امام جمعه بشرویه :راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن بار دیگر دشمنان انقلاب را عاجز و ناتوان کرد

به گزارش النجم بشرویه ،حجت الاسلام و المسلمین محمد شمس الدین ” در خطبه های نماز جمعه شهرستان بشرویه که با حضور مردم مومن و انقلابی شهرستان بشرویه در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد ،سفر حج را از مصادیق تقوای الهی برشمرد و گفت:زیارت بیت الله بر کسانی که مستطیع هستند واجب است و آندسته افرادی که از نظرمالی تامین هستند ولی به بهانه های واهی که در شبکه های مجازی مطرح میشود ، اطن فریضه الهی را به جا نمی آورند ،گناه کرده اند .

امام جمعه بشرویه افزود:کسانی که به آنان ارث رسیده و دارای املاک ، آب و زمین هستند ،حج بر آنان واجب است.

وی با اشاره به اینکه نباید گول تبلیغات ضددینی فضای مجازی را خورد گفت: بعضا میبینیم در فضاهای مجازی عنوان میشود که به سفر حج نروید و پول را در خانه خدا صرف نکنید آیااین افرادی که تبلیغ برای عدم اجرای دستور الهی
میکنند خودشان حاضرند تا سفرهای خارجی و خوش گذرانی را کم کنند ؟

شمس الدین در ادامه با تاکید بر همت مسلمانان در جهت نظافت و رسیدگی به مسجد هم گفت:کسانی که نظافت مساجد را رعایت میکنند و به این امر کمک میکنند ،ثواب بزرگی نصیبشان میشود لذا باید مردم را به کارهای خیر تشویق و ترغیب کرد.

خطیب جمعه بشرویه ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا را تسلیت گفت و افزود:توطئه های دشمنان اسلام دربعد از رحلت نبی مکرم اسلام آغاز گردید و هرچند که خطبه غدیر را همه قبول داشتند ولی توطئه گران انحراف در دین و ولایت ایجاد کردند و فتنه های مختلف نیز امروز در قالب گروه های وهابی تکفیری و داعشی ها همچنان ادامه دارد ولی ،حرکت فاطمه زهرا در آن زمان و در اوج خفقان ،حرکت بزرگ ولایت مداری بود.

وی افزود: گریه های حضرت زهرا گریه های سیاسی بود تا جامعه خفته بیدار شود و حال بعد از ۱۴۰۰ سال همچنان نور ولایت تابنده است.

شمس الدین، تصریح کرد:با موشکافی در تاریخ اسلام می بینیم تمام حرکت انبیا الهی سیاسی و دینی بود و هیچ گاه دین از سیاست جدا نبوده است.

امام جمعه بشرویه با اشاره به اینکه گروه های تکفیری به اسم اسلام،ضربه به دین می زنند گفت:سیاست و بصیرت مسلمانان بسیار مهم است تا کسانی را که به اسم اسلام ضربه به دین میزنند را بشناسند همچون گروه های تکفیری که مسلمانان را به اسم اسلام میکشند.

وی در ادامه ایمان به خدا را رمز پایداری دانست و گفت: در دوران دفاع مقدس ایمان و بصیرت رزمندگان موجب شد تا در برابر دشمنان تا دندان مسلح غلبه کنند و همان ایمان به قدرت الهی و بستن پیشانی بندهای یا زهرا رزمندگان را به پیروزی رساند.

شمس الدین با تقدیر از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن خاطر نشان کرد:مردم بسیجی و ولایی درسی را به دشمنان و بدخواهان نظام جمهوری دادند که دیگر جرات نکنند برعلیه این کشور توطئه کنند و مرحبا به مردم شهرستان بشرویه که در ۲۲ بهمن ماه در صحنه انقلاب درخشیدند.

امام جمعه بشرویه افزود:اینها نسل همان مردان و زنان شجاعی هستند که در دوران ستم شاهنشاهی در برابر دستورات ضد دینی ایستادند و اجازه ندادند شاه معلون چادر از سر زنان باز کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید مراقب باشیم ناخواسته دل خواه دشمنان حرکت نکنیم گفت: دشمنان حرکت ما را رصد میکنند باید مراقب باشیم ناخواسته حرکتی دلخواه دشمن انجام ندهیم .

شمس الدین با تاکید بر حرمت گذاری به نمادهای مقدس و همچنین حفظ ابرو افراد و ایجاد برادری گفت: چفیه نماد مبارزه و استقامت است که همواره بر گردن رهبری ما است و حال اگر بخواهند حتی ناخواسته بردارندو هدف بدی هم نداشته باشند ممکن است همین کارها موجب حرکت ناخواسته در مسیر اهداف دشمن باشد،امروزه رفتار مدیران در کانون توجه مردم انقلابی است و کسی خلاف جریان های انقلاب حرکت کند در برابر توفان نقد مردم قرار میگیرد.

شمس الدین همچنین با تاکید بر حفظ آبروی افراد و حرمت ها هم گفت:باید مراقب باشیم که وقتی ناخواسته افراد یا مسولی مرتکب اشتباهی میشود و عذرخداهی میکند دیگر این قضیه را تمام شده دانسته و برای حفظ وحدت و رافت اسلامی و آبروی افراد تلاش کنیم.

امام جمعه بشرویه در ادامه با اشاره به قدرت اسلام در جهان گفت:امروز دشمنان اسلام قدرت دین اسلام را بویژه در جنگ با داعش دیدند و حضور مدافعان حرم و مستشاران ایرانی،پوزه دشمن را به خاک مالیدند و اگر حضور نداشتند باید در قلب کشور با داعش میجنگیدیم.

وی افزود: امروز نیاز به وحدت ،همدلی و برادری داریم و تلاش شود بیش از گذشته بین مردم این امر محقق شود.

شمس الدین در ادامه با درخواست از مسولان برای ساخت بازداشتگاه در بشرویه و کاهش مشکلات خانواده های زندانیان گفت: ساخت بازداشتگاه در بشرویه یکی از ضرورت ها است و رفت و آمد خانواده های زندانیان به شهرهای مجاور کار سخت با مخاطرات جاده ای است که میطلبد ساخت بازداشتگاه در بشرویه در دستور کار قرار گیرد.

شمس الدین همچنین به مناسبت های هفته به اختصار اشاره کرد.

 

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .