امام جمعه بشرویه :سند خفت بار ۲۰۳۰ یونسکو با دسیسه های صهیونیستی طراحی شده است

به گزارش النجم بشرویه :حجه الاسلام شمس الدین امام جمعه بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد ،با تقدیر و تشکر از حضور حماسی مردم در برنامه های فرهنگی و اجتماعی ،از اجرایی شدن سند خفت بار ۲۰۳۰ یونسکو بدون هماهنگی با مجلس شورای اسلامی از سوی دولت انتقاد کرد و گفت : اجرای این سند  تخلف اشکار دولت است چرا که در اصل ۷۷قانون اساسی امده است که عهدنامه و قراردادهای بین المللی باید به تصویب مجلس برسد و دولت این سند را برخلاف قانون و بدون مصوب مجلس انجام داده است.

وی افزود: عملیاتی کردن سند ۲۰۳۰یونسکو که طراحان ان صهیونیست ها و تفکرات غربی و غیر اسلامی است در کجای ایران اسلامی جای دارد؟  در این سند ظلم های بسیاری در حق اموزش فرزندان شده و تنها گوشه ای از آن  نشان دهنده جلوی یادگیری فرزنداندان در اموزش زبان های مختلف در سن ۱۰سالگی و حتی قران  و زبان عربی است و محتواهای بدور از شان اسلامی هم وجود دارد.

شمس الدین با  انتقاد از تعلل مجلس گفت:سکوت مجلس قابل درک نیست و نباید مجلس در برابر این تخلف اشکار و سندی برخلاف قانون و شرع  توسط دولت انجام  شده سکوت  میکردند.

خطیب جمعه شهرستان بشرویه افزود:راه نفوذ  دشمن را اینگونه باز کرده اند و  در سال ۹۵ این سند به امضای دولت رسیده است که ظلم بزرگی صورت گرفته و مورد انتقاد شدید و هشدار رهبر قرار گرفت.

وی  با اشاره به اهمیت توسعه کشور در عرصه های مختلف بیان کرد:ایران اسلامی با اتکا به خداوند در عرصه های مختلف پیشتاز است و وظیفه  داریم در این راه تلاش کنیم.

شمس الدین افزود: انتخابات در کشور اسلامی یکی از مهمترین زمینه های امادگی فعالیت برای کاندیدهایی است که بخواهد کشور را  بسار سازظهور امام زمان بکنند.

امام جمعه بشرویه با اشاره به اهمیت به  شاخصه های انتخاب  فرد اصلح گفت:رییس جمهور باید بصیرت داشته معتقد به توان داخلی باشد نه اینکه با ورود اجناس بنجل خارجی  کارخانجات خود ایران را تعطیل کند.

شمس الدین افزود: دشمن برای نظام  طراحی کرده و رهبری فرمودند انتخابات صحیح مایه ابرو  است و قانون شکنی برای کشور هزینه دارد ،در سال ۸۸   دیدیم یک عده ای ابروی کشور را بردند و اب به اسیاب دشمن ریخته و خوراک به انان دادند و انها امروز به عنوان اصحاب فتنه معروفند و برخس درقالب شعار اآزادی به دنبال رفع حصر از کسانی هستند که فتنه ۸۸ در کشور را ایجاد کردند.

وی با اشاره  به خیانت های بزرگ سران فتنه در سال ۸۸ گفت:  برخی برای آزادی  کسانی تلاش میکنند که کشور را به اشوب کشیدند ،به مساجد حمله کردند ،خیمه های امام حسین را اتش کشیدند،و جوانان بسیجی را به شهادت رساندند و مورد ضرب و شتم قرار دادند .

امام جمعه  بشرویه تذکر داد:  اهداف دشمن را مد نظر داشته باشیم  ،به فرموده رهبری دشمن  درصدد برهم زدن امنیت،  ایجاد اشوب و فتنه در مرحله کوتاه مدت  است.

شمس الدین افزود: صدمه به اقتصاد و معیشت مردم اهداف میان مدت دشمن بوده و برخی از داخل کشور به دشمن راه را نشان میدادند تا از چه طریقی کشور را فلج کند.

شمس الدین خاطر نشان کرد: براندازی و تغییر اصل نظام از اهداف بلند مدت  دشمن است و با  پروژه  تغییر رفتار نظام   در خط این هدف قرار گرفته که رهبری تذکر دادن که تغییر  رفتار نظام همان براندازی است و میخواهند راه اسلام را زاویه  داده و در مسیر غرب  هدایت کنند.

خطیب جمعه بشرویه با هشدار به ترفندهای دشمنان و با توصیه به تحقیق مردم برای انتخابات گفت:باید مراقب و مواظب باشیم کسانی که دنبال اسلام امریکایی و ترکیه ای هستند آب به اسیاب دشمن میریزند و کسانی که در زیر مجموعه این تفکر قرار دارند آنها را پس زد.

وی با اشاره به وضعیت معیشت مردم گفت: مردم و جامعه در حوزه اقتصاد به زانو درامده است و مردم  می بینیم در تمام مصاحبه هایشان مشکلات معیشی را عنوان کرده و  گلایه مند هستند/

شمس الدین افزود: حضور مردم تعیین کننده امنیت است و پیروز حقیقی در انتخابات مردم هستند و نامزدها نیز طبقات ضعیف را مد نظر داشته باشند ، کار جهادی و انقلابی و نگاه به داخل  انتظار همه است نه  نگاه به دست غربی ها که نتیجه آن تداوم  تعطیلی کارخانجات و فلج کردن افتصاد کشور است.

امام جمعه بشرویه از انتخابات به عنوان شان نظام یاد کرد و گفت: مردم و دین اسلام  ستون انتخابات است و انتخابات وسیله چند منظوره برای نظام اسلامی است که هم شان  نظام و قدرت مردم را افزایش میدهد و اولین خواسته مهم مردم معیشت آنان و رونق تولید و رفع بیکاری است‌.

گرامیداشت روز سربازان گمنام امام زمان، روز حکیم ابوالقاسم فردوسی، اشاره به روز نکبت در تاریخ جهان و تاکید بر همت برای مبارزه با رژیم های فاسد، جایگاه والای مراجع عظام از دیگر موضوعاتی بود که امام جمعه بشرویه به صورت اختصار به آن پرداخت .

حجه الاسلام شمس الدین در ادامه مباحث اخلاقی و مذهبی خود نیز به جایگاه اعتقدات و باورهای دینی در سلامت جامعه اشاره کرد و گفت : بالاترین مقام و مرتبه برای کسی است که عامل به گفتار اولیای الهی است و تلاش برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر،عمل به واجبات و ترک منکرات از مهمترین اقدامات منتظران واقعی است.

امام جمعه بشرویه افزود:  کسی که چشم انتظار  واقعی امام زمان است نباید در برابر  ظلم سکوت کند بلکه باید نسبت به انجام واجبات دینی همت کند.

وی با اشاره به  برقراری حکومت عدل و عدالت در زمان حضرت مهدی بیان کرد:در دوران حکومت حضرت بقیه الله جهش اساسی در زمینه اسلام ،ایجاد عدالت،معیشت مردم فراهم میشود تا انجا که فقری در زمین نخواهد بود و باهمه به عدالت رفتار خواهد شد.

شمس الدین افزود: واقعه ظهور  یوسف زهرا  انچنان  عظیم است که همگان در روی زمین متوجه میشوند و هیچ مومن مرده ای نیست که در هنگام ظهور  از فرج امام زمان خوشحال نشود.

امام جمعه بشرویه، با اشاره به برگزاری مراسمات برات و با توصیه به نمازگزاران بیان کرد:نیاز است فرهنگ سازی شود تا برنامه های  مراسمات یادبود درگذشتگان به صورت متمرکز برگزار شود تا علاوه بر کاهش هزینه های بانیان آن، مردم نیز بتوانند به صورت مشترک در مراسمات تعداد بیشتری ولی به صورت متمرکز شرکت کنند.

وی در ادامه خطبه  های نماز جمعه با اشاره به برگزاری باشکوه مراسمات نیمه شعبان بیان کرد:این تلاش ها در راستای برگزاری مراسمات مذهبی  برخواسته از عشق  و اردات به اولیای الهی است که جای تقدیر دارد.

شمس الدین ایجاد امادگی  برای ظهور  امام زمان را ضروری دانست و افزود:یکی از امادگی ها، فرهنگی و فکری است که باید تفکر اسلامی در این حوزه شکل بگیرد و ایجاد این امادگی فکری باید از همان کودکی و مدارس بر محور مهدویت باشد.

دانلود صوت خطبه های ۹۶٫۰۲٫۲۲

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .