امام جمعه بشرویه : دشمنان همواره با ایجاد فتنه گری در کشور ما قصد داشتند تا تفکر مکتب ناب تشیع را خاموش کند

به گزارش النجم بشرویه : حجه الاسلام والمسلمین شمس الدین امام جمعه بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور اقشار مختلف مردم مومن و ولایتمدار و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد ، با اشاره به فتنه جویی های دشمنان در مقابل مکتب حیات بخش تشیع گفت :سال ها است که مردم مظلوم عراق و سوریه، یمن و فلسطین زیر آماج حملات تروریست ها قرار دارند و امروز که طومار گروه های جنایت کار به همت مدافعان حرم در حال پیچیده شدن است،تن همه استکبار جهانی به لرزه افتاده است.

امام جمعه بشرویه افزود: دشمنان همواره با ایجاد فتنه گری در کشور ما قصد داشتند تا تفکر مکتب ناب تشیع را خاموش کند و امروز به برکت خون شهدا و ادامه دهندگان راه امام حسین ،عشق به اسلام ناب محمدی سراسر جهان را فرا گرفته است.

شمس الدین با اشاره به فراگیر شدن نور حسینی در جهان بیان کرد: امثال شهید حججی ها را سر بریدند ولی از هر قطره خون این عزیزان هزاران عاشق و دلداده امام حسین جوشیده است و دشمن توان مقاومت با نور الهی و راه حسینی را ندارد.

وی افزود: شبکه های وهابیت تمام تلاش و هزینه های خود را به کار میگیرند تا همایش عظیم اربعین حسینی را تضعیف کنند ولی هر سال بر جمعیت میلیونی زائران اربعین افزوده میشود.

امام جمعه بشرویه ایستادگی در برابر دشمن را راه اصلی پیروزی برشمرد و گفت:تنها راه پیروزی در برابر استکبار جهانی نه تواضع و دست دادن است نه مذاکره و دوستی بلکه فقط ایستادگی در برابر دشمنان و اتکا به داشته های دورنی و دانشمندان جوان بسیجی است.

وی افزود:در اوج تحریم ها توانستیم در حوزه تسهیلاتی و موشکی به جایی برسیم که دشمنان اسلام و انقلاب دست به دهان ماندند.

شمس الدین با انتقاد از بایکوت روزنامه کیهان هم گفت: محدود کردن روزنامه کیهان به بهانه مسائل امنیتی بجز دلخوش کردن دشمنان دستاوردی ندارد و اینکه ظرفیت های خودمان را بایکوت کنیم ضرر آن را به کشور زده ایم.

امام جمعه بشرویه با اشاره به حادثه هولوکاست گفت: سندهای زیادی از جنایات فجیع امریکا و انگلیس در کشور داریم ولی حادثه هولوکاست بدون هیچ سندی بیان میشود.

وی افزود: با وجود جنایات وحشیانه استکبار جهانی در کشورمان تاسف اور است که هنوز برخی اندک دل شان از اتش زدن پرچم کفر میلرزد.

خطیب جمعه بشرویه در  خطبه های نماز از مردم شریف بشرویه خواست تا برای نزول باران الهی دعا کنند.

حجه الاسلام شمس الدین با اشاره به نقش حماسه اربعین حسینی در بصیرت افزایی ملت های جهان هم گفت :یکی از راه هایی که موجب ماندگاری انسان در مسیر حسینی می شود انفاق در راه خداوند است همچون امام حسین که یک دل به خدا داد و میلیون دل را عاشق خود کرد.

امام جمعه بشرویه افزود: ائمه اطهار و معصومین هر کاری که انجام می‌دادند برای رضای الهی بود و هدفی جز خرسندی خداوند متعال نداشتند.

وی با اشاره به اینکه داشتن غیرت دینی بسیار مهم است گفت:غیرت دینی و ملی موجب میشود که انسان از اعتقادات و کیان خود برای رضای الهی دفاع کند.

شمس الدین افزود: غیرت ملی با ملی گرایی بسیار متفاوت است ،چه بسا که ملی گرایی موجب ایجاد اختلاف بین مسلمانان میشود ولی غیرت ملی در راستای دفاع از کیان است .

امام جمعه بشرویه با اشاره به رشادت های امام حسین بیان کرد: اباعبدالله الحسین به واسطه غیرت دینی بالایی که داشت با حکومت کفر بیعت نکرد و این غیرت دینی شامل تمام احکام اسلامی از جمله دفاع از ناموس مسلمان نیز میشود‌.

وی افزود: امروز میبینیم مسلمانان میانمار چگونه از خانه خود آواره شده و موجب آزار و اذیت قرار میگیرند و غیرت دینی حکم میکنند که تا آنجا که میتوانیم از مسلمانان مظلوم دفاع کنیم.

شمس الدین در ادامه با اشاره به وجود غیرت دینی در بین مردم بیان کرد:وجود وقفیات مختلف در حوزه دینی و برپایی مراسمات مذهبی و زنده نگه داشتن واقعه عاشورا نمونه ای از غیرت دینی مردم است که با انجام عمل حسنه وقف، بر ماندگاری راه اباعبدالله کمک میکنند.

امام جمعه بشرویه با اشاره به فرا رسیدن هفته وقف خاطر نشان کرد: وقف کردن پدیده جاودانه است که سال های سال بجای می ماند و علاوه بر ثواب ترویج شعائر اسلامی موجب زنده نگه داشتن یاد و نام واقف میشود.

وی با توصیه به مردم برای همت در راه ترویج سنت وقف گفت: امروز تلاش کنیم تا به تناسب زمان خود موقوفه جدید داشته باشیم و موقوفه ای به نام اربعین به ثبت برسانیم.

شمس الدین خاطر نشان کرد: مردم شریف بشرویه در حوزه موقوفات در بلند ترین رتبه قرار دارند و امروز نیز باید این رتبه را نگه داریم و به تناسب نیازهای روز در حوزه های مختلف موقوفه ایجاد کنیم.

امام جمعه بشرویه با اشاره به کمک در حوزه معارف دینی و علمی گفت: خوشبختانه ساخت مساجد و هیئت های مذهبی در بشرویه بسیار خوب است و در راستای تعلیم دانش آموزان در حوزه علمیه نیز قریب به ۵۰ طلبه برادر در مدرسه علمیه مشغول به تحصیل هستند که کمک به ساخت این مدرسه نیز قدم در راه ترویج تعالیم اسلامی می باشد.

وی در ادامه با توصیه بر شفاف سازی موقوفات گفت: یکی از برنامه پیشنهادی برای هفته وقف این است که موقوفات مردم شفاف سازی شود و نمایشگاهی از آثار موقوفات برپا شود.

شمس الدین افزود: ساماندهی و اجرای طرح های جامع امام زادگان در شهرستان نشان از تلاش اداره اوقاف و هیت امنا در اجرای موقوقات دارد.

امام جمعه بشرویه با تاکید بر رسیدگی به مساجد سطح شهر هم بیان کرد: باید به مساجد بشرویه رسیدگی شود و از انجا که تامین هزینه های نگه داری مساجد بالاست، در این راستا ترویج شود تا بخشی از موقوقات جدید به سمت مساجد هدایت شود.

شمس الدین افزود:مسجد خانه خداوند در هر کجایی است و در رتبه اول توجه قرار داد و باید بیشتر از گذشته به مساجد رسیدگی شود.

وی با اشاره به هفته کتاب هم گفت: آنچه موجب باز نگه داشتن کارنامه انسان بعد از مرگ وی میشود علم او می باشد و خوشبختانه کتابخانه بشرویه بسیار غنی است و نیاز است، همه برای تقویت این نهاد علمی همت کنیم.

امام جمعه بشرویه افزود: یکی از امتیازات بسیار خوب بشرویه کتابخانه این شهرستان است که دارای رتبه های بسیار خوبی در سطح استان و کشور می باشد.

شمس الدین با درخواست از رسیدگی به کتاب های دینی در مساجد گفت: هر کسی می تواند ،برای ترمیم کتاب های مندرس در مساجد اقدام کند چرا که همین کار خیر ثواب بزرگی را در بر دارد.

وی در ادامه سالروز ارتحال عالم بزرگ طباطبایی را گرامیداشت و گفت: این عالم بزرگ دینی در راه تفسیر قران تلاش های زیادی کرد و راه ایشان ادامه دارد.

امام جمعه بشرویه با اشاره به توجه به سلامت و استفاده درست از مواد غذایی به روز جهانی دیابت اشاره کرد و گفت: روز جهانی دیابت زنگ خطربزرگی است که اگر مراقب مصرف مواد غذایی سالم نباشیم این مرگ خاموش به سراغ ما نیز خواهد آمد.

شمس الدین با گرامیداشت” روز علم در خدمت صلح ” هم گفت: نتیجه داشتن سلاح و علم بدون اخلاق، تحرکات جنایت کارانه وهابیت و رژیم های استکباری در کشتار مسلمانان میشود .

دانلود صوت خطبه های نماز ۹۶٫۰۸٫۱۹

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .