امام جمعه بشرویه : حمایت ازتولید داخلی باعث افزایش درآمد کشور و تزریق روحیه امید می شود

امام جمعه بشرویه :

حمایت ازتولید داخلی باعث افزایش درآمد کشور و تزریق روحیه امید می شود

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه ،”حجت الاسلام والمسلمین  محمد شمس  الدین”  در  خطبه های نماز جمعه  شهرستان بشرویه  که با حضور  مردم ولایت مدار در محل مصلی نماز  مسجد جامع میدان  برگزار شد با تبریک ولادت  حضرت  علی خاطر نشان کرد:شیعیان واقعی حضرت علی دارای جایگاه بسیار ارزنده ای در پیشگاه خداوند هستند و آیات متعددی درخصوص فضایل برجسته  مولا امیر المومنین  بیان شده است.

امام جمعه بشرویه  افزود: حضرت  علی اولین و بزرگترین شخصیت بود که در راه اسلام فداکاری های زیادی کرده است.

وی با اشاره به اینکه از جمله معجزات پیامبر داستان مباهله است که در راس  معجزه خانواده پیامبر و حضرت علی هستند گفت:نزول آیات مختلف ولایت با محوریت جانشینی حضرت علی  بعد از پیامبر اکرم نشان دهنده جایگاه رفیع حضرت علی می باشد.

شمس الدین افزود: حضرت علی آنچنان بزرگ مردی بود که سخاوتمندی، فداکاری،رشادت ،شجاعت و دین مداری آن در ایات قرآن  به وضوح آمده است.

امام جمعه بشرویه تصریح کرد:ولایت مداری  از پایه های مستحکم دین مبین اسلام می باشد و امید است بتوانیم با پیروی از سیره حضرت علی جامعه را آماده حضور حضرت مهدی کنیم.

وی در ادامه خطبه های نماز جمعه با بیان فضیلت  های ماه رجب بیان کرد:ماه رجب از بهترین ماه های خداوند است که انسان میتواند  توفیق حضور در اعتکاف این ماه را کسب میکند و جوانان با حضور در اعتکاف اجر و ثواب زیادی را نصیب خود خواهند کرد.

شمس الدین افزود:اعتکاف از سنت های حسنه  اسلامی است و ۸۰درصد معتکفین در کشور جوانان هستند.

امام جمعه بشرویه با تاکید بر رعایت اعمال اعتکاف بیان کرد:اعتکاف جایگاه ویژه ای دارد تا آنجا که تعداد قابل توجهی از اعمال اعتکاف و حج یکسان است و باید معتکفین تمام اعمال را رعایت کنند .

شمس الدین افزود:همانگونه که حاجیان در خانه خدا احرام میبندند معتکفان هم در مسجد و خانه خدا دل به بخشش پروردگار میبندند و آماده میشوند تا با دلی پاک همراه با استغفار به مهمانی الهی بروند.

امام جمعه بشرویه افزود: اعتکاف معجونی از عبادت ها است و باید قدر این فرصت بزرگ را بدانیم و کسانی که توفیق حضور دارند تلاش کنند که حداکثر  بهره معنوی را در ایام اعتکاف ببرند.

وی در ادامه،با اشاره به فرا رسیدن روز جمهوری اسلامی بیان کرد:مردم با رای بالای ۹۸ درصدی خود به جمهوری اسلامی ،رای آری  به انقلاب اسلامی دادند و همواره با شرکت خود در صحنه های انقلاب و ایستادگی در برابر بدخواهان انقلاب اسلامی، بر رای آری خود مهر تایید میزنند.

شمس الدین افزود:دشمنان اسلام هر روز با توطئه های متنوع و با اشکال مختلف قصد ضربه زدن دارد و از هر روزنه ای استفاده میکند تا با ورود به لایه های حساس کشور،انقلاب مردمی را از پای بیندازند ولی همواره در برابر کوه مقاومت مردم ایران روبرو شدند.

امام جمعه بشرویه افزود:ملت ایران آن زمان در دفاع مقدس با دست خالی در برابر اماج  حملات موشکی دشمنان ایستادگی کردند و این صبر و مقاومت نتیجه شیرین پیروزی را به دنبال داشت.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی با اتکا به مردمی معتقد و متعهد همواره ایستادگی میکند گفت:استکبار جهانی با همراهی بسیاری از کشورهای مرتجع عربی خواست تا ملت ایران را در حوزه های مختلف به زانو دربیاورد و تا به امروز ملت ایران اسلامی از اعتقادات درونی و انقلابی خود کوتاه نیامده اند.

شمس الدین با اشاره به  ادعای دروغین  مدعیان حقوق بشر  هم گفت: کسانی که دایه اسلام و دفاع  از حقوق بشر دارند در یمن و بحرین چه میکنند؟ولی ایران اسلامی حامی مظلومان جهان بوده و خواهد بود .

امام جمعه بشرویه با اشاره به تهدیدهای اقتصادی دشمنان بیان کرد:دشمنان برای ناکارآمدی انقلاب در عرصه اقتصادی تحریم های ظالمانه وضع کردند ولی جوانان کشور در اوج تحریم ها ،دشمن را به زانو درآورده اند و با ساخت تولیدات داخلی در عرصه های مختلف موشکی انرژی هسته ای و تولیدی های مختلف از تحریم ها، فرصت  شکوفائی  ایجاد کردند.

وی  با اشاره به انتخاب شعار سال توسط مقام معظم رهبری افزود:نسخه حمایت از کالای ایرانی موجب افزایش درآمد کشور شده و زمینه فعالیت های عمرانی را افزایش میدهد و مانع از واردات کالاهای مصرفی میشود که کشور نیز میتواند تولید کند.

شمس الدین تصریح کرد:حمایت کالای ایرانی مانع خروج ارز از  کشور میشود و همچنین  جلوگیری از بیکاری جوانان،کاهش آسیب های اجتماعی از دیگر مزایای آن  است و باید مسولآن نیز با توجه به حمایت از تولید داخلی و تسهیل مسیر تولید تلاش کنند و همچنین بر کیفیت کالاها نظارت داشته باشند.

امام جمعه بشرویه افزود:حمایت از کالای ایرانی موجب افزایش روح امید و انگیزه بیشتر به جوانان ما میشود.

وی در ادامه به  اشاره به فرا رسیدن سالروزوفات حضرت زینب  و تقارن این مناسبت با روز طبیعت بیان کرد: وفات حضرت  زینب  با روز طبیعت متقارن شده و توصیه میشود این روز حرمت گذاری شود و برنامه های روز طبیعت با محوریت حضور در جوار امام زادگان برگزار گردد.

 

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .