امام جمعه بشرویه :مراقب باشیم تا در دام نقشه دشمن در انتخابات نیفتیم

به گزارش النجم بشرویه : حجه الاسلام والمسلمین شمس الدین در خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور مردم مومن و ولایتمدار و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد , از انتخابات در ایران اسلامی به عنوان بهترین شیوه حکومت دموکراسی مردمی نام برد و با اشاره به فتنه های دنیای استکباری علیه حاکمیت شیعه در ایران اسلامی هم گفت : دشمن تلاش می کند تا همچون سال ۸۸ فضای  انتخابات را ملتهب کند و حتی دستورات ویژه برای ایجاد تشنج با فاصله انداختن بین حاکمیت اسلام و مردم  دارند تا به نتیجه دلخواه خود برسند.

وی افزود: هدف اصلی انقلاب و حاکمیت اسلامی کشور زمینه سازی برای ظهور بقیه الله است که نباید از هدف دور شویم و  دشمن در نظر دارد که مردم را از این هدف  بزرگ دور کند.

 شمس الدین با اشاره به اینکه باید نواقص موجود را برطرف کرد گفت:کشوری می تواند اقتدار داشته باشد که صاحب اقتصاد خوب باشد و به همین دلیل دشمن  موضوع اقتصاد را هدف قرار داده است.

 امام جمعه بشرویه افزود:دشمن در هشت سال دفاع مقدس از جوانان ایران ضربه سختی خورد و امروز از طریق تحریم اقتصادی و نفود فرهنگی قصد تخریب کشور را دارد.

 وی با تاکید بر اینکه مردم ایران عاشورایی  هستند بیان داشت: ملت ایران ملت عاشورا هستند و در برابر ظلم ایستادگی می کنند و دشمن هیچ گاه با وجود مردم با بصیرت نمی تواند موفق شود.

 شمس الدین متذکر شد: مراقب باشیم تا در دام نقشه دشمن در انتخابات نیفتیم چرا که دشمن در فکر تخریب برخی افراد هستند که وارد مقوله انتخابات می شود.

 امام جمعه بشرویه با تشریح ماهیت واقعی امریکا بیان کرد:امروز می بینیم که امریکا با سوریه و دیگر کشورها چه کرده  و اگر کسی در برابر ابر قدرت ها کوتاه بیاید اینده اش  اینچنین میشود.

 وی  افزود: آمریکا برای ایجاد دلگرمی برای کشورهای عربی از جمله سعودی ها ،قطر و … به سوریه حمله میکنند چرا که باج گیری کرده اند و به دنبال باج گیری از دیگر کشورها هستند و به قیمت جان مردم سلاح های شیمیائی می فروشند.

 شمس الدین با تاکید بر وحدت بیان کرد: اگر وحدت ، اتحاد ، همدلی و بصیرت نباشد یقین بدانید این گرگ های گرسنه بر ایران حمله ور می شودند و امروز امنیت که در ایران است به برکت خون های شهدا و وجود نیروهای  مسلح و مرزبان در حوزه های مختلف است.

 امام جمعه بشرویه افزود: ابتکار و خلاقیت های دانشمندان بسیجی در فناوری،انرژی هسته ای، حوزه دفاعی و نظامی و ‌… را باید قدر دانست.

 وی در ادامه با اشاره به اینکه وضعیت کارخانجات کشور خوب نیست و برجام هم نتوانست گره گشا باشد خاطر نشان کرد: تحریم ها روز به روز بیشتر میشود و برجام چه دستاوردی داشت؟ امروز کارخانه های بزرگ کشور ورشکسته شد ،برخی دغدغه رهبری برای اقتصاد را فقط لقلقه زبان دارند و در عمل خبری نیست.

 شمس الدین افزود: تجدید نظر در حوزه مدیریت اقتصادی می تواند جایگاه کشور را  تغییر دهد و از آنجا که دشمن به دنبال مایوس کردن مردم از نظام هست  باید مدیریتی انتخاب شود تا اجازه ندهد دشمن به هدف خود برسد و مردم را از این وضعیت دراورد.

 امام جمعه بشرویه افزود: حقوق های نجومی، دزدی های میلیاردی در دستگاه ها در برابر بیچارگی مردم در گرفتن یک وام ۵ میلیونی و وضعیت وخیم اقتصادی کشاورزان، کارگران و ….  قابل پذیرش برای مردم نیست.

  وی با تاکید بر  اینکه باید در انتخابات بر اساس کارنامه عملکردی تحقیق شود و فرد اصلح انتخاب شود گفت: مردم در ۴سال یک رئیس جمهور عملکردش را بررسی می کنند تا ببیند چقدر وضعیت کشور در تمام حوزه  ها و اقتصاد پیشرفت کرده و مردم را در رفاه قرار داده است.

 شمس الدین افزود: برخی به  واسطه تفکر ورشکسته غربی به جای اقتصاد مقاومتی حرکت می کنند که نتیجه ان بیکاری،تعطیلی کارخانه ها و از دست دادن فرصت تولید ایران بوده است.

 امام جمعه بشرویه با اشاره به نام گذاری سال هم گفت: وقتی رهبری امسال را با نام اشتغال و تولید می گذارند به این معنا است که دغدغه  رهبری در سال قبل  محقق نشده است .

 وی افزود: مردم با تمام مشکلات اقتصادی تا پای جان ایستاده اند و با حضور منسجم خود برای مایوس کردن دشمن در انتخابات پای صندوق ها شرکت خواهند کرد و به فرد اصلح رای خواهند داد.

 شمس الدین همچنین با توصیه به مسئولان هم گفت: متوجه برنامه دشمن باشیم که القا  کلمات “نمی توانیم و نمیشود در مسولان” از اهداف دشمن است .

خطیب جمعه بشرویه در پایان از تلاش های مخابرات و از تمام کسانی که در مجموعه اعتکاف تلاش کردند تقدیر کرد.

وی در ادامه مباحث عقیدتی خود به جایگاه نماز جمعه در آیات و احادیث پرداخت و گفت : اهمیت نماز جمعه  در اسلام انقدر بالا است که خداوند متعال یک سوره را به نام جمعه نازل کرده است.

 امام جمعه بشرویه با اشاره به اینکه محبت به دنیا موجب خسران می شود  گفت: مومنان واقعی بخشی از زندگی خود را به ذکر خداوند و سپاسگزاری از پروردگار اختصاص میدهند و تفکر در عالم هستی خود نوعی عبادت است.

 وی افزود:باید مراقب باشیم که مال دنیا انسان را غافل از ذکر خداوند نکند چه بسا کسانی که از یاد خداوند غافل شوند خسارت  می بینند.

شمس الدین با اشاره به اهمیت انجام  اعمال دینی و مذهبی گفت: برخی از اعمال دینی همچون نماز جمعه و اعتکاف دارای ثواب عظیمی همچون احرام بستن در مکه مکرمه است.

امام جمعه بشرویه افزود: کسی که در مصلی نماز جمعه خطبه های نماز را استماع میکند مانند کسی است که در منا و جمرات قرار گرفته و این اهمیت بالای نماز جمعه بی شک حکمت های زیادی دارد  که خداوند برای مومنان انجام داده تا از اعمال دینی بیشترین بهره برداری را انجام دهند.

وی با تاکید بر اینکه نباید ساده از کنار فضیلت نماز جمعه گذشت گفت:نماز جمعه انقدر با عظمت است که از ان به عنوان عید مسلمانان یاد می شود.

شمس الدین افزود:  در روز جمعه خداوند ان روز خلق عالم را جمع کرده و به ولایت حضرت محمد پیمان گرفته،از سویی توصیه شده که مومنان کارهای خیر خود را در روز جمعه انجام دهند.

امام جمعه بشرویه در ادامه خطبه ها با گرامیداشت ماه رجب بیان کرد:خداوند متعال ثواب زیادی را برای کسانی که این ماه بزرگ را قدر دانسته و اعمال ان از جمله روزه، اعتکاف و ادعیه و زیارات را بجای می اورد ،عطا میکند.

وی افزود:۶۵درصد  افراد شرکت کننده در اعتکاف در کل کشور جوانان هستند  و باید تلاش شود تا هر سال بر رونق این برنامه ا فزایش یابد در بشرویه هم قریب به ۹۷۶ نفر در مراسم اعتکاف در شهرستان بشرویه شرکت کردند که غالبا جوان بودند.

شمس الدین با تاکید بر اسیب شناسی مراسمات گفت:تلاش های زیادی برای انجام مراسم اعتکاف صورت گرفت که جای تقدیر دارد و با اسیب شناسی می توان موجب رونق این مراسم معنوی شد.

دانلود صوت خطبه ها ی۹۶٫۰۱٫۲۵

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .