اشاره به رفع مشکل ساکنان شهرک سجادیه هم گفت: در زمانی در شهرک سجادیه زمین ها را به مردم دادند که مشکل داشت و اکنون با پیگیری های صورت گرفته مصوب شده کسانی که در زمین های دولتی ساختند می توانند سند بگیرند.

خطیب جمعه این هفته با عرض تسلیت فرا رسیدن ایام فاطمیه هم گفت :

جایگاه حضرت زهرا بسیار رفیع است و شخصیت بزرگی است که تمام فضایل نیک در او جمع شده و مادر امامان معصوم می باشد .

امام جمعه بشرویه افزود: حضرت فاطمه زهرا از آنچنان جایگاه والایی برخوردار است که اگر کسی معرفت داشته باشد تا فضایل ایشان را درک کند ثواب آن به میزان درک لیله القدر است.

وی با اشاره به روایت حضرت محمد در خصوص جایگاه حضرت زهرا گفت: کسی که محبت حضرت زهرا را در دل داشته باشد جایگاه او بهشت است.

شمس الدین خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم خانه های خود را با برکت کنیم اسم فرزندان خود را هم نام ایمه اطهار قرار دهیم.

امام جمعه بشرویه با اشاره به اینکه برخی در نام گذاری فرزندان خود دقت لازم در معنای آن ندارند گفت: بزرگان باید نسل جوان را راهنمایی کنند تا به گرداب فرهنگ غرب دچار نشوند و متوجه شوند نام گذاری غربی برای فرزندان مسلمان و یا اسم هایی که معنا و مفهوم نا زیبایی دارد شایسته فرزند شیعه نیست و اسمی انتخاب شود که معنای خوبی داشته باشد .

وی افزود: جایگاه نام گذاری اسلامی در فرهنگ مسلمانان بسیار مهم است تا آنجا که در دوران حضرت محمد نیز بر این مساله تاکید داشته اند.

شمس الدین در ادامه خطبه های نماز جمعه از زحمات طلاب و مدیر مدرسه علمیه بشرویه تقدیر کرد و گفت:خوشبختانه برنامه های بسیار خوبی در مدرسه علمیه بشرویه برگزار میشود و این مدرسه در سطح استان دارای رتبه برتر علمی است.

امام جمعه بشرویه افزود:امید است بتوانیم جایگاه مدرسه علمیه بشرویه را به جایگاه واقعی خودش که محل پرورش بزرگ مردان دینی همچون ملاعبدالله بشروی است برسانیم و در این میان مردم بشرویه نیز باید همت کنند تا فرزندان خود را در جهت آموزش در حوزه علمیه تشویق کنند.

دانلود صوت خطبه های نماز ۹۶٫۱۱٫۰۶

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .