امام جمعه بشرویه :دهه مبارکه فجر یادآور سالروز انقلاب اسلامی است که تداوم گر حرکت انبیا الهی می باشد.

به گزارش النجم بشرویه : ” حجه الاسلام والمسلمین شمس الدین ” امام جمعه بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور مردم مون و انقلابی و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد با اشاره به دست آوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت : دهه مبارکه فجر یادآور سالروز انقلاب اسلامی است که تداوم گر حرکت انبیا الهی می باشد.

وی افزود:پیروزی انقلاب اسلامی با سختی های زیادی حاصل شده و خون دل های زیادی خورده شده تا به اینجا رسیده و همه این دستاوردها مرهون علما ،مبارزین انقلابی و شهدای بزرگ است و باید قدر نعمت  انقلاب اسلامی را بدانیم .

شمس الدین با تاکید بر مطالعه تاریخ ایران در گذشته و قبل از انقلاب گفت:باید نسل جوان تاریخ گذشته  را مطالعه کنند آن زمانی که ایران  زیر چکمه استکبار قرار گرفت و بارها سقوط کرد و به قحطی سختی گرفتار شدند که ریشه گیاهان را تناول میکردند و مردم  ایران  در آن زمان حق حیات و زندگی آرام نداشتند.

امام جمعه بشرویه با اشاره به بخشی از رفتارهای ظالمانه رژیم ستم شاهی پهلوی گفت: رژیم ستمشاهی پهلوی  مردم کشورمان را به خاک و خون کشید و مردمی که دوست نداشتند ناموس خود را جلوی نامحرم بگذارند در مسجد گوهر شاد به رگبار بست ، سرنگونی رژیم شاهنشاهی خواست مردم بود که با هدایت  های بنیانگذار جمهوری اسلامی محقق شد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت ایجاد امیدواری در جامعه و جوانان بیان کرد: امروز مسولان موظف  هستند تا قول های انتخاباتی خود را عملیاتی کنند و به مردم ایران اسلامی که حضور اقتدار آفرین در انتخابات  داشتند نشان دهند که به خواسته های مردم توجه می کنند.

شمس الدین افزود: ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان و استکبار جهانی دستور قرآنی و خواسته مردم است که مسولان باید توجه ویژه  داشته باشند چرا که ۲۰۰ هزار شهید جان دادند و ایستادند تا به اوج استقلال و قدرت برسیم.

امام جمعه بشرویه با تاکید بر اینکه جنگ های نیابتی آمریکا در منطقه با هدف رسیدن به ایران اسلامی بود گفت: ما فراموش نکرده ایم تلاش  داعشی ها در ضربه  زدن به ایران اسلامی و به خوبی می دانیم که این گروه تکفیری برنامه اصلی آنان کشورما بوده است و برای رسیدن به آن از سوریه و عراق وارد شدند و باز هم ایستادگی و شهادت باعث شکست داعش شد و باید این سیره را در تمام حوزه ها در برابر دشمن باید بکار برد.

وی افزود: امروز همه ما وظیفه  داریم تا با آگاهی  کامل وحدت و انسجام ملی خود را حفظ کنیم و اختلافات را در داخل حل کنیم و به بیرون و بدنه جامعه منتشر نکنیم و در کنار آن  امر به معروف و نهی از منکر طبق قانون و قواعد اسلامی آن در کشور رواج  یابد .

شمس الدین با تقدیر ازایستادگی رئیس جمهور در برابر مواضع  آمریکایی ها در سخنرانی اخیر خود گفت: رئیس جمهور در  کرمان مواضع خوبی در قبال بدعهدی های آمریکاها داشت و امروز باید در جاده اصلی که ایستادگی در برابر استکبار است قدم برداریم.

خطیب جمعه بشرویه ایجاد امید و انگیزه در بین مردم را  از دیگر وظایف  مسولان  برشمرد و گفت : مردمی که در برابر تمام توطئه های اقتصادی دشمنان ایستاده اند مستحق رسیدگی و امیدواری بویژه در حوزه اشتغال  هستند.

وی افزود: خوشبختانه ایران اسلامی در حوزه های مختلف می درخشد و استقلال ایجاد  شده در انقلاب اسلامی از عوامل مهم این درخشش ها است ، انتخابات مردم در این دوران انقلاب نقش عظیمی در مسیر حرکت دارد و ایران اسلامی و حاکمیت مکتب تشیع کشور ما یک الگوی بزرگ در جهان  شده است.

شمس الدین با تاکید بر تقویت حوزه فرهنگی گفت: دانشگاه  ها، مدارس علمیه و نهادهای فرهنگی باید تلاش کنند  تا تفکر مذهبی  ترویج گردد  و در کنار آن باید حوزه های علمیه تقویت شود .

امام جمعه بشرویه افزود: در  شهرستان بشرویه ۷۰ طلبه خواهر و ۵۰ طلبه برادر تحصیل میکنند که متاسفانه هنوز پروژه ساخت  مدرسه علمیه  ناتمام مانده است .

وی تصریح کرد: شهرستان بشرویه در گذشته حوزه علمیه بسیار فعالی داشته و متاسفانه  ۲۰ سال مغفول مانده ایم و امروز نیزحوزه علمیه بشرویه ۲سال پیاپی رتبه برتر علمی کسب کرده که این افتخار بزرگ بشرویه است و مردم هم باید همچون گذشتگان خود در این راه قدم بردارند.

شمس الدین در ادامه با اشاره به فرا رسیدن یوم الله ۲۲  بهمن و حضور باشکوه مردم گفت: باید تلاش کنیم دشمنان را نا امید کنیم تا جرات دست درازی نکنند و حضور باشکوه در یوم الله ۲۲ بهمن ماه دشمنان را خار و نا امید میکند.

امام جمعه بشرویه افزود: مردم مومن و ولایتمدار بشرویه هر ساله حضوری باشکوه و دشمن شکن در راهپیمایی ۲۲ بهمن  دارند و امسال نیز باشکوه تر از هر سال به صحنه خواهند آمد تا بار دیگر مشتی محکم بر دهان دشمنان اسلام و انقلاب بزنند.

خطیب جمعه این هفته با تاکید بر همت مردمی در ترویج مکتب حیات بخش اسلام ناب محمدی  خاطر نشان کرد: ‌مردم تغییر  را باید در خود ایجاد کنند همانگونه که در زمان پیامبر بت ها را شکستند و همراه با ولی زمان خود شدند،بی شک دست عنایت خداوند با کسی است که تقوای الهی  داشته باشد.

امام جمعه بشرویه با اشاره به اولویت قرار دادن رسیدگی به مساجد  افزود: پایه های تقوا در مساجد مستحکم میشود و برخی اوقات میبینم مساجد در حاشیه قرار میگیرند و حسینیه ها و تکایا در اولویت است هرچند هر دو مکان مذهبی  است ولی مومنان  تلاش کنوو تا مساجد که خانه خداوند است را در اولویت  رسیدگی قرار دهند.

وی با تاکید بر همت مردمی و هیت امنا مسجد جامع بشرویه برای رسیدگی بیشتر و تامین نیازهای آن  از جمله تعویض فرش ها گفت: کمک به مسجد جامع وظیفه  همه ما مسلمان است و می طلبد تا هیت امنا و مردم علاوه بر رسیدگی به ساخت و ساز آن،توجه ویژه ای به نیازهای  داخلی آن  از جمله فرش های این مسجد هم داشته باشند تا مومنان از شرایط آن ناراضی نباشند.

شمس الدین افزود: برپایی نماز جماعت در مساجد دارای ثواب عظیمی است و کسانی که قدم در راه خیر نهاده اند در حوزه مساجد هم سرمایه گذاری معنوی داشته باشند.

دانلودصوت خطبه های نماز جمعه ۹۶٫۱۱٫۱۳

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .