امام جمعه بشرویه :علل شکست نهضت مشروطه مشروعه تفرقه و نفاق بیگانگان بود

به گزارش النجم بشرویه :  حجه لاسلام والمسلمین شمس الدین امام جمعه بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور مردم مومن وولایتمدار در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد ,از دوران امامت آقا امام صادق (ع) به عنوان دوران طلایی احیاء اسلام اصیل و فقه جعفری یاد کرد و گفت : آقا امام صادق به عنوان رئیس فقه جعفری در دوران بحرانی اختلافات حاکمان غاصب اموی و عباسی توانست با راه اندازی دانشگاه عظیم احیای اصل اسلام ناب محمدی بیش از ۴ هزار شاگرد و مبلغ دینی تربیت کنند و زمینه ی تنزل حکومت غاصب اموی و عباسی را فراهم آورد.

وی افزود :خلفای جور و حاکمان ظالم که متوجه ایده و تفکر آن امام عزیز شدند نتوانسته وجود ایشان را و شاگردان وفادارش را تحمل کنند و قصد به شهادت رساندن او را در سر می پروراند  عاقبت با محاصره محله مسکونی آن حضرت و جلوگیری از تماس شیعیان وفادار به اصل اسلام ناب ایشان را به شهادت رساندند چرا که از احیای اسلام و دستورات نبی اکرم ص حضرت محمد می ترسیدند

امام جمعه بشرویه به حوادث تاریخ جهان اسلام در عصر حاضر هم اشاره کرد و گفت :امروزه دشمنان اسلام سعی میکنند با ایجاد تفرقه و نفاق به این ملت های اسلامی را در مقابل هم قرار دهندتا چند صباحی بتوانند در سرزمین های اسلامی سلطه خود را حفظ کنند بنابر این با استفاده از دستگاه های امنیتی خود و تربیت رژیم ها و گروه های افراطی و تکفیری و تروریستی پروژه اسلام هراسی را دامن زده و به دنبال نابودی اسلام اصیل می گردند.

شمس الدین افزود: تمام اختلافات مذهبی در بین کشورهای اسلامی از بدنه سازمان های امنیتی و جاسوسی آمریکا و اسرائیل است که خود تربیت کننده و تقویت کننده گروه های ضد دینی هستند ولی خود را در راه مبارزه با داعش و گروه های تکفیری می دانند.

وی با اشاره به فتنه انگیزی سران رژیم منفور آل سعود در برگزاری محافل و مجالس ضد اسلامی هم گفت: امروزه رژیم آل سعودبا همدست شدن با رژیم غاصب صهیونیستی و مزدوران سازمان منافقین ایرانی هدفی جز نابودی اسلام ناب محمدی ندارد و باید هوشیار و مراقب عوامل نفوذی باشیم.

امام جمعه بشرویه با هشدار نسبت به برگزاری برخی گفتمان ها هم گفت: امروزه موضوع گفتمان های دینی و انسانی باید همان گفتمانی باشد که مبنی بر آموزه های فقه جعفری و اسلام ناب محمدی است نه انچه که سران جنایتکار صهیونیستی و آمریکایی آنها را دیکته کنند و از آن خوشحال باشند.

شمس الدین در ادامه با اشاره به نهضت مشروطه هم گفت: شخصیت عالم مجاهد و علامه فاضل شیخ فضل الله نوری با هدف مقابله و مبارزه با رژیم های استکباری و استعمارگر مبارزه ای جانانه با مزدوران استعمار را شروع کرد و نهضت مشروطه را رهبری کرد تا آموزه های دینی و اصل اسلام احیا شود و آن زمانی که این حزب در حال شکل گرفت و آن زمانی که این نهضت در حال شکل گرفتن و رسیدن به قله های پیروزی بود جریان نفوذی و نفاق استعمارگران با ایجاد اختلاف بین مردم و علمای اسلامی توانست مسیر این نهضت را منحرف کنندو چهره ی رهبر این نهضت را مخدوش  کنند و مردم و برخی از پیروان را نسبت به اهداف بلند که داشت بدبین کنند.

وی درادامه با اشاره به مصادیق تقوا هم گفت : یکی از راههای تقویت تقوا و مصادیق آن انجام اعمال واجب و احکام الهی از جمله نماز،روزه ،زکات و سایر واجبات الهی بوده و کسی که بتواند در برابر گناه و نفس اماره خود مقاومت کندبه تقوای الهی نزدیک شده است.

امام جمعه بشرویه با اشاره به آیات الهی هم گفت: خداوند پس از خلقت انسان ها آنها را در گروه های مختلف قرار داد تا همدیگر را بهتر بشناسند و دستور به رعایت تقوا و ایمان داده و هر کسی مراقب تقوا و ایمان خود باشد نزد پروردگار اجر و پاداش مضاعف دارد.

وی معرفت به آیت الهی را زمینه ساز بالا رفتن معرفت به خداوند دانسته گفت:هر کسی بتواند در آیات الهی بیشتر تفکر کنند و معرفت خود را بیشتر کنند قطعا معرفتش به خالق یکتابیشتر خواهد شد و در مسیر تقوا قرار می گیرد بنابر این پول ،ثروت،مقام و دنیای فانی را بر تقوی الهی مقدم نخواهد داشت.

شمس الدین در خصوص وجود آیات زکات هم گفت :خداوند با نزول آیات زکات می خواست که زندگی مادی انسان ها و به خصوص مسلمانان و پیروان دین اسلام پاک گردد از طرفی در برابر نعمت ها و برکاتی که بر آنان هدیه فرستاده شده این نعمت را واجب کرد تا از درگاه ایزدی قدردانی شود و پرداخت زکات و کمک به نیازمندان و مستمندان یکی از راههای تشکر و قدردانی از خداوند است.

امام جمعه بشرویه افزود: هرچند که خدا پرداخت زکات را در اموالی همچون داشتن گوسفند، شتر، گاو، جو و گندم قرار داده ولی پرداخت این موارد است که زندگی مسلمانان پاک شود و غیر اینصورت خداوند برکاتش  را از کسانی که نسبت به اجرای این فریضه الهی کوتاهی کنند خواهد گرفت.

وی در ادامه به عوامل دیگری از مصادیق تقوا اشاره کرد و گفت : دیگر از مصادیق رسیدن به درجه تقوا قدردانی و تشکر از پدر و مادر است که با رعایت صله رحم به دست می آید و زمینه کاهش فشار قبر در شب اول مرگ را به دنبال دارد.

امام جمعه بشرویه با اشاره به مطالبات مردمی شهرستان بشرویه هم گفت: اتحاد ، وحدت، همدلی و همزبانی رمز اساسی و کلید حل مشکلات و پیگیری حقوقی و حلق و مطالبات است ولی باید مواظب بود برخی با ورود به جریان های ساختگی و ایجاد اختلاف بین مردم شهرستان های مجاور زمینه تحقیق در پیگیری های بحق توسط مسئولین و کارشناسان را رقم می زنند.

وی با اشاره به مشخص شدن وضعیت حوزه جغرافیای سیاسی محدوده سه راهی بشرویه دیهوک و فردوس هم گفت: این موضوع توسط کارشناسان خبره و قوی از وزارت کشور در حال پیگیری است و لازم می باشد مردم عزیز با سعه صدر و پرهیز از هرگونه حرکت های ناپسند خارج از چهارچوب قوانین منتظر نظر کارشناسان باشند

امام جمعه بشرویه با قدردانی از تلاش های مهندس باقری فرماندار سابق شهرستان بشرویه وحدت کلمه همراهی و همزبانی مسئولین با مردم و ائمه جمعه را رمز موفقیت فرمانداران و نمایندگان عالی دولت دانست و گفت :از مقام عالی استان انتظار داریم که در انتصابات آینده نظرات ائمه جمعه و مسئولین شوراهای اسلامی و نماینده مجلس را مدنظر قرار دهد.

دانلود صوت خطبه های نماز جمعه ۹۵٫۰۵٫۰۸

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .