امام جمعه بشرویه :در ۲۲ بهمن ملت بیدار و وفادار به نظام اسلامی پیام دندانشکنی به تحریم های آمریکایی ها دادند.

به گزارش النجم بشرویه : حجه الاسلام شمس الدین امام جمعه بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور کم نظیر مردم مومن و انقلابی شهر بشرویه و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد ضمن قدردانی از حضور حماسی مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن گفت : مردم امروز در راهپیمایی ۲۲ بهمن جواب کوبنده ای به رژیم های استکباری و بخصوص آمریکا و مدافعان تروریست در منطقه دادند.

 وی افزود: ۲۲ بهمن ماه نشان از زنده بودن، تحریم، پویایی انقلاب اسلامی در طول نسل ها است و ملت همیشه بیدار و وفادار به نظام اسلامی پیام دندانشکنی به تحریم های آمریکایی ها دادند.

 امام جمعه بشرویه خاطر نشان کرد: در ۲۲ بهمن ماه امسال مردم ایران اسلامی و شهرستان بشرویه به آمریکایی ها نشان دادند که هیچ گزینه ای در مقابل سلاح ایمان و ولایتمداری کارساز نیست و نخواهد بود .

 شمس الدین حضور منسجم و یکپارچه مردم و مسئولان در ۲۲ بهمن را نماد وحدت کشور در برابر دفاع از ارزش های انقلابی و اسلامی توصیف کرد و افزود:حضور منسجم این ملت با سلایق مختلق در عرصه های اجتماعی سیاسی، چشم دشمنان را درمیاورد و باید مراقب باشیم که کاری نکینم برخی معاندان به نهضت انقلاب اسلامی ضربه بزنند.

 وی با تاکید بر هوشیاری مسئولان وزارت خارجه هم گفت: آنچه باید جدی تر مراقبت کرد حفظ ولایتمداری مسئولان وزارت خارجه و امور سیاست خارجی کشور است تا لغزشی ایجاد نشود و زمینه نفوذ فراهم نگردد.

امام جمعه بشرویه افزود: در مساله برجام دیدیم که بارها مقام معظم رهبری در خصوص عدم اعتماد به آمریکا هشدار دادند، هرچند برجام تجربه خوبی در این زمینه شد ولی برخی ها به تذکرات رهبری گوش ندادند.

 شمس الدین با تاکید بر اینکه به همگان ثابت شد که اعتماد به آمریکایی ها بسیار ساده اندیشانه است گفت:در مساله برجام اعتماد به رژیم آمریکا و صهیونیست ها بسیار ساده اندیشانه بودو در حرکت اخیر دولت جدید آمریکا و تحریم کشورهای مسلمان این مساله بازهم ثابت شد.

وی افزود: اضافه کردن تحریم ها و جلوگیری از ورود ایرانی ها به آمریکا چه توجیهی می تواند داشته باشد که نشان دهد مذاکرات موفق بوده است!

امام جمعه بشرویه با اشاره به اینکه پاسخ بدعهدی های آمریکا داده شود گفت: شکوفایی اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توان داخلی از بهترین پاسخ ها به بدعهدی آمریکا و تحریم های جدید است تا توان و استقلال کشور ما را نادیده نگیرند.

شمس الدین افزود: قدرت و توان ایران اسلامی در سایه وحدت و همدلی افزایش می یابد همچنان که در راهپیمایی ۲۲ بهمن جواب کوبنده ای به یاوه گویی های دشمن داده شد.

وی در پایان از حضور تمام مردم مومن و همیشه در صحنه شهرستان بشرویه در راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن ماه تقدیر کرد.

حجه الاسلام شمس الدین در خطبه های نماز امروز با اشاره به جایگاه و فضلیت های بانوی بزرگ جهان اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) هم گفت : بی بی فاطمه زهرا فرزند پیامبر خاتم و مادرس حضرت خدیجه ، همسر وی حضرت علی اول امام شیعیان و فرزندانش آقا ابا عبدالله الحسین و امام حسن هستند که نشان از جایگاه بالای فضیلت این بانو دارد.

 امام جمعه بشرویه افزود: جایگاه حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان بانوی بزرگ زنان عالم یاد شده و آنچه خداوند در ایات قران کریم در عظمت حضرت مریم (س) بیان کرده مصداق آن برای حضرت فاطمه می باشد.

وی با تاکید بر الگو برداری زنان مسلمان از سیره رفتاری و زندگانی حضرت فاطمه هم گفت: خداوند به مسلمانان نعمت بزرگ امامت و ولایت عطا کرده و وجود الگوهای بزرگ اسلامی را قرار داده که در مسیر زندگی از سیره آنان الگو برداری شود.

 شمس الدین عمل به دستورات اسلام را از وظائف مسلمانان برشمرد و گفت: پرداخت زکات، خمس،انجام واجبات دینی،بجای اوردن حج در صورت تمکن مالی،دستگیری از فقرا و نیازمندان،ترحم به ایتام،پرهیز از دروغ گویی،راستگویی،پرهیز از آزاد رساندن به همسایه،دوری از تکبر و غرور و شکرگذاری نعمت های خداوند از جمله وظائف مسلمانان است.

 امام جمعه بشرویه افزود: کسانی که در دوران پیامبر نعمت های الهی را کفر کردند به عذاب سختی دچار شدند چرا که کفر نعمت موجب بی برکتی می شود و یکی از بزرگترین نعمت ها، نعمت ولایت است که خداوند متعال آیه تطهیر را فقط در شان خانواده و اهل بیت عصمت و طهارت و ۵ نفر از معصومین نازل کرده است.

دانلود خطبه های نماز جمعه ۹۵٫۱۱٫۲۲

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .