امام جمعه بشرویه : مجلس خانه ملت است

به گزارش النجم بشرویه :حجه الاسلام والمسلمین شمس الدین امام جمعه بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور مردم مومن وولایتمدار و در محل مصلی نماز , مسجد جامع میدان برگزار شد ,از مجلس شورای اسلامی به عنوان جایگاه عظیم استقامت و پایداری در برابر زورگویی های مزدوران داخلی و خارجی یاد کرد و گفت : مجلس دارای جایگاه ویژه ای در کشور بوده و سد محکمی در برابر زیاده خواهی و زورگویی دشمنان می باشد و همچنین خانه ملت محسوب میشود.

امام جمعه بشرویه آیت الله مدرس را الگوی یک مجاهد انقلابی برای نمایندگان و مردم دانست و گفت: مجلس باید دارای انچنان قدرتی باشد که همچون آیت الله شهید مدرس محکم و استوار برای خواسته های مردمی و راه ترویج فرهنگ اسلامی تلاش کند.

وی با تاکید بر اهمیت نماینده منتخب مردم به موضوع خشکسالی و اشتغال جوانان گفت:انتظار میرود هر چه سریع تر نماینده منتخب مردم شهرستان در مجلس و مسئولان به وضعیت خشکسالی و اشتغال جوانان بشرویه رسیدگی کنند.

شمس الدین از حضور فعال مردم بشرویه در مناسبت های ملی و حماسه سالروز فتح خرمشهر تقدیر کرد و گفت:حضور حماسی مردم بشرویه در مناسبت های ملی سد محکمی در برابر دشمنان است و باید بیش از گذشته در این راستا تلاشی جهادوارانه انجام گیرد.

امام جمعه بشرویه از تمام جوانان مومن و انقلابی که در مجالس خیابانی همت کردند تقدیر کردو با توصیه هایی برای اجرای بهتربرنامه ها گفت: باید مراقب باشیم محافل و مجالس مذهبی و حتی مجالش شادی از جمله مراسم ازدواج فرزندانمان به آهنگ ها و آلات لهب و لعب آلوده نشود و معنویت خود را از دست ندهد.

وی توجه به وضعیت ازدواج جوانان را هم خواستار شد و گفت:خانواده ها باید تلاش کنند تا به موقع برای ازدواج فرزندان خود اقدام کنند و جلوی آسیب های اجتماعی ناشی از عدم ازدواج را بگیرند.

“تشویق به فرزند آوری از دیگر تذکرات امام جمعه بشرویه بود ”

شمس الدین در ادامه با اشاره به سالروز درگذشت آزاده و جانباز سرافراز کشورمان حجت الاسلام ابوترابی خاطر نشان کرد:باید مردم و مسولان قدردان رشادت ها و دلاورمردی های آزادگان و جانبازان کشور باشند.

امام جمعه بشرویه با تاکید بر همت مسئولان برای اعزام کاروان مرقد امام راحل هم گفت: مرقد مطهر امام راحل هر ساله پذیرای جمعیت انبوهی از سراسر کشور است و مسولان هم باید کمک کنند تا اعزام کاروان به خوبی انجام شود.
وی: با اشاره به اهمیت مراقبت در کلام و رفتار مسلمانان گفت: یکی از مهمترین اموزه های دینی، توجه به رفتار وگفتار مسلمانان در جامعه و نگه داشتن زبان از گناهانی همچون غیبت، تهمت، دروغ و افترا است.

امام جمعه بشرویه، برنامه ریزی برای انجام کار و بهره گیری از فرصت ها را از عوامل مهم موفقیت برشمرد و خاطر نشان کرد: یکی از عوامل صحت و سلامتی در دنیا برنامه ریزی برای کار و استراحت است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی خواب زیاد را موجب فقر در روز قیامت دانست و گفت:به فرموده نبی مکرم اسلام ،زیاد خوابیدن موجب فقر اعمال در روز قیامت میشود.

شمس الدین با اشاره به اینکه دنیا فرصتی برای ذخیره توشه آخرت است افزود: دنیا مزرعه اخرت است و انسان هر چه در این دنیا بکارد در آخرت همان را برداشت میکند،بنابراین باید مراقب رفتار خود باشیم.

امام جمعه بشرویه افزود:کسب روزی حلال نوعی عبادت در دنیا محسوب میشود و کاسبانی حبیب الله هستند که دستورات دین را در کسب روزی خود رعایت کند.

وی توجه نکردن به کسب روزی حلال را یکی از عواملی دانست که موجب عدم استجابت دعا می شود و خاطر نشان کرد: رعایت اصول دینی و سبک زندگی اسلامی از عواملی است که موجب میشود تا دعای بندگان استجابت نشود.

شمس الدین افزود: کوتاهی در حق قران کریم از دیگر عواملی است که موجب عدم استجابت دعا می شود و متاسفانه آنگونه که باید با مساجد و کلام الله مجید انس نگرفته ایم.

امام جمعه بشرویه ،مساجد را پایگاه عظیم تربیت نیروهای مخلص و سنگرگاه اسلام دانست و گفت:ساخت مسجد قبا به عنوان اولین اقدام پیغمبر اکرم بعد از فتح مدینه، نشان دهنده جایگاه عظیم این مکان های مذهبی است.

وی افزود:اماده سازی مساجد برای پذیرایی از بندگان خداوند بویژه در ماه مبارک رمضان از وظایف هر مومنی محسوب میشود و نیاز است تا برنامه ریزی منسجمی صورت گیرد تا مساجد شهرستان مهیای پذیرایی در ماه خدا باشند.

دانلود صوت خطبه نماز جمعه بشرویه ۹۵٫۰۳٫۰۷

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .