امام جمعه بشرویه : تسخیر لانه جاسوسی امریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام در سال ۵۸ به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی قلمداد شده است‌.

به گزارش النجم بشرویه : حجه الاسلام والمسلمین شیخ محمدشمس الدین امام جمعه بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور اقشار مختلف مردم مومن و ولایتمدار و دانش آموزان بسیجی و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد ، با اشاره به حوادث روز سیزدهم آبان گفت :  تسخیر لانه جاسوسی امریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام در سال ۵۸ به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی قلمداد شده است‌.

امام جمعه بشرویه افزود:آمریکایی ها جز ظلم و ستم در دنیا هیچ سابقه درخشانی در طول تاریخ ندارند و در هرکجای جهان از جمله ویتنام،حادثه هیروشیما،استفاده از بمب های شیمیایی و کشور خودمان که بخشی از جنایات امریکا است ،به ظلم  برخواسته اند  که نشان میدهد استکبار جهان هیچ گاه خوی تکبر را کنار نمی‌گذارد و قابل اعتماد نیست.

وی با اشاره به بدعهدی آمریکا  در مساله برجام گفت: در جریان برجام تعهد کردند و قول هایی دادند،هرچند در بحث پذیرش برجام، ایران قبل از اینکه تعهدی از طرف ببیند پیش دستی کرده و بدون هیچ پشتوانه ای به تمام تعهدات عمل کردیم ولی امروز با بدعهدی آمریکا مواجه شدیم.

شمس الدین افزود:  اعتماد کردن به آمریکا کار درستی نبود و میبینیم که اینها در حوزه موشکی ما هم میخواهند وارد شوند که رئیس جمهور با بیان خوبی در مجلس شورای اسلامی پاسخ قاطع و تودهنی به آمریکا زد.

شمس الدین با تاکید بر اینکه حوزه موشکی ما تحت هیچ عنوان قابل مذاکره نیست بیان  کرد:  مگر ما دیوانه هستیم که از برجام گذر کنیم و در حوزه موشکی که قابل مذاکره نیست با آمریکا وارد گفتگو شویم.

خطیب جمعه بشرویه افزود: ملت ایران اسلامی فقط با ایستادگی دربرابر استکبار جهانی به نتیجه مطلوب میرسد و هرچند با برجام برای رسیدن به حق مسلم خودمان  که انرژی هسته ای  است، فرایند  کند شد ولی امروز دشمن بداند  مردم ایران اسلامی الگوی خود را از فرهنگ عاشورایی گرفته اند و دیگر زیربار ظلم نمیروند.

وی ،ایستادگی  و مقاومت را درس بزرگ مکتب حسینی برشمرد و گفت: فرهنگ عاشورایی ما سراسر محبت و اخلاص در راستای شعائر الهی است و در این راه به هیچ عنوان کوتاه نمی آییم  و ما از امام حسین درس ایمان،شجاعت و ولایت پذیری گرفته ایم و با همین رمز دوران جنگ تحمیلی که توسط آمریکایی ها به ما تحمیل شد را با پیروزی به پایان رساندیم.

شمس الدین با اشاره به فرا رسیدن روز ملی مبارزهبا استکبار جهانی تصریح کرد: ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و  یوم الله است که شعار مرگ بر امریکا و اسرائیل را با تمام توان سرخواهیم داد و این شعار به معنای مبارزه با استکبار و ظلم است.

امام جمعه بشرویه  با گرامیداشت یاد شهدا ی مدافع حرم گفت: مبارزه مدافعان حرم با داعش همان ظلم ستیزی است و داعشی ها  که آمریکایی ها در لباسی متفاوت می باشند با مقاومت جبهه مقاومت روبرو شده اند و  اکنون گروه تکفیری داعش در آستانه خفه شدن است.

وی افزود: طرح شوم  تجزیه کردستان عراق از جمله طرح های امریکایی ها بود که بعد از شکست  موجب عصبانیت آنان شد و این شکست حاصل وحدت است.

شمس الدین وحدت را  بسیار مهم برشمرد و گفت: ملت ایران اسلامی مردمی شجاع بصیر گوش به فرمان رهبری هستند و همین در صحنه بودن موجب امنیت شده و باید در سایه این امنیت اقتصاد مقاومتی را به عرصه عمل تبدیل کرده و تولیدات داخلی را حمایت کنیم.

امام جمعه بشرویه افزود: طراحان و دانشمندان بسیجی اقتصادی وارد عرصه شوند و در برابر هجمه و تحریم های اقتصادی راهکارهای مناسب را پیاده کنند

وی به هفته پدافند غیر عامل  اشاره کرد و گفت:  پدافند غیر عامل به معنای دفاع در برابر هجمه های دشمن و حوادث غیر قابل پیش بینی بدون سلاح است .

امام جمعه بشرویه افزود: در حوزه های مختلف بهداشت و سلامت،ساخت و ساز ،افزایش آگاهی و اطلاعات مردم،نرم افزاری و … باید پدافند غیر عامل نهادینه شود.

شمس الدین افزود: بافت تاریخی بشرویه به دلیل قدمت آن فرسوده است و نیاز است مسولان امر طراحی انجام دهند تا سازه های قوی برای  مردمی که در بافت قدیم زندگی میکنند ،پیش بینی شود.

وی در پایان با دعوت از مردم برای حضور  در راهپیمایی  ۱۳ آبان گفت: حضور منسجم و یک پارچه مردم مومن و ولایت مدار  ایران اسلامی و شهرستان بشرویه در ۱۳ آبان ماه چشم دشمنان را کور خواهد کرد.

امام جمعه بشرویه با تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی خاطر نشان کرد: در ایام اربعین حسینی خیل کثیری از مشتاقان سید شهدا در پیاده روی میلیونی اربعین شرکت کرده اند که خود موجب نا  امیدی دشمنان اسلام میشود.

خطیب جمعه این هفته ، افزود: یکی از کارای شایسته که زمینه رشد و تعالی انسان را فراهم میکند معرفت به قران و سیره اهل بیت است.

وی با تاکید بر اطاعت پذیری از قرآن و ائمه اطهار بیان کرد: رضایت خداوند در گرو اطاعت از دستورات الهی و انجام واجبات دینی است که عاملان به دستورات حضرت حق از جمله ی  تقوا پیشه کنندگان هستند و اعمال آنان موجب دستگیری در روز حساب میشود.

شمس الدین افزود: مودت و دوستی اهل بیت از مصادیق تقوای الهی محسوب میشود و برگزاری مراسمات مختلف مذهبی در ایام شهادت و موالید از نشانه های عشق به اهل بیت است که باید قدر آن را بدانیم.

امام جمعه بشرویه،با اشاره به اینکه دوستی و محبت به ائمه اطهار نسل به نسل در طول تاریخ جریان دارد گفت: یکی از مراسمات ویژه دینی،عزاداری در ایام  محرم است و آنچنان محبت امام حسین بواسطه ریختن خون مظلومان در مکتب حسینی در جهان فراگیر شده که نمونه آن را در همایش جهانی اربعین حسینی می بینیم.

وی افزود: امام حسین راهنما و شاخص مردم آزاده جهان است که به دنبال حق هستند و کسانی از جمله یزید که در مقابل دین خدا ایستادند شاخص ظلم و استبدادند.

شمس الدین، حضور و حرکت عاشقان حسینی در اربعین را نشان دهنده مسیر حقیقت  بیان کرد و گفت:  حرکت اربعین پیام بزرگ مسیر حقیقت را به جهانیان اعلام میکند که در این همایش عظیم از سراسر جهان ، سنی و شیعه در کنار هم قرار دارند و هیچ حرکتی در جهان به عظمت اربعین حسینی وجود ندارد که نشان از صلابت و قدرت مکتب تشیع است تا آنجا که  تحلیل گران غربی نیز به عظمت  آن اعتراف کرده اند.

امام جمعه بشرویه افزود: بزرگترین سفره نعمت الهی در همایش اربعین حسینی برای مسلمانان و مردم گسترده میشود و ظرفیت عظیمی در اربعین حسینی نهفته شده ،همچنین پرخواننده ترین زیارت اسلامی نیز به زیارت اربعین حسینی اختصاص دارد که در آن بر مبارزه با ظلم تاکید شده است.

وی خواندن زیارت اربعین را از نشانه های مومن برشمرد و گفت: خواندن زیارت اربعین از نشانه های مومن است و باید با تحلیل درست از ظلم و ستم که در دوران امروز استکبار جهانی است،به مبازره برخواست و راه سید الشهدا را ادامه داد.

دانلود صوت خطبه های جمعه ۹۶٫۰۸٫۱۲

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .