امام جمعه بشرویه : شهید مدرس الگوی بزرگ برای نمایندگان است و در بین مردم بودن نماینده، از انتظارات است که باید حرف مردم را گوش کنند و پیگیر مشکلات باشد.

به گزارش النجم بشرویه : “حجه الاسلام والمسلمین شمس الدین امام جمعه بشرویه در خطبه های نماز این هفته که با حضور مردم مون و نماز گزار و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد با اشاره به شخصیت دینی و سیاسی شهید مدرس گفت :این شهید بزرگوار دارای شخصیتی شجاع و بزرگ بود که در برابر ظلم و ستم ایستاد و امروز نیز جایگاه ایشان زیارت گاه عاشقان ولایت شده است.

 امام جمعه بشرویه افزود:شهید مدرس الگوی بزرگ برای نمایندگان است و در بین مردم بودن نماینده، از انتظارات است که باید حرف مردم را گوش کنند و پیگیر مشکلات باشد.

 وی با تاکید بر اینکه نمایندگان مجلس خود را از مردم بدانند گفت:نیاز است نمایندگان مردم در روستاها و در بین آنان باشد و دردی از مردم بردارند.

 امام جمعه بشرویه افزود: خانه ملت نقش اساسی در توسعه جامعه در حوزه های مختلف فرهنگی،اقتصادی و… دارد.

 وی ،حق مردم مبارز ایران اسلامی را رسیدگی به مشکلات  دانست و گفت: ملت ما ملتی مبارز و مقاوم در تمامی صحنه های مختلف است و امروز اگر طومار داعش خبیث در هم پیچیده شده به واسطه همین مقاومت ها است و این روحیه باید در تمامی حوزه ها وجود داشته باشد.

شمس الدین افزود:  با نگاهی به تحرکات داعش میبینم اگر این جوانان غیور و انقلابی در میدان مبارزه با استکبار و ظلم ایستادگی نمی کردند،داعشی هایی که تا مرز های ایران آمدند امروز در خانه ما بودند.

 امام جمعه بشرویه در ادامه با اشاره به اینکه طعم پیروزی در حوزه اقتصاد با مقاومت حاصل میشود  تصریح کرد: در حوزه اقتصاد نیازمند روحیه مقاومت و اتکا به اقتصاد مقاومتی هستیم تا نتیجه شیرین پیروزی را در این حوزه لمس کنیم و راه هایی مانند مذاکره با دشمن نتوانست مشکلات کشور را حل کرد.

 وی افزود:هیچ کدام از مسلمانان زیرچتر استکبار نخواهند رفت و راه ما از مسیر هدایت های بزرگ پیغمبر اسلام می گذرند.

 شمس الدین به روز دانشجو اشاره کرد و گفت: دانشجو محرک و مغز متفکر جامعه در حوزه های مختلف جامعه است و این قشر حساس جامعه مراقب باشند ابزار گروه های سیاسی نشوند.

 امام جمعه بشرویه افزود:سیاسی بودن،مطالبه گری،عدالت خواهی،  ایجاد روحیه امید، مبارزه با یاس و نا امیدی از مولفه های یک دانشجو محسوب میشود تا بتواند فضای جامعه را به سمت شناسایی اسیب های جامعه پیش ببرد و سعی کنند تا وسیله بازی سیاسی افراد نشوند.

 وی با اشاره به اینکه باید تلاش شود تا اختلاف افکنی بین برادران دینی ایجاد نشود گفت :نیاز است از آنچه باعث میشود تا دشمنان از آن به موجب اختلاف افکنی استفاده کند پرهیز شود و همگان قرآن را منشا رفتار خود قرار دهند و کسی آب به اسیاب دشمن نریزد.

 شمس الدین افزود:ایجاد گروهک های تکفیری داعش با آموزش ها توسط اهل وهابیت در راستای اختلاف افکنی بین امت اسلام صورت گرفت.

 امام جمعه بشرویه افزود:امت اسلام باید برای رسیدن به وحدت راهکارهایی از جمله مراجعه به قران،تحمل نظرات مخالف،دوری از تعصبات قومی و نژادی، آشنایی با نظرات شیعه و سنی و تقویت نقاط مشترک،راهکار برای رفع سوتفاهم ها،احترام به مقدسات را رعایت کنند.

 وی  با اشاره به اینکه اوج گیری اختلافات بین مسلمانان باعث ظلم به بقیه میشود گفت:  کنترل افراد تندرو،ایجاد مرکز آموزشی و پژوهشی، ایجاد رسانه های مشترک بین شیعه و سنی از دیگر راهکارها برای کاهش اختلافات است.

 شمس الدین به دیگر مناسبت های هفته اشاره کرد و به کارکنان مجموعه هوا و فضا فرا رسیدن سالروز این مناسبت را تبریک گفت.

 گرامیداشت روز صنعت بیمه،تاکید بر رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و بیمه وسایل ،رعایت حال  مردم و جلوگیری از سخت گیری ها  توسط راهنمایی و رانندگی و پیشامدهای ناخواسته در شهرستان از دیگر  موارد مطرح شده در خطبه های نماز جمعه بشرویه بود.

 امام جمعه بشرویه بر ساخت خانه های امن در بافت فرسوده تاکید کرد و گفت:  با توجه به وجود زلزله های پیاپی بویژه در استان های اطراف،می  طلبد تا کسانی که در بافت فرسوده شهرستان زندگی میکنند حتما به فکر ساخت خانه امن برای خود باشند تا در وقوع برخی بلایای طبیعی تلفات جانی نداشته باشیم .

وی با اشاره به فرا رسیدن ولادت با سعادت حضرت محمد  بیان کرد: هفته وحدت از ۱۲ ربیع الاول آغاز میشود و به روایت اهل سنت میلاد پیغمبر اکرم ۵۳ سال قبل هجرت بوده و به نقل  از مکتب شیعه میلاد این حضرت در ۱۷ ربیع به ثبت رسیده که بین این دو روایت را هفته وحدت نام گذاری شده است.

امام جمعه بشرویه با اشاره به خصلت های ویژه پیامبر و امامان معصوم گفت:باید با الگو برداری از رفتار ائمه اطهار زمینه ساز ظهور منجی عالم بشریت باشیم و چه بسا پیغمبر اکرم یک الگوی بزرگ در مهربانی است و می طلبد که پیروان حضرت هم از رفتار و گفتار ایشان تبعیت کنند.

 وی افزود: وجود پیغمبر مایه خیر و برکت بوده است و حضرت محمد(ص) به عنوان الگو در کمک رسانی به مردم،خدمت به خانواده، وحدت امت مردم،تلاش در مبارزه با کفر و نفاق، جانفشانی برای اثبات دین اسلام بخشی می باشد .

 شمس الدین با تاکید بر اینکه خلقت انسان برای بندگی کردن و حرکت در مسیر سعادت است گفت:حرکت در مسیر تعالی ،برای خودسازی و رسیدن به اوج قله است و راه آن تبعیت از دستورات حضرت حق و اولیای الهی است.

 امام جمعه بشرویه افزود: مکتب الهی درس بزرگ خدمت رسانی به مردم را به همه مسلمانان و انسان های جهان یادآور میشود.

 وی با اشاره به اینکه باید تلاش شود تا اوج محبت و دوستی بین برادران دینی برقرار شود گفت:نبی مکرم اسلام توصیه و سفارش های زیادی به دوستی بین مومنان داشته اند تا مشکلات همدیگر را مرتفع کنند.

 شمس الدین تصریح کرد:کمک به مومنان گرفتار از نگاه پیامبر اکرم فضیلتی چه بسا بالاتر از روزه داری و اعتکاف دارد .

 امام جمعه بشرویه با اشاره به اینکه مومنان خصم ظالم باشند گفت: برداشتن غمی از روی دل مومنان و مبارزه با ظلم بسیار توصیه شده است و کسانی که در برابر رنج مومنان بی تفاوت باشند مسلما بویی از دین اسلام نبرده اند.

 وی افزود :خوشحالی دل مومنان باعث خرسندی خداوند متعال میشود.

دانلود صوت خطبه های نماز ۹۶٫۰۹٫۱۰

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .