امام جمعه بشرویه :ماه مبارک رمضان ماه رحمت خداوند است که در آن ماه نفس کشیدن را هم جزئی از عبادات محسوب میشود.

به گزارش النجم بشرویه :“حجت الاسلام و المسلمین محمد شمس الدین”  در همایش هم اندیشی شیوه های تبلیغ روحانیون که با حضور اعضای حوزه های علمیه قم و مشهد در حوزه علمیه ملاعبدالله بشروی در شهرستان بشرویه برگزار شد با تبریک ماه مبارک رمضان گفت: ماه مبارک رمضان ماه رحمت خداوند است که در آن ماه نفس کشیدن را هم جزئی از عبادات محسوب میشود.

امام جمعه شهرستان بشرویه از تبلیغ فرهنگ اسلامی به عنوان یک پایگاه عظیم یاد کرد و گفت: امر تبلیغ و ترویج فرهنگ اسلامی همچون رسالت انبیای الهی با ارزش است و زکات علم تبلیغ و ترویج آن می باشد بنابراین بزرگوارانی که به عنوان مبلغ در ماه رمضان به شهرستان بشرویه آمده اند کاری پیامبرگونه انجام می‌دهند.

وی با اشاره به فضیلت های ماه مبارک رمضان هم گفت: یکی از با ارزش ترین کارها در ماه مبارک رمضان ، شناسایی آسیب‌های اجتماعی است که مصداق همان تبلیغ علوم دینی و احکام اسلامی می‌باشد.

شمس الدین با اشاره به پیشینه دینی و اعتقادی مردم مومن و با اخلاص شهرستان بشرویه گفت: شهرستان بشرویه مفتخر به وجود مفاخر دینی و عالمان بزرگی همچون علامه ملا عبدالله فاضل بشروی است که صاحب کتاب فقهی و آثار نفیسی میباشد. و در زمان وی از حوزه علمیه اصفهان از این مرجع عالیقدر استفتاء می‌شده و در سابقه تاریخی این مردم گواهی تیمور جهان گشا است که آن را مردمانی فاضل با تقوا و حافظان قرآن کریم معرفی کرده است.

حجت الاسلام شمس الدین ظهور و بروز فرهنگ نفوذی بیگانه را یکی از عوامل پیدایش آسیب های اجتماعی در جامعه ایرانی برشمرد و گفت: با نفوذ فرهنگ بیگانه و عدم توجه به فرهنگ اصیل اسلام ناب شاهد بروز برخی ناهنجاری های اجتماعی در داخل کشور هستیم که دامنگیر برخی شهر ها شده و لازم است با تبلیغ و ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی زمینه کاهش این‌گونه آسیب‌ها را فراهم کنیم .

وی افزود: انتظار می رود که جامعه روحانیت و حوزه ها در این راه قدم های بیشتری بردارند.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .