امام جمعه بشرویه :قوه قضائیه با اخلالگران در نظم و امنیت کشور برخورد قاطع نماید

به گزارش النجم بشرویه : “حجه الاسلام والمسلمین شمس الدین”امام جمعه بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور اقشار مختلف مردم مومن و ولایتمدار و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد ، با اشاره به حوادث اخیر عده ای اخلالگر نظم و امنیت در تهران گفت : آنچه که امروز برای ملت ما اهمیت دارد مسئله امنیت ملت ایران است چرا که به مدت ۸ سال با دست خالی علیه تمام کشورهای متجاوز و حامیان صدام جنگیدیم و شهدای زیادی تقدیم این نظام شد ولی مردم دست از ولایت و رهبری بر نداشتند.

امام جمعه بشرویه به حادثه خیابان پاسداران در تهران اشاره کرد و گفت :این حادثه بسیار تاسف بار بود که علیرغم رأفت و مهربانی نیروی انتظامی با تجمع کنندگان ولی عده ای اخلال گر و اوباش با به شهادت رساندن چند تن از جوانان نیروی انتظامی و بسیجی و سایر مردان قلب ملت ایران را جریحه‌دار کردند.

وی خواستار برخورد قاطع و فوری با مسببین این حادثه از سوی قوه قضاییه شد .

شمس الدین در ادامه افزود: در نظام مقدس جمهوری اسلامی پیروان تمام ادیان توحیدی قابل احترام هستند و آزادانه  به فعالیت خود می‌پردازند و اگر گروهی به نام یکی از فرقه های دینی بخواهد به نظام امنیتی کشور ضربه بزند نباید مورد عفو و بخشش قرار  گیرد چراکه اینها به بهانه های مختلف به اسم فرقه های دینی دست به اعمال خشونت آمیز می زنند.

امام جمعه بشرویه تصریح کرد: جالب این است که کشور آمریکا در جایی  با مسببین این فرقه برخورد قهرآمیز دارد ولی در این حادثه برعکس عمل کرده و از اراذل و اوباش که این حوادث تلخ در کشور را بوجود آوردند  و به فرقه دراویش شهرت داشتند از آنان حمایت کرده است.

وی همچنین فوت جان باختگان سانحه هوایی را هم تسلیت گفت و افزود :متاسفانه سقوط هواپیمای تهران و کشته شدن تمام سرنشینان و خلبانان ملت ایران را داغدار کرد و در این شرایط سخت جوی تلاش برای یافتن اجساد کشته شدگان بسیار سخت است .

شمس الدین در ادامه با قدردانی از حضور نمازگزاران به خصوص دانش آموزان که حضور آنان نمونه ای از تربیت دینی و سیاسی  است به سالروز تاسیس امور تربیتی اشاره کرد و گفت :هفتم اسفند ماه سالروزتاسیس امور تربیتی است که خود به مثابه صدقه جاریه محسوب می شود و این ها تلاش ها و زحمات شهیدان رجایی و باهنر است که باعث شد تا تربیت نسلی پرجوش و با نشاط را در صحنه های فرهنگی اجتماعی و همچنین در دوران هشت سال دفاع مقدس داشته باشیم.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه در محدوده ای از زمان سعی شده این نهاد مقدس امور تربیتی حذف شود که ضربه سختی بر نسل های انقلاب وارد شد.

امام جمعه بشرویه در ادامه با اشاره به اینکه شهیدان رجایی و باهنر مربیان تربیتی سربازان انقلاب بودند گفت :حضرت امام  خمینی فرمودند اگر تایید تعلیم و تهذیب باهم نباشد تربیت  و دانش هم بی اثر می ماند بنابراین توجه به مسائل تربیتی دینی و فرهنگی دانش آموزان در بدنه نظام تعلیم و تربیت از ارزش بسیار بالایی برخوردار است.

شمس الدین افزود :یکی از عملکردهای مهم مربیان تربیتی آشنایی دانش‌آموزان به شبهات دینی است تا بنیه اعتقادی آنان قوی شود.

وی  خاطرنشان کرد :یکی از اهداف  نهاد مقدس امور تربیتی این بود که احیای ارزش های دینی و اعتقادی زیاد شود و پرورش و شناسایی استعدادهای نهفته دانش آموزان در زمینه های مختلف از کارکردهای نهاد امور تربیتی که امروز بسیار کمرنگ شده است .

امام جمعه بشرویه به پنجم اسفند روز مهندس هم اشاره کرد و گفت :مهندسی در حوزه‌های مختلف به کار کارشناسی می گویند که از اصول و قوام بسیار بالایی برخوردار است .

شمس الدین افزود: به برکت انقلاب اسلامی و به همت مهندسین متعهد و جوان  در حوزه‌های مختلف عمران و آبادانی و ساخت و ساز ،معادن، کشاورزی، مسکن و جاده های مواصلاتی در قله های پیشرفت هستیم.

امام جمعه بشرویه  تصریح کرد: متاسفانه فعالیت های مهندسین در حوزه اقتصادی هم وارد جریان های سیاسی می‌شود که هر گروهی و جناحی پروژه ای را دنبال می کند پس از تغییر نظام سیاسی باز پروژه عقب مانده و یا کند می‌شود چرا که نظام حاکم برای مقابله با جناح رقیب سعی در تخریب همدیگر دارد که این باعث می شود ضرر های زیادی به مردم وارد گردد .

وی در ادامه با تاکید بر افزایش مقاوم سازی بافت های فرسوده بشرویه گفت: متاسفانه شهرستان بشرویه در بین گسل های زلزله خیز متعددی قرار گرفته که باید در نظام ساختمان آن حساسیت بیشتری داشته باشیم تا خدای ناخواسته اگر حادثه زلزله اتفاق افتاد خسارت های جبران ناپذیری متحمل نشوید

شمس الدین افزود: شهر بشرویه در بافت شهری گرفتار بافت فرسوده شده که باید با متولیان امر که قصد احیای بافت را دارند همکاری کرد مخصوصا باید املاک موجود در بافت نسبت به اخذ سند ثبتی اقدام گردد .

امام جمعه بشرویه از برپایی مراسمات عزاداری در ایام دهه فاطمیه توسط مردم و هیئت‌های مذهبی هم قدردانی کرد.

خطیب جمعه این هفته با اشاره به اهمیت رعایت تقوای الهی خاطرنشان کرد : دستورات اسلام در مسیر سازندگی و عبادت است و تمام آنچه که از اولیای خدا به ما سفارش شده سعادت و رستگاری را به همراه می آورد.

 وی افزود: هر کسی خواهان سعادت و رستگاری  است باید به دستورات خداوند عمل کنند و همه آنان را در تمامی مراحل زندگی به کار بگیرد.

شمس الدین  با اشاره به مصادیق تقوا در خانواده هم گفت :مصادیق تقوا در خانواده عمل به دستورات الهی و عمل به آیات قرآن کریم است که خداوند آیات زیادی در قران درباره اهمیت خانواده نازل کرده است .

امام جمعه بشرویه  افزود: باید تربیت نسل آینده بر مبنای آموزه های دینی و قرآنی باشد تا جامعه ای سالم داشته باشیم چرا که یکی از مسائل مهمی که پدر و مادر درباره وظیفه به فرزند دارد تلاش برای دینداری فرزندان است، امروزه دشمنان اسلام هجمه های زیادی را بر علیه نظام  دینی  وخانواده و به خصوص فرزندان به کار انداخته اند و باید بسیار مراقب و مواظب فتنه جویی های دشمنان در القای شبهات و فرزندانمان باشیم.

وی  در ادامه با اشاره به عوامل مهم تربیتی در فرزندان هم گفت :یکی از عوامل مهم در تقویت باورهای دینی فرزندان اعتقاد به معاد و قیامت است که باید انسان پس از رجعت از دنیا بدانند که برای پاسخگویی و اعمال خود باید آماده باشد.

 امام جمعه بشرویه افزود :تربیت اخلاقی اجتماعی سیاسی و روانی از مسائل مهمی است که باید خانواده‌ها و مربیان به آن توجه کنند.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .