امام جمعه بشرویه :سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان مقام معظم رهبری با استفاده از تنها شش موشک زمین به زمین سیلی محکمی به صورت استکبار نواخت

به گزارش النجم بشرویه : حجه الاسلام والمسلمین شمس الدین امام جمعه بشرویه در خطبه های آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان (روز جهانی قدس) که با حضور مردم مومن و ولایی و روزدار و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد , با قدر دانی از اقدام بسیار شایسته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در هدف قرار دادن مقر فرماندهی گروههای تکفیری داعشی در دیر الزور سوریه گفت :  این کمترین اقدامی بود که سپاه پاسداران تحت فرمان مستقیم ولایت و رهبری حضرت امام خامنه‌ای انجام داد و پاسخ دندان شکن به حامیان گروه‌های تکفیری و هم‌پیمانان رژیم‌های استکباری و صهیونیستی که به دنبال ماجراجویی علیه اقتدار و عظمت ایران اسلامی می‌باشند بود.

 وی خطاب به برخی ساده‌لوحان داخلی که قصد تضعیف نهاد مقدس سپاه پاسداران را هم دارند گفت:  برخی ساده لوحان بدانند این نهاد مقدس تحت امر فرماندهی کل قوا حضرت امام خامنه ای اقدام علیه مرکز گروه‌های تروریستی داعش کرد و نباید برخی به بهانه های مختلف در مقابل تضعیف اقتدار و عظمت سپاه پاسداران و دیگر نیروهای مسلح برآیند.

 حجت الاسلام شمس الدین با اشاره به تحرکات معاندین جمهوری اسلامی گفت:  همواره امروز وظیفه داریم در مقابل دشمنان با تمام توان و قدرت ایستادگی کنید و اگر کوچکترین سهنگاری در این زمینه به وجود آید دشمنان هر روز به بهانه های مختلف بر جامی و پسابرجامی خود قصد تفرقه و خدشه دار کردن وحدت امت اسلامی را خواهند داشت.

 خطیب جمعه بشرویه با اشاره به پیام های روز قدس هم گفت: روز قدس پیام های بزرگی از جمله بیعت با ولایت و رهبری ، کمک به پایداری نظام و تداوم اشاعه فرهنگ مبارزه علیه ظلم و ستم را دارد که همان هدف معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی بود و انشاءالله پیام نهایی آن با هدف بصیرت افزایی و پیوند تمام گروه‌ها و سلایق زیر چتر نظام و ولایت و رهبری برای زمینه سازی ظهور حکومت جهانی اسلام به امامت ولی عصر حضرت مهدی میباشد.

امام جمعه بشرویه با اشاره به تحرکات اخیر سران استکبار در حمایت از گروه‌های تروریستی هم گفت: امروزه رژیم‌های استکباری و شیطان صفتان آمریکایی با تقویت گروه‌های افراطی و وهابی های تکفیری پروژه اسلام هراسی را رقم زدند و متاسفانه برخی از حکومت های به ظاهر اسلامی عربی از جمله رژیم منحرف آل سعود از گروه‌های تروریست داعش حمایت همه جانبه دارد و دست در دست اسرائیل گذاشته

و به جای مبارزه با ظالم و اشغالگر صهیونیست گلوله های خود را بر سر کودکان و مردمان بی دفاع کشورهای مسلمان همچون فلسطین غزه لبنان یمن و عراق میریزد که این رژیم ها با رسوایی و ننگی که به اسم اسلام به بار آورده اند نشان داد در آینده نزدیک به جان هم خواهند افتاد  و نابود میشود.

 شمس الدین حماسه حضور مردم روزه دار در راهپیمایی روز جهانی قدس را نماد عینی حمایت از مظلوم یاد کرد و گفت: ملت وفادار به نظام ولایت و رهبری نشان دادند که در هرکجا که رهبری این نظام مقدس و ولایی اشاره ای کنند تا پای جان برای دفاع از آرمان‌های اسلام عزیز حاضر به فداکاری هستند بنابراین باید قدردان این نظام مقدس ولایت و رهبری باشیم.

 وی افزود: ملت معتقد غیرتمند ایران اسلامی که در دهه چهارم از انقلاب قرار گرفته اند همه بر این عقیده هستند که پرچم این نهضت مقدس انقلاب اسلامی به دست منجی عالم بشریت آقا امام زمان سپرده خواهد شد و ریشه ظلم ظالم را خواهد خشکاند.

 امام جمعه بشرویه با انتقاد شدید از تحرکات رژیم های وهابی تکفیری آل سعود در حمایت از گروه‌های تروریستی هم گفت :در نظام حاکمیت و  استکباری چه کسانی زمینه ساز بروز و ظهور گروه‌های تروریستی داعشی و تکفیری هستند غیر از کسانی که به اسم اسلام خود را خادم الحرمین می خوانند ولی با رژیم کودک کش اسرائیل هم پیمان می‌شود تا پروژه اسلام هراسی را دنبال کند.

 وی افزود :رژیم تروریست پرور آل سعود اگرچه در برنامه های تروریستی خود در تهران و در مجلس شورای اسلامی و حرم حضرت امام خمینی چند نفر از هموطنانمان را به شهادت رساند ولی اقتدار و عظمت ایران اسلامی در کمترین اقدام موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مرکز گروه‌های داعشی در سوریه بیشتر نمایان شده و زمینه ی نابودی این گروه جنایتکار تروریستی را فراهم کرد و سیلی محکمی به صورت حامیان آنان وارد کرد.

 وی با اشاره به مناسبت های هفته و با قدردانی از قوه قضاییه در برخورد با متخلفین مفسدین اقتصادی و مجرمین که علیه نظام اسلامی اقدامات خائنانه کردند فرا رسیدن هفته قوه قضاییه را به پرسنل این نهاد تبریک گفت .

امام جمعه بشرویه در ادامه مباحث جایگاه ایمان و تقوا در مکتب حیات بخش اسلامی هم گفت :

یکی از مصادیق تقوا کمک به مردم مظلوم و مستمند است که در ماه مبارک رمضان و به خصوص در برنامه های افطاری و روزه گشایی نمود بیشتری دارد.

 وی با اشاره به آیات و روایات اسلامی در باب حمایت از مظلوم هم گفت :در آیین حیات بخش اسلام حمایت و کمک از مظلوم منحصر به مسلمانان و پیروان دین اسلام نیست بلکه هر انسانی با هر عقیده و تفکری که مورد ظلم ظالمی قرار گیرد باید نسبت به احقاق حق از دست رفته به او کمک کرد تا در مقابل ظلم ایستادگی کند.

 امام جمعه بشرویه افزود: کمک به مردم مظلوم و ستمدیده جهان یک وظیفه دینی و وجدانی می باشد که در مکتب حیات اسلام ناب محمدی نسبت به رعایت حقوق دستوراتی هم صادر شده حال که مسلمانان در ظلم هستند جوامع بشری و ظیفه دارند برای رهایی قدس عزیز و دفاع از مظلوم ملت مظلوم فلسطین ،یمن عراق و لبنان و سایر بلاد اسلامی با رژیم های ظالم و آدم کش همچون صهیونیست و آمریکا و عمال زورگوی آنان از آل سعود مبارزه کنند.

 امام جمعه بشرویه از آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس  و ایام الله سرنوشت‌ساز در  بلاد اسلامی یاد کرد و گفت: این روز که یادگار ارزشمند رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی است مردم روزه دار با تحمل سختی گرما و روزه داری برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین و رهایی سرزمین قدس اقدام به راهپیمایی می‌کنند که این خود مصداق عینی تقوا می باشد.

 وی یکی دیگر از مصادیق تقوا را حضور منسجم مردم مومن و ولایی در مساجد و تکایا و در برنامه‌های مذهبی دانست و گفت:هرجا مصادیق تقوا رعایت شود برکات خداوند هم نازل می‌شود و دستگیری و کمک به مستمندان نیزیکی از نشانه های تقوا می باشد.

 شمس الدین با اشاره به مفاهیم  ولایت در قرآن هم گفت:یکی از معانی قران مسئله ی حق و ولایت در اسلام و قرآن  است و بدون ولایت معنی ندارد بنابراین برای معرفی حق و ولایت باید با مظاهر شرک و کفر مبارزه کرد.

 وی افزود :در مبارزه با شرک باید از تاکتیک‌های اقتدار و نوعی فریبندگی دشمن استفاده کرد و با بکارگرفتن نیروهای اطلاعاتی دشمن را شکست داد که این شیوه دردر جنگ‌های نبی مکرم اسلام با کفار داشت به خوبی استفاده می‌شد.

  خطیب جمعه این هفته بشرویه با توصیه به نمازگزاران روزه داری که در گرمای تابستان بهترین نوع اطاعت و بندگی خداوند را انجام داده اند گفت: اگر اعتماد و یقین نسبت به خداوند داشته باشیم قطعا مشمول رحمت و مغفرت الهی خواهیم شد و برای عبادت بهتر و بندگی خدا باید از درگاه حق طلب عافیت تندرستی و امنیت در آرامش را داشته باشیم و قطعا خداوند پاداش کسانی که با تحمل سختی ها و مشکلات برای یاری رساندن به مردم مظلوم فلسطین و غزه قدم در راه مبارزه می‌نهن خواهد داد.

دانلود صوت خطبه های نماز جمعه ۹۶٫۰۴٫۰۲

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .