امام جمعه بشرویه :ضعف دستگاههای نظارتی زمینه ساز بروز تضعیف حقوق بیت المال توسط برخی مدیران شد

به گزارش النجم بشرویه : حجه الاسلام والمسلمین شمس الدین امام جمعه بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور مردم مومن و ولایتمدار و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد , با انتقاد شدید از دستگاههای نظارتی خواستار برخورد قاطع با متخلفان تضییع حقوق بیت المال شد و گفت :

فیش های حقوقی کذایی ،در راستای ضربه زدن به اسلام و انقلاب است و در حکومت دینی و انقلابی کشور ما نه تنها پسنیده نیست بلکه باید به شدت با انان برخورد شود.

شمس الدین افزود: در این چندین سال ،دستگاه های نظارتی باید چقدر ضعیف عمل کرده باشند که متوجه اختلاس این مدیران از حق بیت المال نشوند!

وی با هشدار به اینکه باید رصد ریزتری در کل کشور انجام شود گفت: این ظلم به بیت المال و اسلام است که برخی بخواهند به راحتی ماهیانه بیش از ۲۰۰ میلیون تومن حقوق دریافت کنند و این درحالی است که کارگری با تمام سختی کاهایش حقوق آن به ۶۰۰ هزار تومان هم نرسد و یا جوانان ما بیکار و افسرده باشند.

امام جمعه بشرویه افزود: در جریان افشای این حقوق های ظالمانه  این مردم بودند که هوشیاری به خرج دادند در حالیکه که وظیفه دستگاه های نظارتی بوده است و اکنون باید همه دست اندرکاران از پرداخت کنندگان تا دریافت کنندگان مجازات شوند.

شمس الدین با تاکید بر اینکه عزل و پس گرفتن اموال بیت المال حداقل اقدام است گفت: تمام گیرندگان حقدق های  نجونی باید عزل ،مجازات و اموال به بیت المال برگردد و این فاجعه بیت المال خوری توسط برخی مدیران این دولت، نتیجه اشراف گری است.

امام جمعه بشرویه در ادامه با تقدیر از حضوری باشکوه وتاریخی مردم بشرویه در نماز عید سعید فطر گفت: آنچه نجات بخش جامعه  اسلامی است وحدت امت است که نمونه آن در نماز های مختلف جمعه ،نماز اعیاد به مرحله ظهور می رسد.

وی با انتقاد از اینکه برخی در بشرویه چشمان خود را به روی مصالح شهرستان بسته و به فکر منافع شخصی خود سعی در برهم زدن این وحدت دارند گفت: برخی در بشرویه به دنبال تفرقه افکنی هستند و هر موقع نزدیک عید فطر که میرسد میخواهند این جو وحدت افزا را بهم بزنند و شروع به ایجاد شبه در بین مردم می کنند.

شمس الدین افزود: حضور بیش از  ۶ هزار و ۵۰۰ هزار نفر و رشد بیش از ۴۰ درصدی شرکت در نماز باشکوه عید سعید فطر امسال در زمین مصلی ،پاسخ صریح مردم خوب بشرویه به اینگونه افراد بود.

امام جمعه بشرویه تاکید کرد: مردم نخواهند گذاشت این افراد با شبه پراکنی بر علیه برنامه های مذهبی و وحدت بشرویه و یا تداوم ساخت زمین مصلی ،به نیت های و اهداف شخصی خود برسند.

خطیب جمعه این هفته :حجاب و عفاف را دو رکن اصلی سلامت روانی جوامع انسانی دانست و گفت :

نام گذاری روز حجاب و عفاف مصادف با بمب گذاری در مسجد گوهرشاد است که در زمان رضاشاه تمام تلاش دستگاه پهلوی ترویج فرهنگ غربی و مبارزه با حجاب اسلامی بود.

امام جمعه بشرویه افزود:مردم مسلمان ایران برای حفظ حجاب، در مسجد گوهرشاد تجمع کردند و اعتراض خود را به رفتارضد دینی اعلام کرده که در همین راستا  ۵هزار نفر در حادثه بمب گذاری در حرم رضوی  شهید حجاب و عفاف شدند.

وی با اشاره به جایگاه حجاب در ایات الهی گفت:در قران کریم و سوره هایی از جمله نحل  بر پوشش زنان در برابر نامحرم توصیه های زیادی شده است چرا که پوشش خود نوعی اراستگی،زیبایی و وقار را به همراه دارد که مشمول مرد و زن میشود.

شمس الدین  افزود:در بخشی از قران، زن و مرد را به عنوان لباس همدیگر تشبیه کرده و معنای ان پوشش عیوب یکدیگر است و تا با این تعبیر زیبا زوجین ،پوشش مناسب همسر خود در جامعه باشند.

امام جمعه بشرویه با اشاره به اینکه داشتن فکر و اندیشه زیبا برتر از زیبایی ظاهر است گفت:کسانی که دارای فکر و اندیشه زیبایی هستند هیچ گاه زیبایی ظاهری خو را در جامعه برملا نمیکنند.

وی با اشاره به اینکه نگاه کردن به نامحرم تیر زهرآلود شیطان است گفت: نگاه از تیرهای زهرآلود شیطان است و بی حجابی و بی عفتی دامی برای چشم چرانان می باشد که منجر به گسترش ناهنجاری های جامعه میشود و افراد به انحطاط کشیده میشوند.

شمس الدین نگه داشتن نفس انسانی و رعایت عفت را موجب خشنودی خداوند دانست و گفت:کنترل شهوت و رعایت عفت علاوه بر حفظ جامعه از الودگی موجب خشنودی خدا نیز میشود.

وی با اشاره به جایگاه ویژه زنان در نگاه اسلام هم بیان کرد: در دین مبین اسلام، زنان به عنوان انسانی ارزشمند مطزح شده ولی در جوامع غربی زن فقط ابزار شهوت است .

امام جمعه بشرویه، ساخت فیلم های مبتذل غربی را ترویح وآموزش خیانت دانست و گفت: :راه اندازی شبکه های مختلف ماهواره ای و ساخت فیلم های مبتذل موجب ترویج زنان به سمت بی بندوباری شده و خیانت های زن به مرد و مرد به زن را به راحتی اموزش میدهند.

شمس الدین افزود:خیانت زن به مرد از روابط کلامی آغاز میشود و درد دل کردن ها با مرد نامحرم، آغازگر ویران کردن کانون خانواده بوده و قدم به قدم قبح گناه ریخته شده و به لجنزار کشیده میشود.

وی با تاکید بر رعایت اخلاق اجتماعی اسلامی توسط بانوان گفت: عدم رعایت اخلاق اسلامی، حفظ حریم و مرز محرم و نامحرم و همچنین عدم رعایت رفتارهای اجتماعی از صحبت کردن و طنازی تا حرکت های عشوه گری برای نامحرم و پوشش نامناسب موجبات غرق شدن در گناه را فراهم می کند.

امام جمعه بشرویه در ادامه خطبه های نماز جمعه شهرستان بشرویه با تاکید بر اموزش تربیت دینی از دوران بارداری تا خردسالی و جوانی گفت:دین اسلام حتی  نوع تغذیه سالم و حلال را متاثر بر جنین میداند و باید والدین در رفتارهای خود مراقبت ویژه داشته باشند.

شمس الدین افزود:آشنایی کودکان با اموزه های قرانی از وظایف والدین و همچنین مهدهای فعال است.

وی با تاکید بر نظارت دستگاه های مربوطه بر مراکز تربیتی گفت:متاسفانه برخی مراکز مهدها کودکان در کشور، چیزی به جز اهنگ و رقص به کودکان اموزش نمی دهندکه نیاز است تا نظارت ویژه ای صورت گیرد.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .