امام جمعه بشرویه :خبرنگار ان ازخطر کردن نترسند و دنبال حقیقت باشند.

به گزارش النجم بشرویه :حجه الاسلام شمس الدین امام جمعه بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان و با حضور مردم مومن و ولایتمدار برگزار شد , با انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر قتل عام شدن کودکان بی گناه افزود:جنابات فجیعی در سوریه پاکستان افغانستان ،یمن و فلسطین در حال انجام است و هیچ کدام از مدعیان حقوق بشر دم برنمی اورند.

خطیب جمعه بشرویه خاطر نشان کرد: این ها که مدعی حقوق بشر هستند خود اولین مصرف کننده بدترین سلاح ها هستند و تحمیل هشت سال جنگ بر ایران اسلامی ایکی از اقدامات ننگین انان است که میخواستند انقلاب اسلامی را در نطفه خاموش کنند.

امام جمعه بشرویه  با اشاره به  وظایف مسلمانان در راستای دفاع از حقوق  مظلومان جهان گفت:امروز ه میبینیم که هر روز بمب های گوناگونی بر سر مردم مظلوم یمن ، فلسطین  و سوریه اوار  میشود و تمام  این گرفتاری ها که برای مسلمان ایجاد شده زیر سر استکبار جهانی و گروه های تکفیری است  که با هدف نشان دادن چهره خشن از اسلام دست به اقدامات فجیع در منطقه میزنند.

شمس الدین افزود: می بینیم دو رقیب انتخابات امریکا  خود را حافظ حقوق بشر میداند و این در حالی است که خود سازنده گروه های تکفیری از جمله داعش هستند و مردم را به خاک و خون می کشند.

وی با قدردانی از زحمات مرزبانان کشور گفت:نیروهای مسلح و مرزبانان تمام همت خودرا بکار بسته اند و الان ایران اسلامی  بهترین امنیت را در منطقه دارد.

خطیب جمعه این هفته با گرامیداشت یاد وخاطره شهدا از جمله شهید بابایی افزود:جوانان زیادی برای حفظ ارزش های اسلامی و دفاع از کیان و انقلاب اسلامی پر پر شده اند و وظیفه همه ما ست که نسبت به این هزینه ها مسولیت پذیر باشیم و نباید اب به آسیاب دشمن ریخت.

امام جمعه بشرویه افزود:دشمنان اسلام هر روز فتنه جدیدی برای انقلاب  دارند و هوشیاری،بصیرت و پیرو رهبری بودن رمز پیروزی در برابر فتنه ها است.

شمس الدین با گرامیداشت یاد و خاطره شهید خبرنگار محمود صارمی،راه این شهید را رسالت خبرنگاران دانست و گفت:شهید صارمی در راه رسالت خود  از هیچ تلاشی برای انعکاس مظلومیت  مردم بی گناه فرو گذار نکرد و عاقبت به همراه ۸دیپلماسی کشورمان در افغانستان به درجه رفیع شهادت نایل امد.

وی افزود:خبرنگاران جایگاه ویژه ای دارند  و باید در مسیر شهید صارمی حرکت کنند و  با در دست داشتن ابزا ر اطلاع رسانی که نقش حیاتی دارد،به وظایف خود عمل کنند.

امام جمعه بشرویه افزود: دنیای امروز  دنیا ارتباطی پیشرفته است و نیاز به تجربه و بروز رسانی دارد که خبرنگاران با بهره گیری از شیوه های مختلف خبری باید در جهت روشنگری افکار عمومی حرکت کنند.

شمس الدین افزود:صراحت و روشنی خبر باید در برنامه خبرنگار باشد و خبری کامل است که پرسش های مخاطبان را پاسخ دهد  چرا که خبرنگار واسطه بین مردم و مسولان است.

وی تیزبینی دقت و سرعت را از ویژگی های خبرنگار برشمرد و گفت:خبرنگار باید تیزبین باشد و بالندگی در حوزه خبری  تعهد به اخلاق و ایمان است.

امام جمعه بشرویه با توصیه به خبرنگاران در شفاف سازی وقایع گفت:خبرنگار ان  ازخطر کردن نترسند و دنبال حقیقت باشند.

شمس الدین افزود:خبرنگاران در برابر حاشیه ها و ناملایمات مقاوم باشند و کسی  که وارد عرصه جذاب و پر مخاطره خبرنگاری می شود باید علاقه داشته و همچنین از مهارت  بهره گرفتن از هنر واژه گزینی و نگاه موشکافانه برخوردار باشد.

وی با تاکید بر اینکه خبرنگاران واقعیت ها را انطور که هست نشان دهند گفت:رویدادها  باید انطور که هست منتشر شود و از ویژگی  های خبری سرعت در انتقال  خبر  و رعایت دقت در صحت خبر است .

امام جمعه بشرویه با اشاره به اینکه ، خبرگزاری هایی که به دنبال اخبار دروغ هستند مخاطب خود را از دست خواهند داد هم گفت: اگر خبرنگاری یا خبرگزاری به دنبال نشر اخبار دروغ باشد، بی شک مردم به دنبال اخبار آن منبع خبر نمی روند و مورد اعتماد نخواهد بود وبنابراین باید خبرنگاران مومن و متدین  در مسیر شفافیت خبری و اعتلای انقلاب اسلامی حرکت کرده و مشکلات را گوشزد کنند.

حجه الاسلام شمس الدین :با اشاره به اهمیت و جایگاه دختران در دین اسلام هم گفت:خداوند متعال جایگاه ویژه ای برای بانوان قراره داده و از انان به عنوان مایه ارامش یاد کرده است.

امام جمعه بشرویه افزود:این در حالی است که در عصر جاهلیت دختران را زنده بگور میکردند ولی پیامبر اکرم زنان را ریحانه برشمرد و سفارشات زیادی از جانب حضرت جبرییل در رابطه با حقوق زن  بر پیامبر نازل  شده است.

وی با اشاره به اینکه بانوان دارای احترام زیادی هستند گفت:در روایات زیادی امده خدمت به اهل خانه و خوشرفتاری با همسر در حکم جهاد در راه خداوند است.

شمس الدین در ادامه خطبه های نماز جمعه  دهه کرامت را به نمازگزاران تبریک گفت و بیان کرد:دهه کرامت با هدف ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی  نامگذاری شده است.

امام جمعه بشرویه  افزود:الگوی زندگی مردان و زنان ما باید معصومانی همچون بانو  حضرت معصومه و حضرت امام رضا باشند.

وی  شهر قم را پایگاه معرفت و عشق به اولیا الهی نام برد و گفت: شهر قم پایگاه عشق به اهل بیت عصمت و طهارت است و زیارت بانو حضرت معصومه بسیار سفارش شده است.

به گزارش النجم بشرویه :در مراسم معنوی و پرفیض نماز عبادی _سیاسی جمعه این هفته خبرنگارن رسانه های شهرستان بشرویه از سوی امام جمعه و ستاد نماز جمعه و با حضور نمازگزاران و جمعی از مسئولین دولتی با اهداء لوح تقدیر از زحمات آنان و ارتباط با دفتر نهاد و ستاد نماز جمعه قدردانی شد

دانلود صوت خطبه های نماز جمعه ۹۵٫۰۵٫۱۵

photo_2016-08-05_15-17-49 photo_2016-08-05_15-18-13

photo_2016-08-05_15-18-30

النجم

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .